Zac ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Zac ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Zac ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Zac ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Zac ARAM build'i: Ruh Gömleği, Çivili Zırh ve Çelikyürek; anahtar rün Artçı Şok, sihirdar büyüleri Sıçra ve Tuttur. Bu build'in 3 oyunda kazanma oranı %66,7. Zac oyuncularının çoğu Dev Kemeri ve Yakut Kristal ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: E > W > Q. Bu yamada okuduğumuz 18 ARAM oyununun tamamında Zac için kazanma oranı %50,0.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Ruh Gömleği + Çivili Zırh + Çelikyürek | %16,7 | %66,7 | 3 |
| Sonsuz Çaresizlik + Ruh Gömleği + Çelikyürek | %16,7 | %33,3 | 3 |
| Çivili Zırh + Randuin'in Alameti + Vadiyaran | %5,6 | %100,0 | 1 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Çivili Zırh | %66,7 | %58,3 | 12 |
| Ruh Gömleği | %66,7 | %50,0 | 12 |
| Çelikyürek | %61,1 | %45,5 | 11 |
| Sonsuz Çaresizlik | %33,3 | %66,7 | 6 |
| Randuin'in Alameti | %22,2 | %50,0 | 4 |
| Vadiyaran | %16,7 | %100,0 | 3 |
| Donuk Işıltı | %16,7 | %66,7 | 3 |
| Şahbaz Jak'Sho | %11,1 | %50,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Merkür'ün Adımları | %44,4 | %37,5 | 8 |
| Çelik Kaplamalı Çizme | %22,2 | %75,0 | 4 |
| Ionia Çizmeleri | %5,6 | %100,0 | 1 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Dev Kemeri + Yakut Kristal | %38,9 | %57,1 | 7 |
| Lanetli Maske | %11,1 | %100,0 | 2 |
| Yakut Kristal + Zincir Yelek | %5,6 | %100,0 | 1 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| E > W > Q | %44,4 | %50,0 | 8 |
| E > Q > W | %38,9 | %57,1 | 7 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Artçı Şok | %50,0 | %44,4 | 9 |
| Hortlağın Pençesi | %27,8 | %60,0 | 5 |
| Yenilmez | %16,7 | %66,7 | 3 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Artçı Şok · Yaşam Kaynağı · Kondisyon · Canlandır · Efsane: Hız · Zafer | %33,3 | %50,0 | 6 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + Tuttur | %83,3 | %53,3 | 15 |
| Sıçra + Hayalet | %5,6 | %100,0 | 1 |
Zac hakkında daha fazlası: Zac build · Zac counter · Zac kostümleri
Zac ARAM Denge Değişiklikleri
Zac ARAM denge değişiklikleri: -%4 alınan hasar ve +%10 iyileştirme. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Alınan hasar | -%4 |
| İyileştirme | +%10 |
Zac ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Zac, ARAM'da C tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 168 şampiyon arasında sırası: 110. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Zac ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Zac oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Çelikyürek | %61 | %4 altı |
| Çivili Zırh | %67 | %30 |
| Sonsuz Çaresizlik | %33 | %6 |
| Vadiyaran | %17 | %4 altı |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Günateşi Kalkanı | %11 | %73 |
| Hextech Füzekemer | %11 altı | %49 |
Zac ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Zac oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Zac ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Zac oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Zac için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Zac için: -%4 alınan hasar ve +%10 iyileştirme. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Zac ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Zac şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Zac yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Zac ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Zac oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.