Ryze ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Ryze ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Ryze ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Ryze ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Ryze ARAM build'i: Gerçekkılan, Rabadon'un Şapkası ve Asırlık Sopa; anahtar rün Yıldırım Yağmacısı'nın Cinneti, sihirdar büyüleri Sıçra ve Hayalet. Bu build'in 6 oyunda kazanma oranı %50,0. Ryze oyuncularının çoğu İnfilak Değneği ve Tanrıça'nın Gözyaşı ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: Q > E > W. Bu yamada okuduğumuz 57 ARAM oyununun tamamında Ryze için kazanma oranı %50,9.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Gerçekkılan + Rabadon'un Şapkası + Asırlık Sopa | %10,5 | %50,0 | 6 |
| Gerçekkılan + Donmuş Yürek + Asırlık Sopa | %8,8 | %80,0 | 5 |
| Donmuş Yürek + Kozmik Hızlandırıcı + Asırlık Sopa | %5,3 | %33,3 | 3 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Asırlık Sopa | %87,7 | %52,0 | 50 |
| Donmuş Yürek | %38,6 | %59,1 | 22 |
| Gerçekkılan | %36,8 | %61,9 | 21 |
| Rabadon'un Şapkası | %28,1 | %56,3 | 16 |
| Kozmik Hızlandırıcı | %21,1 | %41,7 | 12 |
| Hiçlik Değneği | %17,5 | %40,0 | 10 |
| Doğanın Kudreti | %8,8 | %80,0 | 5 |
| Zhonya'nın Kumsaati | %8,8 | %60,0 | 5 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sihirbaz Pabuçları | %49,1 | %50,0 | 28 |
| Merkür'ün Adımları | %33,3 | %47,4 | 19 |
| Ionia Çizmeleri | %7,0 | %25,0 | 4 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| İnfilak Değneği + Tanrıça'nın Gözyaşı | %68,4 | %53,8 | 39 |
| Antik Dönüştürücü | %5,3 | %33,3 | 3 |
| İnfilak Değneği + Yakut Kristal + Tanrıça'nın Gözyaşı | %3,5 | %50,0 | 2 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | %87,7 | %52,0 | 50 |
| Q > W > E | %5,3 | %33,3 | 3 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yıldırım Yağmacısı'nın Cinneti | %66,7 | %55,3 | 38 |
| Yenilmez | %19,3 | %45,5 | 11 |
| Ölümateşi Dokunuşu | %3,5 | %50,0 | 2 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yıldırım Yağmacısı'nın Cinneti · Mana Akışı Yüzüğü · Yücelik · Yaklaşan Fırtına · Son Darbe · Pratik Zekâ | %29,8 | %58,8 | 17 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Hayalet | %70,2 | %60,0 | 40 |
| Sıçra + Tuttur | %15,8 | %44,4 | 9 |
Ryze hakkında daha fazlası: Ryze build · Ryze counter · Ryze kostümleri
Ryze ARAM Denge Değişiklikleri
Ryze ARAM denge değişiklikleri: +%5 verilen hasar ve -%5 alınan hasar. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Verilen hasar | +%5 |
| Alınan hasar | -%5 |
Ryze ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Ryze, ARAM'da B tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 168 şampiyon arasında sırası: 81. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Ryze ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Ryze oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Donmuş Yürek | %39 | %3 |
| Kozmik Hızlandırıcı | %21 | %3 |
| Rabadon'un Şapkası | %28 | %13 |
| Hiçlik Değneği | %18 | %3 |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Gerçekkılan | %37 | %55 |
Ryze ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Ryze oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Ryze ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Ryze oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Ryze için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Ryze için: +%5 verilen hasar ve -%5 alınan hasar. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Ryze ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Ryze şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Ryze yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Ryze ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Ryze oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.