Talon ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Talon ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Talon ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Talon ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Talon ARAM build'i: Tahsildar, Serylda'nın Garezi ve Aksiyom Akımı; anahtar rün Elektrik Ver, sihirdar büyüleri Sıçra ve Tuttur. Bu build'in 5 oyunda kazanma oranı %40,0. Talon oyuncularının çoğu Uzun Kılıç ve Dişli Kama ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: W > Q > E. Bu yamada okuduğumuz 39 ARAM oyununun tamamında Talon için kazanma oranı %46,2.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Tahsildar + Serylda'nın Garezi + Aksiyom Akımı | %12,8 | %40,0 | 5 |
| Tahsildar + Kararma + Serylda'nın Garezi | %5,1 | %100,0 | 2 |
| Tahsildar + Aksiyom Akımı + Elektrikli Devirkılıcı | %5,1 | %0,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Tahsildar | %66,7 | %38,5 | 26 |
| Aksiyom Akımı | %64,1 | %48,0 | 25 |
| Serylda'nın Garezi | %33,3 | %61,5 | 13 |
| Kararma | %33,3 | %53,8 | 13 |
| Gecenin Kıyısı | %30,8 | %50,0 | 12 |
| Elektrikli Devirkılıcı | %17,9 | %28,6 | 7 |
| Dominik Efendi'nin Hürmetleri | %10,3 | %50,0 | 4 |
| İtikatsız Hydra | %10,3 | %25,0 | 4 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ionia Çizmeleri | %43,6 | %52,9 | 17 |
| Merkür'ün Adımları | %17,9 | %28,6 | 7 |
| Çelik Kaplamalı Çizme | %10,3 | %75,0 | 4 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Uzun Kılıç + Dişli Kama | %41,0 | %37,5 | 16 |
| Çizme + Dişli Kama | %15,4 | %50,0 | 6 |
| Uzun Kılıç + Uzun Kılıç + Dişli Kama | %10,3 | %100,0 | 4 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| W > Q > E | %71,8 | %50,0 | 28 |
| Q > W > E | %23,1 | %44,4 | 9 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Elektrik Ver | %48,7 | %52,6 | 19 |
| Kara Hasat | %46,2 | %44,4 | 18 |
| Yenilmez | %5,1 | %0,0 | 2 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Elektrik Ver · Ani Darbe · Acı Hatıra · Mükemmel Avcı · Son Darbe · Zafer | %41,0 | %50,0 | 16 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Tuttur | %92,3 | %47,2 | 36 |
| Sıçra + 13 | %2,6 | %100,0 | 1 |
Talon hakkında daha fazlası: Talon build · Talon counter · Talon kostümleri
Talon ARAM Denge Değişiklikleri
Talon ARAM denge değişiklikleri: +%5 verilen hasar, -%5 alınan hasar ve +%20 sıvışma. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Verilen hasar | +%5 |
| Alınan hasar | -%5 |
| Sıvışma | +%20 |
Talon ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Talon, ARAM'da C tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 168 şampiyon arasında sırası: 118. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Talon ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Talon oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Tahsildar | %67 | %6 altı |
| Aksiyom Akımı | %64 | %8 |
| Kararma | %33 | %6 altı |
| Serylda'nın Garezi | %33 | %19 |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Umbra Mızrağı | %8 altı | %82 |
| Hisaryıkan | %8 altı | %64 |
| Elektrikli Devirkılıcı | %18 | %68 |
| Yılan Dişi | %8 | %23 |
| Dominik Efendi'nin Hürmetleri | %10 | %24 |
Talon ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Talon oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Talon ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Talon oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Talon için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Talon için: +%5 verilen hasar, -%5 alınan hasar ve +%20 sıvışma. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Talon ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Talon şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Talon yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Talon ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Talon oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.