Riven ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Riven ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Riven ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Riven ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Riven ARAM build'i: Ölümün Dansı, Yarık Gökyüzü ve Kararma; anahtar rün Yenilmez, sihirdar büyüleri Sıçra ve Tuttur. Bu build'in 4 oyunda kazanma oranı %50,0. Riven oyuncularının çoğu Çizme ve Caulfield'ın Savaş Çekici ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: Q > E > W. Bu yamada okuduğumuz 20 ARAM oyununun tamamında Riven için kazanma oranı %45,0.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ölümün Dansı + Yarık Gökyüzü + Kararma | %20,0 | %50,0 | 4 |
| Malmortius'un Ağzı + Yarık Gökyüzü + Kararma | %10,0 | %0,0 | 2 |
| Canbiçen + Haşmetli Hydra + Ölümün Dansı | %5,0 | %100,0 | 1 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ölümün Dansı | %75,0 | %53,3 | 15 |
| Yarık Gökyüzü | %60,0 | %50,0 | 12 |
| Kararma | %55,0 | %45,5 | 11 |
| Kara Balta | %25,0 | %40,0 | 5 |
| Malmortius'un Ağzı | %20,0 | %25,0 | 4 |
| Ebedi Açlık | %20,0 | %0,0 | 4 |
| Vahşi Hydra | %15,0 | %33,3 | 3 |
| Çelikyürek | %10,0 | %0,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Merkür'ün Adımları | %60,0 | %50,0 | 12 |
| Ionia Çizmeleri | %20,0 | %50,0 | 4 |
| Çelik Kaplamalı Çizme | %15,0 | %33,3 | 3 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Çizme + Caulfield'ın Savaş Çekici | %30,0 | %50,0 | 6 |
| Uzun Kılıç + Caulfield'ın Savaş Çekici | %25,0 | %60,0 | 5 |
| Uzun Kılıç + Muhafızın Kılıcı | %10,0 | %100,0 | 2 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | %90,0 | %44,4 | 18 |
| Q > W > E | %5,0 | %100,0 | 1 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yenilmez | %95,0 | %42,1 | 19 |
| Ölümateşi Dokunuşu | %5,0 | %100,0 | 1 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yenilmez · Zafer · Efsane: Hız · Son Direniş · Kan Tadı · Hazine Avcısı | %55,0 | %45,5 | 11 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Tuttur | %90,0 | %44,4 | 18 |
| Sıçra + Tutuştur | %5,0 | %100,0 | 1 |
Riven hakkında daha fazlası: Riven build · Riven counter · Riven kostümleri
Riven ARAM Denge Değişiklikleri
Riven ARAM denge değişiklikleri: +%5 verilen hasar ve -%8 alınan hasar. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Verilen hasar | +%5 |
| Alınan hasar | -%8 |
Riven ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Riven, ARAM'da B tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 168 şampiyon arasında sırası: 108. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Riven ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Riven oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Yarık Gökyüzü | %60 | %6 |
| Kararma | %55 | %31 |
| Vahşi Hydra | %15 | %3 altı |
| Ölümün Dansı | %75 | %65 |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Ebedi Açlık | %20 | %47 |
| Aksiyom Akımı | %5 altı | %30 |
Riven ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Riven oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Riven ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Riven oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Riven için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Riven için: +%5 verilen hasar ve -%8 alınan hasar. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Riven ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Riven şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Riven yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Riven ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Riven oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.