Zilean ARAM Build
ARAM oyunlarından eşyalar, rünler ve yetenek sırası, 26.20 yaması. Zilean ARAM build: oyuncuların ARAM'da bu şampiyonla ne kurduğu, Sonsuz Uçurum'daki gerçek oyunlardan okunur: eşyalar, rünler, büyüler, başlangıç eşyaları ve yetenek sırası; ayrıca Zilean ARAM denge değişiklikleri ve build'in Sihirdar Vadisi'nden farkı.
Build simgeleri JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tablolar JavaScript olmadan da çalışır.
Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team
26.20 Yamasında En İyi Zilean ARAM Build'i
26.20 yamasında en çok kurulan Zilean ARAM build'i: Gölgealev, Yıldırım Asası ve Luden'in Feryadı; anahtar rün Kara Hasat, sihirdar büyüleri Sıçra ve 13. Bu build'in 7 oyunda kazanma oranı %28,6. Zilean oyuncularının çoğu Kayıp Cilt ile başlıyor ve yetenekleri şu sırayla maksimuma çıkarıyor: Q > W > E. Bu yamada okuduğumuz 44 ARAM oyununun tamamında Zilean için kazanma oranı %40,9.
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Gölgealev + Yıldırım Asası + Luden'in Feryadı | %15,9 | %28,6 | 7 |
| Makber Çiçeği + Yıldırım Asası + Luden'in Feryadı | %4,5 | %100,0 | 2 |
| Rabadon'un Şapkası + Yıldırım Asası + Luden'in Feryadı | %4,5 | %50,0 | 2 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Luden'in Feryadı | %70,5 | %41,9 | 31 |
| Yıldırım Asası | %31,8 | %42,9 | 14 |
| Gölgealev | %29,5 | %30,8 | 13 |
| Rabadon'un Şapkası | %25,0 | %36,4 | 11 |
| Kozmik Hızlandırıcı | %22,7 | %20,0 | 10 |
| Habaset | %20,5 | %44,4 | 9 |
| Hiçlik Değneği | %18,2 | %12,5 | 8 |
| Makber Çiçeği | %13,6 | %50,0 | 6 |
| Eşya | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sihirbaz Pabuçları | %54,5 | %41,7 | 24 |
| Ionia Çizmeleri | %31,8 | %35,7 | 14 |
| Merkür'ün Adımları | %2,3 | %100,0 | 1 |
| Eşyalar | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kayıp Cilt | %77,3 | %38,2 | 34 |
| Tanrıça'nın Gözyaşı + Muhafızın Küresi | %6,8 | %0,0 | 3 |
| Safir Kristal + Kuvvet Kitabı + Işık Partikülü + Tanrıça'nın Gözyaşı | %2,3 | %100,0 | 1 |
| Yetenek max sırası | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | %75,0 | %39,4 | 33 |
| Q > E > W | %20,5 | %55,6 | 9 |
| Anahtar rün | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kara Hasat | %52,3 | %30,4 | 23 |
| Sihirli Yıldız | %36,4 | %56,3 | 16 |
| Aery'yi Çağır | %4,5 | %50,0 | 2 |
| Rünler | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Kara Hasat · Belden Aşağı · Acı Hatıra · Mükemmel Avcı · Mana Akışı Yüzüğü · Yücelik | %31,8 | %35,7 | 14 |
| Sihirdar büyüleri | Seçilme oranı | Kazanma oranı | Oyun |
|---|---|---|---|
| Sıçra + 13 | %40,9 | %27,8 | 18 |
| Bitkinlik + Sıçra | %20,5 | %66,7 | 9 |
Zilean hakkında daha fazlası: Zilean build · Zilean counter · Zilean kostümleri
Zilean ARAM Denge Değişiklikleri
Zilean ARAM denge değişiklikleri: +%5 verilen hasar ve -%5 alınan hasar. Riot bazı şampiyonları yalnızca ARAM için, modun tek koridoruna göre dengelemek amacıyla ayarlar; bu değişiklikler Sihirdar Vadisi'nde geçerli değildir.
| Değişiklik | Değer |
|---|---|
| Verilen hasar | +%5 |
| Alınan hasar | -%5 |
Zilean ARAM'da İyi mi?
26.20 yamasında Zilean, ARAM'da C tier; tier için yeterli ARAM oyunu olan 170 şampiyon arasında sırası: 127. ARAM tier list, şampiyonları kazanma oranına göre sıralar; az oyunu olanlarda bu oran %50'ye doğru çekilir ve ne sıklıkta seçildikleri de biraz hesaba katılır.
Zilean ARAM Build ve Sihirdar Vadisi
Zilean oyuncularının ARAM'da, dereceli Sihirdar Vadisi oyunlarına (Ustalık+) göre daha çok ve daha az kurduğu eşyalar; her eşyanın tamamlandığı oyunların payına göre. Yalnızca 10 puan ya da daha büyük farklar listelenir.
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Luden'in Feryadı | %70 | %3 |
| Yıldırım Asası | %32 | %3 altı |
| Gölgealev | %30 | %3 altı |
| Rabadon'un Şapkası | %25 | %3 altı |
| Habaset | %20 | %3 altı |
| Eşya | ARAM'da kurulma | Sihirdar Vadisi'nde kurulma |
|---|---|---|
| Shurelya'nın Savaş Şarkısı | %9 altı | %63 |
| Demir Solari'nin Broşu | %9 altı | %25 |
| Bandle Gaydası | %9 altı | %23 |
Zilean ARAM Verileri Nereden Geliyor?
Build, Riot Games API üzerinden okunan gerçek ARAM oyunlarından gelir. Her Zilean oyuncusu için son eşyaları, rünleri ve sihirdar büyülerini, oyunun zaman çizelgesinden de ilk 90 saniyede alınan eşyaları ve yeteneklerin geliştirilme sırasını kaydediyoruz; 5 dakikadan kısa oyunlar dışarıda bırakılır. Bir build 15 oyundan itibaren gösterilir. Yöntemin tamamı LoL ARAM build sayfasında.
Sıkça Sorulan Sorular
En iyi Zilean ARAM build'i hangisi?
Bu sayfanın başındaki build: 26.20 yamasının ARAM oyunlarında Zilean oyuncularının çoğunun kullandığı eşyalar, rünler ve sihirdar büyüleri, her seçimin kazanma oranı ve oyun sayısıyla.
Zilean için ARAM denge değişikliği var mı?
ARAM'da Zilean için: +%5 verilen hasar ve -%5 alınan hasar. Değişiklikler yalnızca Sonsuz Uçurum'da geçerlidir.
Zilean ARAM'da iyi mi?
ARAM tier list, Zilean şampiyonunu bu yamada yeterli ARAM oyunu olan tüm şampiyonlarla kazanma ve seçilme oranına göre karşılaştırır. Zilean yeterli oyuna ulaştığında tier'ı ve sırası yukarıdaki bölümde yer alır.
Zilean ARAM'da neyle başlar?
Yukarıdaki başlangıç eşyaları tablosu, Zilean oyuncularının ARAM oyunlarının ilk 90 saniyesinde aldıklarını (iksirler hariç) ve her başlangıcın ne sıklıkta alındığını listeler.
Her şampiyon için LoL ARAM build · LoL şampiyon buildleri · LoL counter (CT) · Tüm LoL şampiyonları
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Build'ler, Riot Games API üzerinden okunan ARAM oyunlarından sayılır; ARAM denge değişiklikleri, League of Legends Wiki'den derlenen lolstaticdata'dan gelir.