Maokai ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Maokai ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Maokai ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Maokai ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Maokai ARAM build'i: Ruh Gömleği, Çivili Zırh ve Çelikyürek; anahtar rün Hortlağın Pençesi, sihirdar büyüleri Sıçra ve Tuttur. Bu build'in 4 oyunda kazanma oranı %50,0. Maokai oyuncularının çoğu Dev Kemeri ve Tanrıça'nın Gözyaşı ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: E > Q > W. Bu yamada okuduğumuz 56 ARAM oyununun tamamında Maokai için kazanma oranı %53,6.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ruh Gömleği + Çivili Zırh + Çelikyürek | %7,1 | %50,0 | 4 |
| Siyahateş Meşalesi + Habaset + Liandry'nin Eziyeti | %5,4 | %66,7 | 3 |
| Kutluyas Rukern + Çivili Zırh + Çelikyürek | %3,6 | %50,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Çelikyürek | %57,1 | %50,0 | 32 |
| Çivili Zırh | %46,4 | %42,3 | 26 |
| Ruh Gömleği | %33,9 | %47,4 | 19 |
| Liandry'nin Eziyeti | %25,0 | %64,3 | 14 |
| Sonsuz Çaresizlik | %25,0 | %42,9 | 14 |
| Kutluyas Rukern | %16,1 | %55,6 | 9 |
| Habaset | %14,3 | %87,5 | 8 |
| Siyahateş Meşalesi | %14,3 | %50,0 | 8 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Merkür'ün Adımları | %58,9 | %51,5 | 33 |
| Çelik Kaplamalı Çizme | %14,3 | %37,5 | 8 |
| Sihirbaz Pabuçları | %5,4 | %66,7 | 3 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Dev Kemeri + Tanrıça'nın Gözyaşı | %41,1 | %39,1 | 23 |
| Kayıp Cilt | %19,6 | %54,5 | 11 |
| Dev Kemeri + Yakut Kristal | %14,3 | %75,0 | 8 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| E > Q > W | %55,4 | %45,2 | 31 |
| Q > E > W | %14,3 | %87,5 | 8 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Hortlağın Pençesi | %41,1 | %52,2 | 23 |
| Artçı Şok | %28,6 | %43,8 | 16 |
| Sihirli Yıldız | %21,4 | %75,0 | 12 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Hortlağın Pençesi · Yaşam Kaynağı · Kondisyon · Aşırı Büyüme · Efsane: Hız · Zafer | %26,8 | %46,7 | 15 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Tuttur | %76,8 | %48,8 | 43 |
| Sıçra + Şifa | %7,1 | %25,0 | 4 |
Maokai hakkında daha fazlası: Maokai build · Maokai counter · Maokai kostümleri
Maokai ARAM Denge Değişiklikleri
Maokai ARAM denge değişiklikleri: -%15 verilen hasar ve +%10 alınan hasar. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Verilen hasar | -%15 |
| Alınan hasar | +%10 |
Maokai ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Maokai, ARAM'da A tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 170 şampiyon arasında sırası: 43. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Maokai ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Maokai oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Çelikyürek | %57 | %3 altı |
| Çivili Zırh | %46 | %7 |
| Ruh Gömleği | %34 | %3 altı |
| Liandry'nin Eziyeti | %25 | %3 altı |
| Sonsuz Çaresizlik | %25 | %7 |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Demir Solari'nin Broşu | %9 altı | %63 |
| Bandle Gaydası | %9 altı | %42 |
| Şövalyenin Adağı | %9 altı | %27 |
Maokai ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Maokai oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Maokai ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Maokai oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Maokai için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Maokai için: -%15 verilen hasar ve +%10 alınan hasar. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Maokai ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Maokai şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Maokai yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Maokai ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Maokai oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.