Rengar ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Rengar ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Rengar ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Rengar ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Rengar ARAM build'i: Ebedi Kılıç, Dominik Efendi'nin Hürmetleri ve Tahsildar; anahtar rün Kara Hasat, sihirdar büyüleri Sıçra ve Tuttur. Bu build'in 2 oyunda kazanma oranı %50,0. Rengar oyuncularının çoğu Uzun Kılıç ve Dişli Kama ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: Q > W > E. Bu yamada okuduğumuz 21 ARAM oyununun tamamında Rengar için kazanma oranı %33,3.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ebedi Kılıç + Dominik Efendi'nin Hürmetleri + Tahsildar | %9,5 | %50,0 | 2 |
| Dominik Efendi'nin Hürmetleri + Tahsildar + Elektrikli Devirkılıcı | %4,8 | %100,0 | 1 |
| Ebedi Kılıç + Dominik Efendi'nin Hürmetleri + Vahşi Hydra | %4,8 | %100,0 | 1 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Tahsildar | %66,7 | %21,4 | 14 |
| Elektrikli Devirkılıcı | %47,6 | %40,0 | 10 |
| Dominik Efendi'nin Hürmetleri | %38,1 | %50,0 | 8 |
| Ebedi Kılıç | %38,1 | %37,5 | 8 |
| Vahşi Hydra | %19,0 | %75,0 | 4 |
| Gecenin Kıyısı | %19,0 | %50,0 | 4 |
| İtikatsız Hydra | %19,0 | %25,0 | 4 |
| Fani Hatıratı | %9,5 | %50,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ionia Çizmeleri | %38,1 | %37,5 | 8 |
| Merkür'ün Adımları | %28,6 | %0,0 | 6 |
| Açgözlü Çizmeleri | %9,5 | %50,0 | 2 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Uzun Kılıç + Dişli Kama | %47,6 | %30,0 | 10 |
| Çizme + Dişli Kama | %19,0 | %50,0 | 4 |
| Uzun Kılıç + Caulfield'ın Savaş Çekici | %9,5 | %0,0 | 2 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | %52,4 | %27,3 | 11 |
| Q > E > W | %42,9 | %44,4 | 9 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kara Hasat | %66,7 | %35,7 | 14 |
| Yenilmez | %14,3 | %33,3 | 3 |
| Elektrik Ver | %9,5 | %0,0 | 2 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kara Hasat · Ani Darbe · Acı Hatıra · Hazine Avcısı · Son Darbe · Zafer | %52,4 | %27,3 | 11 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Tuttur | %61,9 | %38,5 | 13 |
| Sıçra + Hayalet | %14,3 | %66,7 | 3 |
Rengar hakkında daha fazlası: Rengar build · Rengar counter · Rengar kostümleri
Rengar ARAM Denge Değişiklikleri
Rengar ARAM denge değişiklikleri: +%5 verilen hasar, -%8 alınan hasar ve +%20 sıvışma. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Verilen hasar | +%5 |
| Alınan hasar | -%8 |
| Sıvışma | +%20 |
Rengar ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Rengar, ARAM'da C tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 170 şampiyon arasında sırası: 143. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Rengar ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Rengar oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Tahsildar | %67 | %4 altı |
| Elektrikli Devirkılıcı | %48 | %21 |
| Ebedi Kılıç | %38 | %13 |
| Vahşi Hydra | %19 | %4 altı |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Umbra Mızrağı | %10 altı | %80 |
| İtikatsız Hydra | %19 | %64 |
| Gecenin Kıyısı | %19 | %43 |
| Dominik Efendi'nin Hürmetleri | %38 | %49 |
| Yılan Dişi | %10 altı | %20 |
Rengar ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Rengar oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Rengar ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Rengar oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Rengar için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Rengar için: +%5 verilen hasar, -%8 alınan hasar ve +%20 sıvışma. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Rengar ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Rengar şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Rengar yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Rengar ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Rengar oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.