Vi ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Vi ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Vi ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Vi ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Vi ARAM build'i: Ölümün Dansı, Yarık Gökyüzü ve Kararma; anahtar rün Keskin Sağanak, sihirdar büyüleri Sıçra ve Tuttur. Bu build'in 7 oyunda kazanma oranı %71,4. Vi oyuncularının çoğu Tünelci ve Işık Partikülü ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: Q > E > W. Bu yamada okuduğumuz 35 ARAM oyununun tamamında Vi için kazanma oranı %57,1.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ölümün Dansı + Yarık Gökyüzü + Kararma | %20,0 | %71,4 | 7 |
| Ölümün Dansı + Tahsildar + Kararma | %5,7 | %100,0 | 2 |
| Ebedi Kılıç + Dominik Efendi'nin Hürmetleri + Tahsildar | %5,7 | %50,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yarık Gökyüzü | %54,3 | %52,6 | 19 |
| Ölümün Dansı | %48,6 | %64,7 | 17 |
| Kararma | %48,6 | %64,7 | 17 |
| Tahsildar | %28,6 | %70,0 | 10 |
| Kara Balta | %17,1 | %50,0 | 6 |
| Ebedi Kılıç | %11,4 | %50,0 | 4 |
| Sterak'ın Güvencesi | %11,4 | %50,0 | 4 |
| Malmortius'un Ağzı | %11,4 | %25,0 | 4 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Merkür'ün Adımları | %71,4 | %60,0 | 25 |
| Çelik Kaplamalı Çizme | %17,1 | %33,3 | 6 |
| Açgözlü Çizmeleri | %2,9 | %100,0 | 1 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Tünelci + Işık Partikülü | %40,0 | %64,3 | 14 |
| Çizme + Dişli Kama | %17,1 | %66,7 | 6 |
| Uzun Kılıç + Caulfield'ın Savaş Çekici | %14,3 | %40,0 | 5 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | %68,6 | %54,2 | 24 |
| Q > W > E | %14,3 | %60,0 | 5 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Keskin Sağanak | %57,1 | %75,0 | 20 |
| Yenilmez | %28,6 | %30,0 | 10 |
| Kara Hasat | %8,6 | %33,3 | 3 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Keskin Sağanak · Ani Darbe · Acı Hatıra · Hazine Avcısı · Son Darbe · Zafer | %37,1 | %61,5 | 13 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Tuttur | %82,9 | %55,2 | 29 |
| Sıçra + Tutuştur | %5,7 | %50,0 | 2 |
Vi hakkında daha fazlası: Vi build · Vi counter · Vi kostümleri
Vi ARAM Denge Değişiklikleri
Vi ARAM denge değişiklikleri: +%5 verilen hasar ve -%5 alınan hasar. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Verilen hasar | +%5 |
| Alınan hasar | -%5 |
Vi ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Vi, ARAM'da A tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 168 şampiyon arasında sırası: 37. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Vi ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Vi oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Yarık Gökyüzü | %54 | %17 |
| Kararma | %49 | %16 |
| Ölümün Dansı | %49 | %24 |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Üçlü Kuvvet | %9 altı | %56 |
| Kara Balta | %17 | %47 |
Vi ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Vi oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Vi ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Vi oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Vi için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Vi için: +%5 verilen hasar ve -%5 alınan hasar. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Vi ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Vi şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Vi yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Vi ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Vi oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.