Xin Zhao ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Xin Zhao ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Xin Zhao ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Xin Zhao ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Xin Zhao ARAM build'i: Ölümün Dansı, Yarık Gökyüzü ve Kararma; anahtar rün Yenilmez, sihirdar büyüleri Sıçra ve Tuttur. Bu build'in 4 oyunda kazanma oranı %100,0. Xin Zhao oyuncularının çoğu Tünelci ve Işık Partikülü ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: W > E > Q. Bu yamada okuduğumuz 33 ARAM oyununun tamamında Xin Zhao için kazanma oranı %54,5.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ölümün Dansı + Yarık Gökyüzü + Kararma | %12,1 | %100,0 | 4 |
| Mahvolmuş Kralın Kılıcı + Yarık Gökyüzü + Kararma | %9,1 | %100,0 | 3 |
| Gündüz ve Gece + Ruh Gömleği + Statikk Hançer | %3,0 | %100,0 | 1 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yarık Gökyüzü | %72,7 | %58,3 | 24 |
| Kararma | %51,5 | %58,8 | 17 |
| Mahvolmuş Kralın Kılıcı | %39,4 | %69,2 | 13 |
| Ölümün Dansı | %39,4 | %61,5 | 13 |
| Gündüz ve Gece | %27,3 | %55,6 | 9 |
| Ruh Gömleği | %18,2 | %66,7 | 6 |
| Statikk Hançer | %12,1 | %50,0 | 4 |
| Haşmetli Hydra | %9,1 | %66,7 | 3 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Merkür'ün Adımları | %66,7 | %59,1 | 22 |
| Çelik Kaplamalı Çizme | %15,2 | %40,0 | 5 |
| Açgözlü Çizmeleri | %6,1 | %50,0 | 2 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Tünelci + Işık Partikülü | %36,4 | %66,7 | 12 |
| Uzun Kılıç + Caulfield'ın Savaş Çekici | %12,1 | %75,0 | 4 |
| Tünelci | %6,1 | %0,0 | 2 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| W > E > Q | %60,6 | %60,0 | 20 |
| Q > E > W | %12,1 | %50,0 | 4 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yenilmez | %66,7 | %54,5 | 22 |
| Keskin Sağanak | %27,3 | %66,7 | 9 |
| Artçı Şok | %3,0 | %0,0 | 1 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yenilmez · Zafer · Efsane: Çeviklik · Son Darbe · Ani Darbe · Hazine Avcısı | %42,4 | %64,3 | 14 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Tuttur | %90,9 | %53,3 | 30 |
| Sıçra + Tutuştur | %3,0 | %100,0 | 1 |
Xin Zhao hakkında daha fazlası: Xin Zhao build · Xin Zhao counter · Xin Zhao kostümleri
Xin Zhao ARAM Denge Değişiklikleri
Xin Zhao ARAM denge değişiklikleri: -%5 verilen hasar. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Verilen hasar | -%5 |
Xin Zhao ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Xin Zhao, ARAM'da A tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 170 şampiyon arasında sırası: 39. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Xin Zhao ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Xin Zhao oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Kararma | %52 | %6 altı |
| Yarık Gökyüzü | %73 | %32 |
| Mahvolmuş Kralın Kılıcı | %39 | %6 altı |
| Gündüz ve Gece | %27 | %6 |
| Ruh Gömleği | %18 | %8 |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Kara Balta | %3 altı | %64 |
| Haşmetli Hydra | %9 | %70 |
Xin Zhao ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Xin Zhao oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Xin Zhao ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Xin Zhao oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Xin Zhao için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Xin Zhao için: -%5 verilen hasar. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Xin Zhao ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Xin Zhao şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Xin Zhao yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Xin Zhao ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Xin Zhao oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.