Swain ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Swain ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Swain ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Swain ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Swain ARAM build'i: Ruh Gömleği, Rylai'nin Kristal Asası ve Asırlık Sopa; anahtar rün Yenilmez, sihirdar büyüleri Sıçra ve Tuttur. Bu build'in 10 oyunda kazanma oranı %60,0. Swain oyuncularının çoğu Antik Dönüştürücü ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: Q > W > E. Bu yamada okuduğumuz 40 ARAM oyununun tamamında Swain için kazanma oranı %62,5.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ruh Gömleği + Rylai'nin Kristal Asası + Asırlık Sopa | %25,0 | %60,0 | 10 |
| Rylai'nin Kristal Asası + Liandry'nin Eziyeti + Asırlık Sopa | %7,5 | %66,7 | 3 |
| Rylai'nin Kristal Asası + Vadiyaran + Asırlık Sopa | %7,5 | %66,7 | 3 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Asırlık Sopa | %70,0 | %60,7 | 28 |
| Rylai'nin Kristal Asası | %67,5 | %55,6 | 27 |
| Ruh Gömleği | %57,5 | %52,2 | 23 |
| Liandry'nin Eziyeti | %37,5 | %53,3 | 15 |
| Habaset | %27,5 | %63,6 | 11 |
| Vadiyaran | %27,5 | %63,6 | 11 |
| Çivili Zırh | %15,0 | %66,7 | 6 |
| Sonsuz Çaresizlik | %12,5 | %80,0 | 5 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Merkür'ün Adımları | %57,5 | %60,9 | 23 |
| Sihirbaz Pabuçları | %17,5 | %71,4 | 7 |
| Çelik Kaplamalı Çizme | %12,5 | %60,0 | 5 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Antik Dönüştürücü | %57,5 | %65,2 | 23 |
| Kayıp Cilt | %20,0 | %75,0 | 8 |
| Lanetli Maske | %7,5 | %33,3 | 3 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | %50,0 | %55,0 | 20 |
| Q > E > W | %30,0 | %75,0 | 12 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yenilmez | %70,0 | %64,3 | 28 |
| Kara Hasat | %20,0 | %50,0 | 8 |
| Buzul Takviyesi | %2,5 | %100,0 | 1 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yenilmez · Pratik Zekâ · Efsane: Hız · Son Direniş · Kondisyon · Aşırı Büyüme | %45,0 | %72,2 | 18 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Tuttur | %87,5 | %60,0 | 35 |
| Sıçra + Hayalet | %5,0 | %50,0 | 2 |
Swain hakkında daha fazlası: Swain build · Swain counter · Swain kostümleri
Swain ARAM Denge Değişiklikleri
Swain ARAM denge değişiklikleri: -%5 verilen hasar, +%15 alınan hasar ve -%20 iyileştirme. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Verilen hasar | -%5 |
| Alınan hasar | +%15 |
| İyileştirme | -%20 |
Swain ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Swain, ARAM'da S tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 168 şampiyon arasında sırası: 10. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Swain ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Swain oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Asırlık Sopa | %70 | %3 altı |
| Ruh Gömleği | %57 | %3 |
| Vadiyaran | %28 | %3 altı |
| Çivili Zırh | %15 | %3 altı |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Zhonya'nın Kumsaati | %8 | %34 |
| Rylai'nin Kristal Asası | %68 | %91 |
Swain ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Swain oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Swain ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Swain oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Swain için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Swain için: -%5 verilen hasar, +%15 alınan hasar ve -%20 iyileştirme. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Swain ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Swain şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Swain yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Swain ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Swain oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.