Quinn ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Quinn ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Quinn ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Quinn ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Quinn ARAM build'i: Ebedi Kılıç, Mahvolmuş Kralın Kılıcı ve Tahsildar; anahtar rün Saldırıya Devam, sihirdar büyüleri Sıçra ve Tuttur. Bu build'in 4 oyunda kazanma oranı %50,0. Quinn oyuncularının çoğu Çizme ve Dişli Kama ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: Q > E > W. Bu yamada okuduğumuz 36 ARAM oyununun tamamında Quinn için kazanma oranı %41,7.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ebedi Kılıç + Mahvolmuş Kralın Kılıcı + Tahsildar | %11,1 | %50,0 | 4 |
| Dominik Efendi'nin Hürmetleri + Statikk Hançer + Tahsildar | %5,6 | %50,0 | 2 |
| Ebedi Kılıç + Tahsildar + Elektrikli Devirkılıcı | %5,6 | %0,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Tahsildar | %69,4 | %36,0 | 25 |
| Ebedi Kılıç | %63,9 | %43,5 | 23 |
| Mahvolmuş Kralın Kılıcı | %36,1 | %38,5 | 13 |
| Dominik Efendi'nin Hürmetleri | %27,8 | %50,0 | 10 |
| Yun Tal Yabanokları | %25,0 | %44,4 | 9 |
| Statikk Hançer | %22,2 | %25,0 | 8 |
| Elektrikli Devirkılıcı | %13,9 | %0,0 | 5 |
| Bombardıman Topu | %11,1 | %50,0 | 4 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Savaşçı Çizmeleri | %72,2 | %42,3 | 26 |
| Merkür'ün Adımları | %11,1 | %0,0 | 4 |
| Açgözlü Çizmeleri | %8,3 | %33,3 | 3 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Çizme + Dişli Kama | %50,0 | %44,4 | 18 |
| TEK Kılıcı | %22,2 | %50,0 | 8 |
| İzci Sapanı + Kuyruk Tüyü | %5,6 | %0,0 | 2 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | %69,4 | %36,0 | 25 |
| Q > W > E | %13,9 | %40,0 | 5 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Saldırıya Devam | %72,2 | %34,6 | 26 |
| Ayağı Çabuk | %11,1 | %25,0 | 4 |
| Ölümcül Tempo | %8,3 | %100,0 | 3 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Saldırıya Devam · Zafer · Efsane: Çeviklik · Son Darbe · Kan Tadı · Hazine Avcısı | %38,9 | %28,6 | 14 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Tuttur | %36,1 | %38,5 | 13 |
| Sıçra + Şifa | %30,6 | %36,4 | 11 |
Quinn hakkında daha fazlası: Quinn build · Quinn counter · Quinn kostümleri
Quinn ARAM Denge Değişiklikleri
Quinn ARAM denge değişiklikleri: +%10 verilen hasar, -%10 alınan hasar ve +%20 sıvışma. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Verilen hasar | +%10 |
| Alınan hasar | -%10 |
| Sıvışma | +%20 |
Quinn ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Quinn, ARAM'da C tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 168 şampiyon arasında sırası: 131. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Quinn ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Quinn oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Ebedi Kılıç | %64 | %29 |
| Mahvolmuş Kralın Kılıcı | %36 | %6 altı |
| Yun Tal Yabanokları | %25 | %6 altı |
| Statikk Hançer | %22 | %6 altı |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Kibir | %8 altı | %74 |
| Gecenin Kıyısı | %8 | %53 |
| Dominik Efendi'nin Hürmetleri | %28 | %56 |
Quinn ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Quinn oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Quinn ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Quinn oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Quinn için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Quinn için: +%10 verilen hasar, -%10 alınan hasar ve +%20 sıvışma. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Quinn ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Quinn şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Quinn yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Quinn ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Quinn oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.