Nocturne ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Nocturne ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Nocturne ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Nocturne ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Nocturne ARAM build'i: Gecenin Kıyısı, Tahsildar ve Aksiyom Akımı; anahtar rün Kara Hasat, sihirdar büyüleri Sıçra ve Tuttur. Bu build'in 6 oyunda kazanma oranı %50,0. Nocturne oyuncularının çoğu Tanrıça'nın Gözyaşı ve Dişli Kama ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: Q > E > W. Bu yamada okuduğumuz 30 ARAM oyununun tamamında Nocturne için kazanma oranı %43,3.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Gecenin Kıyısı + Tahsildar + Aksiyom Akımı | %20,0 | %50,0 | 6 |
| Deneysel Hexzırh + Tahsildar + Aksiyom Akımı | %10,0 | %66,7 | 3 |
| Kara Balta + Hızkesen + Aksiyom Akımı | %3,3 | %100,0 | 1 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Aksiyom Akımı | %60,0 | %50,0 | 18 |
| Tahsildar | %60,0 | %50,0 | 18 |
| Deneysel Hexzırh | %40,0 | %25,0 | 12 |
| Gecenin Kıyısı | %23,3 | %57,1 | 7 |
| Hızkesen | %10,0 | %66,7 | 3 |
| Çelikyürek | %10,0 | %33,3 | 3 |
| Kara Balta | %6,7 | %100,0 | 2 |
| Haşmetli Hydra | %6,7 | %100,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Merkür'ün Adımları | %53,3 | %37,5 | 16 |
| Ionia Çizmeleri | %16,7 | %60,0 | 5 |
| Çelik Kaplamalı Çizme | %6,7 | %50,0 | 2 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Tanrıça'nın Gözyaşı + Dişli Kama | %43,3 | %38,5 | 13 |
| Uzun Kılıç + Dişli Kama | %10,0 | %66,7 | 3 |
| Hançer + Ağırkan | %6,7 | %50,0 | 2 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | %73,3 | %40,9 | 22 |
| Q > W > E | %26,7 | %50,0 | 8 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kara Hasat | %40,0 | %58,3 | 12 |
| Keskin Sağanak | %33,3 | %30,0 | 10 |
| Saldırıya Devam | %10,0 | %33,3 | 3 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Keskin Sağanak · Ani Darbe · Acı Hatıra · Mükemmel Avcı · Son Darbe · Zafer | %30,0 | %33,3 | 9 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Tuttur | %80,0 | %45,8 | 24 |
| Sıçra + Tutuştur | %6,7 | %50,0 | 2 |
Nocturne hakkında daha fazlası: Nocturne build · Nocturne counter · Nocturne kostümleri
Nocturne ARAM Denge Değişiklikleri
Nocturne ARAM denge değişiklikleri: +%10 verilen hasar, -%10 alınan hasar ve +%20 iyileştirme. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Verilen hasar | +%10 |
| Alınan hasar | -%10 |
| İyileştirme | +%20 |
Nocturne ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Nocturne, ARAM'da D tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 168 şampiyon arasında sırası: 143. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Nocturne ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Nocturne oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Tahsildar | %60 | %7 altı |
| Gecenin Kıyısı | %23 | %7 altı |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| İtikatsız Hydra | %7 altı | %46 |
| Elektrikli Devirkılıcı | %7 altı | %35 |
| Hızkesen | %10 | %25 |
Nocturne ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Nocturne oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Nocturne ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Nocturne oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Nocturne için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Nocturne için: +%10 verilen hasar, -%10 alınan hasar ve +%20 iyileştirme. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Nocturne ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Nocturne şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Nocturne yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Nocturne ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Nocturne oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.