Taliyah ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Taliyah ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Taliyah ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Taliyah ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Taliyah ARAM build'i: Gölgealev, Yıldırım Asası ve Luden'in Feryadı; anahtar rün Kara Hasat, sihirdar büyüleri Sıçra ve Hayalet. Bu build'in 4 oyunda kazanma oranı %50,0. Taliyah oyuncularının çoğu Kayıp Cilt ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: Q > E > W. Bu yamada okuduğumuz 28 ARAM oyununun tamamında Taliyah için kazanma oranı %42,9.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Gölgealev + Yıldırım Asası + Luden'in Feryadı | %14,3 | %50,0 | 4 |
| Rabadon'un Şapkası + Gölgealev + Luden'in Feryadı | %10,7 | %33,3 | 3 |
| Rylai'nin Kristal Asası + Liandry'nin Eziyeti + Luden'in Feryadı | %7,1 | %50,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Luden'in Feryadı | %60,7 | %41,2 | 17 |
| Gölgealev | %46,4 | %46,2 | 13 |
| Liandry'nin Eziyeti | %46,4 | %38,5 | 13 |
| Rylai'nin Kristal Asası | %39,3 | %45,5 | 11 |
| Siyahateş Meşalesi | %32,1 | %44,4 | 9 |
| Rabadon'un Şapkası | %32,1 | %33,3 | 9 |
| Yıldırım Asası | %28,6 | %37,5 | 8 |
| Zhonya'nın Kumsaati | %21,4 | %50,0 | 6 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sihirbaz Pabuçları | %64,3 | %38,9 | 18 |
| Ionia Çizmeleri | %10,7 | %33,3 | 3 |
| Merkür'ün Adımları | %7,1 | %100,0 | 2 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kayıp Cilt | %71,4 | %55,0 | 20 |
| Çizme + Safir Kristal + Kuvvet Kitabı + Tanrıça'nın Gözyaşı | %7,1 | %0,0 | 2 |
| Safir Kristal + Kuvvet Kitabı + Işık Partikülü + Tanrıça'nın Gözyaşı | %7,1 | %0,0 | 2 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | %89,3 | %44,0 | 25 |
| Q > W > E | %7,1 | %50,0 | 2 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kara Hasat | %60,7 | %47,1 | 17 |
| Elektrik Ver | %25,0 | %42,9 | 7 |
| Hortlağın Pençesi | %3,6 | %100,0 | 1 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kara Hasat · Belden Aşağı · Acı Hatıra · Hazine Avcısı · Son Darbe · Pratik Zekâ | %21,4 | %66,7 | 6 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Hayalet | %42,9 | %33,3 | 12 |
| Sıçra + Şifa | %17,9 | %60,0 | 5 |
Taliyah hakkında daha fazlası: Taliyah build · Taliyah counter · Taliyah kostümleri
Taliyah ARAM Denge Değişiklikleri
Taliyah ARAM denge değişiklikleri: denge değişikliği yok. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
Taliyah için ARAM denge değişikliği yok: ARAM'da tam olarak Sihirdar Vadisi'ndeki gibi oynar.
Taliyah ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Taliyah, ARAM'da B tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 168 şampiyon arasında sırası: 97. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Taliyah ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Taliyah oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Luden'in Feryadı | %61 | %15 |
| Rabadon'un Şapkası | %32 | %6 |
| Liandry'nin Eziyeti | %46 | %23 |
| Yıldırım Asası | %29 | %6 altı |
| Gölgealev | %46 | %33 |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Siyahateş Meşalesi | %32 | %65 |
Taliyah ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Taliyah oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Taliyah ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Taliyah oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Taliyah için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Taliyah için: denge değişikliği yok. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Taliyah ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Taliyah şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Taliyah yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Taliyah ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Taliyah oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.