K'Sante ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. K'Sante ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca K'Sante ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi K'Sante ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan K'Sante ARAM build'i: Çelikyürek, Buzdoğan Eldiven ve Şahbaz Jak'Sho; anahtar rün Hortlağın Pençesi, sihirdar büyüleri Sıçra ve Tuttur. Bu build'in 2 oyunda kazanma oranı %50,0. K'Sante oyuncularının çoğu Dev Kemeri ve Yakut Kristal ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: Q > W > E. Bu yamada okuduğumuz 17 ARAM oyununun tamamında K'Sante için kazanma oranı %41,2.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Çelikyürek + Buzdoğan Eldiven + Şahbaz Jak'Sho | %11,8 | %50,0 | 2 |
| Kutluyas Rukern + Çivili Zırh + Çelikyürek | %11,8 | %50,0 | 2 |
| Kutluyas Rukern + Buzdoğan Eldiven + Şahbaz Jak'Sho | %5,9 | %100,0 | 1 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Çelikyürek | %70,6 | %41,7 | 12 |
| Şahbaz Jak'Sho | %52,9 | %55,6 | 9 |
| Buzdoğan Eldiven | %35,3 | %66,7 | 6 |
| Çivili Zırh | %35,3 | %50,0 | 6 |
| Kutluyas Rukern | %23,5 | %50,0 | 4 |
| Ruh Gömleği | %11,8 | %0,0 | 2 |
| Warmog'un Zırhı | %5,9 | %100,0 | 1 |
| Doğanın Kudreti | %5,9 | %100,0 | 1 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Merkür'ün Adımları | %82,4 | %42,9 | 14 |
| Çelik Kaplamalı Çizme | %17,6 | %33,3 | 3 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Dev Kemeri + Yakut Kristal | %35,3 | %33,3 | 6 |
| Çizme + Muhafızın Boynuzu | %29,4 | %40,0 | 5 |
| Çizme + Dev Kemeri + Yakut Kristal + Kristal Kolluk | %5,9 | %100,0 | 1 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | %70,6 | %50,0 | 12 |
| Q > E > W | %23,5 | %25,0 | 4 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Hortlağın Pençesi | %70,6 | %50,0 | 12 |
| Artçı Şok | %23,5 | %0,0 | 4 |
| Kara Hasat | %5,9 | %100,0 | 1 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Hortlağın Pençesi · Kalkan Darbesi · İkinci Şans · Aşırı Büyüme · Efsane: Hız · Zafer | %52,9 | %55,6 | 9 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Tuttur | %82,4 | %42,9 | 14 |
| Sıçra + 13 | %5,9 | %100,0 | 1 |
K'Sante hakkında daha fazlası: K'Sante build · K'Sante counter · K'Sante kostümleri
K'Sante ARAM Denge Değişiklikleri
K'Sante ARAM denge değişiklikleri: +%5 verilen hasar. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Verilen hasar | +%5 |
K'Sante ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında K'Sante, ARAM'da D tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 170 şampiyon arasında sırası: 158. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
K'Sante ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
K'Sante oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Çelikyürek | %71 | %6 altı |
| Şahbaz Jak'Sho | %53 | %38 |
| Çivili Zırh | %35 | %21 |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Buzdoğan Eldiven | %35 | %73 |
| Randuin'in Alameti | %6 | %22 |
| Sonsuz Çaresizlik | %6 | %18 |
K'Sante ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her K'Sante oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi K'Sante ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında K'Sante oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
K'Sante için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da K'Sante için: +%5 verilen hasar. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
K'Sante ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, K'Sante şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. K'Sante yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
K'Sante ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, K'Sante oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.