Shen ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Shen ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Shen ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Shen ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Shen ARAM build'i: Sonsuz Çaresizlik, Çivili Zırh ve Çelikyürek; anahtar rün Hortlağın Pençesi, sihirdar büyüleri Sıçra ve Tuttur. Bu build'in 4 oyunda kazanma oranı %25,0. Shen oyuncularının çoğu Dev Kemeri ve Yakut Kristal ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: Q > E > W. Bu yamada okuduğumuz 30 ARAM oyununun tamamında Shen için kazanma oranı %40,0.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sonsuz Çaresizlik + Çivili Zırh + Çelikyürek | %13,3 | %25,0 | 4 |
| Sonsuz Çaresizlik + Warmog'un Zırhı + Çelikyürek | %10,0 | %66,7 | 3 |
| Çivili Zırh + Çelikyürek + Donuk Işıltı | %10,0 | %0,0 | 3 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Çelikyürek | %96,7 | %41,4 | 29 |
| Çivili Zırh | %56,7 | %35,3 | 17 |
| Sonsuz Çaresizlik | %50,0 | %40,0 | 15 |
| Warmog'un Zırhı | %33,3 | %50,0 | 10 |
| Haşmetli Hydra | %23,3 | %57,1 | 7 |
| Ruh Gömleği | %20,0 | %50,0 | 6 |
| Donuk Işıltı | %20,0 | %33,3 | 6 |
| Kutluyas Rukern | %20,0 | %16,7 | 6 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Merkür'ün Adımları | %76,7 | %39,1 | 23 |
| Çelik Kaplamalı Çizme | %16,7 | %40,0 | 5 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Dev Kemeri + Yakut Kristal | %66,7 | %50,0 | 20 |
| Yakut Kristal + Kristal Kolluk | %20,0 | %0,0 | 6 |
| Yakut Kristal + Muhafızın Boynuzu | %6,7 | %50,0 | 2 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | %83,3 | %40,0 | 25 |
| Q > W > E | %6,7 | %50,0 | 2 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Hortlağın Pençesi | %83,3 | %36,0 | 25 |
| Artçı Şok | %16,7 | %60,0 | 5 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Hortlağın Pençesi · Kalkan Darbesi · Kondisyon · Aşırı Büyüme · Efsane: Hız · Zafer | %46,7 | %21,4 | 14 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Tuttur | %96,7 | %41,4 | 29 |
| Sıçra + Tutuştur | %3,3 | %0,0 | 1 |
Shen hakkında daha fazlası: Shen build · Shen counter · Shen kostümleri
Shen ARAM Denge Değişiklikleri
Shen ARAM denge değişiklikleri: -%5 verilen hasar ve +%5 alınan hasar. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Verilen hasar | -%5 |
| Alınan hasar | +%5 |
Shen ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Shen, ARAM'da C tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 168 şampiyon arasında sırası: 126. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Shen ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Shen oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Çelikyürek | %97 | %14 |
| Sonsuz Çaresizlik | %50 | %5 altı |
| Çivili Zırh | %57 | %18 |
| Warmog'un Zırhı | %33 | %5 altı |
| Ruh Gömleği | %20 | %5 altı |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Haşmetli Hydra | %23 | %77 |
| Gündüz ve Gece | %7 altı | %36 |
Shen ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Shen oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Shen ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Shen oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Shen için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Shen için: -%5 verilen hasar ve +%5 alınan hasar. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Shen ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Shen şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Shen yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Shen ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Shen oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.