Zaahen ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Zaahen ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Zaahen ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Zaahen ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Zaahen ARAM build'i: Shojin'in Mızrağı, Ölümün Dansı ve Yarık Gökyüzü; anahtar rün Yenilmez, sihirdar büyüleri Sıçra ve Tuttur. Bu build'in 6 oyunda kazanma oranı %66,7. Zaahen oyuncularının çoğu Tünelci ve Işık Partikülü ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: Q > E > W. Bu yamada okuduğumuz 27 ARAM oyununun tamamında Zaahen için kazanma oranı %51,9.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Shojin'in Mızrağı + Ölümün Dansı + Yarık Gökyüzü | %22,2 | %66,7 | 6 |
| Ebedi Açlık + Ölümün Dansı + Yarık Gökyüzü | %7,4 | %100,0 | 2 |
| Ruh Gömleği + Ölümün Dansı + Yarık Gökyüzü | %7,4 | %50,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yarık Gökyüzü | %88,9 | %54,2 | 24 |
| Ölümün Dansı | %70,4 | %52,6 | 19 |
| Shojin'in Mızrağı | %40,7 | %72,7 | 11 |
| Ruh Gömleği | %25,9 | %42,9 | 7 |
| Ebedi Açlık | %22,2 | %83,3 | 6 |
| Üçlü Kuvvet | %14,8 | %25,0 | 4 |
| Sterak'ın Güvencesi | %11,1 | %33,3 | 3 |
| Hızkesen | %11,1 | %0,0 | 3 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Merkür'ün Adımları | %74,1 | %50,0 | 20 |
| Çelik Kaplamalı Çizme | %22,2 | %66,7 | 6 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Tünelci + Işık Partikülü | %59,3 | %62,5 | 16 |
| Çizme + Ağırkan | %14,8 | %25,0 | 4 |
| Çizme + Caulfield'ın Savaş Çekici | %11,1 | %66,7 | 3 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | %81,5 | %50,0 | 22 |
| E > Q > W | %11,1 | %66,7 | 3 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yenilmez | %92,6 | %52,0 | 25 |
| Ölümateşi Dokunuşu | %3,7 | %100,0 | 1 |
| Kara Hasat | %3,7 | %0,0 | 1 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Yenilmez · Zafer · Efsane: Hız · Son Darbe · Kemik Zırh · Canlandır | %33,3 | %66,7 | 9 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Tuttur | %92,6 | %52,0 | 25 |
| Sıçra + Hayalet | %3,7 | %100,0 | 1 |
Zaahen hakkında daha fazlası: Zaahen build · Zaahen counter · Zaahen kostümleri
Zaahen ARAM Denge Değişiklikleri
Zaahen ARAM denge değişiklikleri: -%5 verilen hasar ve +%5 alınan hasar. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Verilen hasar | -%5 |
| Alınan hasar | +%5 |
Zaahen ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Zaahen, ARAM'da B tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 168 şampiyon arasında sırası: 88. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Zaahen ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Zaahen oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Yarık Gökyüzü | %89 | %9 |
| Shojin'in Mızrağı | %41 | %2 altı |
| Ölümün Dansı | %70 | %32 |
| Ruh Gömleği | %26 | %2 altı |
| Ebedi Açlık | %22 | %9 |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Üçlü Kuvvet | %15 | %77 |
| Hızkesen | %11 | %51 |
Zaahen ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Zaahen oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Zaahen ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Zaahen oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Zaahen için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Zaahen için: -%5 verilen hasar ve +%5 alınan hasar. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Zaahen ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Zaahen şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Zaahen yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Zaahen ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Zaahen oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.