Akali ARAM build
Items, runes en skillvolgorde uit ARAM-games, patch 26.20. Wat spelers in ARAM op Akali bouwen, gelezen uit echte games op de Howling Abyss: items, runes, spells, starting items en skillvolgorde, met de ARAM-balanswijzigingen van Akali en hoe de build verschilt van Summoner's Rift.
De buildiconen werken met JavaScript; de tabellen in de gids hieronder werken ook zonder.
Bijgewerkt: 14 oktober 2026 · Door LOLValue-team
Beste Akali ARAM build in 26.20
De meest gebouwde Akali ARAM build in patch 26.20 is Hextech Gunblade, Zhonya's Hourglass en Shadowflame, met Conqueror en Flash en Mark: die build wint 100,0% van zijn 2 games. De meeste spelers van Akali starten met Boots en Hextech Alternator en maxen in de volgorde Q > E > W. Over alle 31 ARAM-games die we deze patch lazen, wint Akali 51,6%.
| Items | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Hextech Gunblade + Zhonya's Hourglass + Shadowflame | 6,5% | 100,0% | 2 |
| Hextech Rocketbelt + Zhonya's Hourglass + Stormsurge | 6,5% | 50,0% | 2 |
| Void Staff + Hextech Gunblade + Shadowflame | 6,5% | 50,0% | 2 |
| Item | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Hextech Gunblade | 54,8% | 41,2% | 17 |
| Shadowflame | 51,6% | 56,3% | 16 |
| Stormsurge | 35,5% | 54,5% | 11 |
| Zhonya's Hourglass | 29,0% | 66,7% | 9 |
| Rabadon's Deathcap | 25,8% | 62,5% | 8 |
| Hextech Rocketbelt | 19,4% | 33,3% | 6 |
| Riftmaker | 16,1% | 80,0% | 5 |
| Lich Bane | 16,1% | 60,0% | 5 |
| Item | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Sorcerer's Shoes | 67,7% | 57,1% | 21 |
| Mercury's Treads | 22,6% | 14,3% | 7 |
| Gluttonous Greaves | 3,2% | 100,0% | 1 |
| Items | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Boots + Hextech Alternator | 58,1% | 44,4% | 18 |
| Haunting Guise | 9,7% | 66,7% | 3 |
| Hextech Alternator | 9,7% | 66,7% | 3 |
| Maxvolgorde skills | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 96,8% | 53,3% | 30 |
| Q > W > E | 3,2% | 0,0% | 1 |
| Keystone | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Conqueror | 54,8% | 41,2% | 17 |
| Electrocute | 38,7% | 58,3% | 12 |
| Dark Harvest | 6,5% | 100,0% | 2 |
| Runes | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Electrocute · Sudden Impact · Grisly Mementos · Ultimate Hunter · Coup de Grace · Presence of Mind | 29,0% | 55,6% | 9 |
| Summoner spells | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Flash + Mark | 80,6% | 56,0% | 25 |
| Flash + Ignite | 12,9% | 50,0% | 4 |
Meer over Akali: Akali build · Akali counters · Akali skins
ARAM-balanswijzigingen van Akali
ARAM-balanswijzigingen van Akali: -5% ontvangen damage en +20% tenacity. Riot past sommige champions alleen voor ARAM aan, om ze in balans te brengen voor de enige lane van de mode; de wijzigingen gelden niet op Summoner's Rift.
| Wijziging | Waarde |
|---|---|
| Ontvangen damage | -5% |
| Tenacity | +20% |
Is Akali goed in ARAM?
Akali is B tier in ARAM in patch 26.20, plek 91 van de 168 champions met genoeg ARAM-games voor een tier. De ARAM tier list rangschikt champions op win rate, naar 50% getrokken als ze weinig games hebben, en een beetje op hoe vaak ze gekozen worden.
Akali ARAM build vs Summoner's Rift
De items die spelers op Akali in ARAM vaker en minder vaak bouwen dan in ranked games op Summoner's Rift (Master+), op basis van het aandeel games waarin elk item voltooid wordt. Alleen verschillen van 10 punten of meer staan erin.
| Item | Gebouwd in ARAM | Gebouwd op Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Riftmaker | 16% | 1% |
| Heartsteel | 16% | onder 1% |
| Hextech Rocketbelt | 19% | 6% |
| Stormsurge | 35% | 23% |
| Lich Bane | 16% | 6% |
| Item | Gebouwd in ARAM | Gebouwd op Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Hextech Gunblade | 55% | 86% |
| Shadowflame | 52% | 68% |
Waar de ARAM-data van Akali vandaan komt
De build komt uit echte ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen. Van elke speler van Akali bewaren we de final items, runes en summoner spells en, uit de tijdlijn van de game, de items die in de eerste 90 seconden gekocht zijn en de volgorde waarin de abilities geleveld werden; games korter dan 5 minuten tellen niet mee. Een build verschijnt vanaf 15 games. De volledige methode staat op de pagina LoL ARAM builds.
Veelgestelde vragen
Wat is de beste Akali ARAM build?
De build bovenaan deze pagina: de items, runes en summoner spells die de meeste spelers van Akali gebruiken in ARAM-games van patch 26.20, met de win rate en games van elke keuze.
Heeft Akali ARAM-balanswijzigingen?
In ARAM heeft Akali: -5% ontvangen damage en +20% tenacity. De wijzigingen gelden alleen op de Howling Abyss.
Is Akali goed in ARAM?
De ARAM tier list vergelijkt Akali met elke champion die deze patch genoeg ARAM-games heeft, op win rate en pick rate. De tier en de plek staan in de sectie hierboven zodra Akali genoeg games heeft.
Waarmee start Akali in ARAM?
De tabel met starting items hierboven toont wat spelers van Akali in de eerste 90 seconden van hun ARAM-games kopen, zonder potions, met hoe vaak elke start gekocht wordt.
LoL ARAM builds voor elke champion · LoL champion builds · LoL counters · Alle LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. De builds zijn geteld uit ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen; de ARAM-balanswijzigingen komen uit lolstaticdata, gebouwd op de League of Legends Wiki.