Renata Glasc ARAM Build
Αντικείμενα, ρούνοι και σειρά ικανοτήτων από αγώνες ARAM, Ενημέρωση 26.20. Renata Glasc ARAM build από πραγματικούς αγώνες στη Μαινόμενη Άβυσσο: τι χτίζουν οι παίκτες στο ARAM. Αντικείμενα, ρούνοι, ξόρκια, αρχικά αντικείμενα και σειρά ικανοτήτων, με τις αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Renata Glasc και τις διαφορές του build από το Φαράγγι των Επικαλεστών.
Τα εικονίδια του build χρειάζονται JavaScript· οι πίνακες στον οδηγό παρακάτω λειτουργούν και χωρίς αυτήν.
Τελευταία ενημέρωση: 14 Οκτωβρίου 2026 · Από Ομάδα LOLValue
Το καλύτερο Renata Glasc ARAM build στην Ενημέρωση 26.20
Το πιο συχνό Renata Glasc ARAM build στην Ενημέρωση 26.20 είναι Πολεμικό Άσμα της Σουρέλια, Κακοήθεια και Αυτοκρατορική Διαταγή, με Θεμελιώδη Ρούνο Επίκληση: Ίρι και ξόρκια Εξάντληση και Φλας: ποσοστό νικών 20,0% σε 5 αγώνες. Οι περισσότεροι παίκτες με Renata Glasc ξεκινούν με Χαμένο Κεφάλαιο και μεγιστοποιούν τις ικανότητες με τη σειρά E > W > Q. Σε όλους τους 41 αγώνες ARAM που διαβάσαμε σε αυτή την Ενημέρωση, το ποσοστό νικών για Renata Glasc είναι 53,7%.
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Πολεμικό Άσμα της Σουρέλια + Κακοήθεια + Αυτοκρατορική Διαταγή | 12,2% | 20,0% | 5 |
| Πολεμικό Άσμα της Σουρέλια + Κακοήθεια + Έμβλημα των Σιδηρών Σολάρι | 4,9% | 100,0% | 2 |
| Κακοήθεια + Λαμπρό Θυμιατό + Αυτοκρατορική Διαταγή | 4,9% | 0,0% | 2 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Αυτοκρατορική Διαταγή | 63,4% | 53,8% | 26 |
| Κακοήθεια | 61,0% | 36,0% | 25 |
| Ανανεωτής Φεγγαρόπετρας | 34,1% | 64,3% | 14 |
| Πολεμικό Άσμα της Σουρέλια | 26,8% | 45,5% | 11 |
| Λαμπρό Θυμιατό | 24,4% | 70,0% | 10 |
| Έμβλημα των Σιδηρών Σολάρι | 19,5% | 62,5% | 8 |
| Λύτρωση | 14,6% | 83,3% | 6 |
| Μορελονομικόν | 14,6% | 66,7% | 6 |
| Αντικείμενο | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Ιόνιες Μπότες της Διαύγειας | 68,3% | 53,6% | 28 |
| Οι Μπότες του Ερμή | 19,5% | 25,0% | 8 |
| Αρματωμένα Καρφιά | 4,9% | 100,0% | 2 |
| Αντικείμενα | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Χαμένο Κεφάλαιο | 43,9% | 33,3% | 18 |
| Δάκρυ της Θεάς + Καθρέφτης από Γυαλί του Μπαντλ | 34,1% | 64,3% | 14 |
| Τόμος Μεγέθυνσης + Καθρέφτης από Γυαλί του Μπαντλ | 7,3% | 66,7% | 3 |
| Σειρά μεγιστοποίησης | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| E > W > Q | 53,7% | 68,2% | 22 |
| E > Q > W | 26,8% | 27,3% | 11 |
| Θεμελιώδης Ρούνος | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Επίκληση: Ίρι | 75,6% | 51,6% | 31 |
| Σκοτεινή Σοδειά | 17,1% | 42,9% | 7 |
| Πρώτο Χτύπημα | 2,4% | 100,0% | 1 |
| Ρούνοι | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Επίκληση: Ίρι · Δαχτυλίδι Ροής Μάνα · Υπέρβαση · Επερχόμενη Θύελλα · Ύπουλο Χτύπημα · Υπέρτατος Κυνηγός | 53,7% | 50,0% | 22 |
| Ξόρκια επικαλεστή | Ποσοστό επιλογής | Ποσοστό νικών | Αγώνες |
|---|---|---|---|
| Εξάντληση + Φλας | 48,8% | 65,0% | 20 |
| Φλας + Σημάδεμα | 24,4% | 40,0% | 10 |
Περισσότερα για Renata Glasc: Renata Glasc build · Renata Glasc counters · Renata Glasc skins
Renata Glasc: αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM
Αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM για Renata Glasc: -5% στη ζημιά που προκαλεί και +5% στη ζημιά που δέχεται. Η Riot ρυθμίζει ορισμένους ήρωες μόνο για το ARAM, για να τους εξισορροπήσει στη μία λωρίδα της λειτουργίας· οι αλλαγές δεν ισχύουν στο Φαράγγι των Επικαλεστών.
| Αλλαγή | Τιμή |
|---|---|
| Ζημιά που προκλήθηκε | -5% |
| Ζημιά που δέχθηκε | +5% |
Renata Glasc στο ARAM: είναι καλή επιλογή;
Renata Glasc: βαθμίδα A στο ARAM στην Ενημέρωση 26.20, θέση 37 από τους 170 ήρωες με αρκετούς αγώνες ARAM για βαθμίδα. Η ARAM tier list κατατάσσει τους ήρωες με βάση το ποσοστό νικών, τραβηγμένο προς το 50% όταν έχουν λίγους αγώνες, και λίγο με βάση το πόσο συχνά επιλέγονται.
Renata Glasc ARAM build και Φαράγγι των Επικαλεστών
Τα αντικείμενα που χτίζουν οι παίκτες με Renata Glasc περισσότερο και λιγότερο στο ARAM απ' ό,τι σε Αγώνες Κατάταξης στο Φαράγγι των Επικαλεστών (Κυρίαρχος+), με βάση το ποσοστό των αγώνων στους οποίους ολοκληρώνεται κάθε αντικείμενο. Εμφανίζονται μόνο διαφορές 10 μονάδων και πάνω.
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Κακοήθεια | 61% | κάτω από 1% |
| Αυτοκρατορική Διαταγή | 63% | 21% |
| Ανανεωτής Φεγγαρόπετρας | 34% | κάτω από 1% |
| Λαμπρό Θυμιατό | 24% | 4% |
| Μορελονομικόν | 15% | κάτω από 1% |
| Αντικείμενο | Στο ARAM | Στο Φαράγγι των Επικαλεστών |
|---|---|---|
| Έμβλημα των Σιδηρών Σολάρι | 20% | 72% |
| Όρκος του Ιππότη | 7% | 45% |
| Ευλογία του Μιχαήλ | κάτω από 7% | 27% |
| Σωλήνες του Μπαντλ | κάτω από 7% | 19% |
Renata Glasc: από πού προέρχονται τα δεδομένα ARAM
Το build προέρχεται από πραγματικούς αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API. Για κάθε παίκτη με Renata Glasc κρατάμε τα τελικά αντικείμενα, τους ρούνους και τα ξόρκια επικαλεστή και, από το χρονολόγιο του αγώνα, τα αντικείμενα που αγοράστηκαν στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα και τη σειρά με την οποία ανέβηκαν οι ικανότητες· οι αγώνες κάτω από 5 λεπτά δεν μετράνε. Ένα build εμφανίζεται από 15 αγώνες. Η πλήρης μέθοδος βρίσκεται στη σελίδα LoL ARAM builds.
Συχνές ερωτήσεις
Ποιο είναι το καλύτερο Renata Glasc ARAM build;
Το build στην κορυφή αυτής της σελίδας: τα αντικείμενα, οι ρούνοι και τα ξόρκια επικαλεστή που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι παίκτες με Renata Glasc σε αγώνες ARAM της Ενημέρωσης 26.20, με το ποσοστό νικών και τους αγώνες κάθε επιλογής.
Έχει Renata Glasc αλλαγές εξισορρόπησης στο ARAM;
Στο ARAM, για Renata Glasc: -5% στη ζημιά που προκαλεί και +5% στη ζημιά που δέχεται. Οι αλλαγές ισχύουν μόνο στη Μαινόμενη Άβυσσο.
Είναι Renata Glasc καλή επιλογή στο ARAM;
Η ARAM tier list κατατάσσει Renata Glasc απέναντι σε κάθε ήρωα με αρκετούς αγώνες ARAM σε αυτή την Ενημέρωση, με βάση το ποσοστό νικών και το ποσοστό επιλογής. Η βαθμίδα και η θέση εμφανίζονται στην παραπάνω ενότητα μόλις υπάρξουν αρκετοί αγώνες με Renata Glasc.
Με τι ξεκινά Renata Glasc στο ARAM;
Ο πίνακας αρχικών αντικειμένων παραπάνω δείχνει τι αγοράζουν οι παίκτες με Renata Glasc στα πρώτα 90 δευτερόλεπτα των αγώνων ARAM, χωρίς τα φίλτρα, και πόσο συχνά αγοράζεται κάθε αρχή.
LoL ARAM builds για κάθε ήρωα · LoL builds για κάθε ήρωα · LoL counters · Όλοι οι LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Τα build μετρώνται από αγώνες ARAM που διαβάζονται μέσω του Riot Games API· οι αλλαγές εξισορρόπησης του ARAM προέρχονται από το lolstaticdata, που βασίζεται στο League of Legends Wiki.