LoL ARAM builds en tier list

Builds uit 717 ARAM-games, patch 26.20. Wat spelers in ARAM op elke champion bouwen, gelezen uit echte games op de Howling Abyss: items, runes, spells, starting items en skillvolgorde, met de ARAM-balanswijzigingen van elke champion en een ARAM tier list.

De zoekfunctie en het sorteren werken met JavaScript; de tier list en de lijst met champions in de gids hieronder werken ook zonder.

Bijgewerkt: 14 oktober 2026 · Door LOLValue-team

ARAM tier list voor patch 26.20

De beste ARAM champions in patch 26.20 zijn Kalista, Caitlyn, Kayle, Blitzcrank en Shaco: Kalista wint 72,1% van zijn ARAM-games. 160 champions hebben deze patch minstens 15 ARAM-games voor een tier. De tier komt uit de win rate, naar 50% getrokken als een champion weinig games heeft, en een beetje uit hoe vaak hij gekozen wordt: S+ is de top 3%, S tot 13%, A tot 35%, B tot 65%, C tot 85% en D de rest.

Beste ARAM champions in patch 26.20
ChampionTierWin ratePick rateGames
KalistaS+72,1%6,0%43
CaitlynS+60,6%13,1%94
KayleS+65,3%6,8%49
BlitzcrankS+60,8%10,3%74
ShacoS63,2%7,9%57
TristanaS57,3%12,4%89
WukongS66,7%4,6%33
SwainS64,1%5,4%39
VexS63,2%5,3%38
GangplankS60,4%6,7%48
LissandraS59,6%7,3%52
XayahS58,6%8,1%58
JinxS56,6%10,6%76
MordekaiserS59,6%6,6%47
SorakaS63,6%4,6%33

ARAM builds voor elke champion

Elke champion heeft een eigen ARAM-buildpagina, met de items, runes, spells, starting items en skillvolgorde uit zijn ARAM-games en zijn ARAM-balanswijzigingen. De data komt uit 717 ARAM-games van patch 26.20, bijgewerkt op 14 oktober 2026.

Aatrox ARAM build · Ahri ARAM build · Akali ARAM build · Akshan ARAM build · Alistar ARAM build · Ambessa ARAM build · Amumu ARAM build · Anivia ARAM build · Annie ARAM build · Aphelios ARAM build · Ashe ARAM build · Aurelion Sol ARAM build · Aurora ARAM build · Azir ARAM build · Bard ARAM build · Bel'Veth ARAM build · Blitzcrank ARAM build · Brand ARAM build · Braum ARAM build · Briar ARAM build · Caitlyn ARAM build · Camille ARAM build · Cassiopeia ARAM build · Cho'Gath ARAM build · Corki ARAM build · Darius ARAM build · Diana ARAM build · Dr. Mundo ARAM build · Draven ARAM build · Ekko ARAM build · Elise ARAM build · Evelynn ARAM build · Ezreal ARAM build · Fiddlesticks ARAM build · Fiora ARAM build · Fizz ARAM build · Galio ARAM build · Gangplank ARAM build · Garen ARAM build · Gnar ARAM build · Gragas ARAM build · Graves ARAM build · Gwen ARAM build · Hecarim ARAM build · Heimerdinger ARAM build · Hwei ARAM build · Illaoi ARAM build · Irelia ARAM build · Ivern ARAM build · Janna ARAM build · Jarvan IV ARAM build · Jax ARAM build · Jayce ARAM build · Jhin ARAM build · Jinx ARAM build · K'Sante ARAM build · Kai'Sa ARAM build · Kalista ARAM build · Karma ARAM build · Karthus ARAM build · Kassadin ARAM build · Katarina ARAM build · Kayle ARAM build · Kayn ARAM build · Kennen ARAM build · Kha'Zix ARAM build · Kindred ARAM build · Kled ARAM build · Kog'Maw ARAM build · LeBlanc ARAM build · Lee Sin ARAM build · Leona ARAM build · Lillia ARAM build · Lissandra ARAM build · Locke ARAM build · Lucian ARAM build · Lulu ARAM build · Lux ARAM build · Malphite ARAM build · Malzahar ARAM build · Maokai ARAM build · Master Yi ARAM build · Mel ARAM build · Milio ARAM build · Miss Fortune ARAM build · Mordekaiser ARAM build · Morgana ARAM build · Naafiri ARAM build · Nami ARAM build · Nasus ARAM build · Nautilus ARAM build · Neeko ARAM build · Nidalee ARAM build · Nilah ARAM build · Nocturne ARAM build · Nunu & Willump ARAM build · Olaf ARAM build · Orianna ARAM build · Ornn ARAM build · Pantheon ARAM build · Poppy ARAM build · Pyke ARAM build · Qiyana ARAM build · Quinn ARAM build · Rakan ARAM build · Rammus ARAM build · Rek'Sai ARAM build · Rell ARAM build · Renata Glasc ARAM build · Renekton ARAM build · Rengar ARAM build · Riven ARAM build · Rumble ARAM build · Ryze ARAM build · Samira ARAM build · Sejuani ARAM build · Senna ARAM build · Seraphine ARAM build · Sett ARAM build · Shaco ARAM build · Shen ARAM build · Shyvana ARAM build · Singed ARAM build · Sion ARAM build · Sivir ARAM build · Skarner ARAM build · Smolder ARAM build · Sona ARAM build · Soraka ARAM build · Swain ARAM build · Sylas ARAM build · Syndra ARAM build · Tahm Kench ARAM build · Taliyah ARAM build · Talon ARAM build · Taric ARAM build · Teemo ARAM build · Thresh ARAM build · Tristana ARAM build · Trundle ARAM build · Tryndamere ARAM build · Twisted Fate ARAM build · Twitch ARAM build · Udyr ARAM build · Urgot ARAM build · Varus ARAM build · Vayne ARAM build · Veigar ARAM build · Vel'Koz ARAM build · Vex ARAM build · Vi ARAM build · Viego ARAM build · Viktor ARAM build · Vladimir ARAM build · Volibear ARAM build · Warwick ARAM build · Wukong ARAM build · Xayah ARAM build · Xerath ARAM build · Xin Zhao ARAM build · Yasuo ARAM build · Yone ARAM build · Yorick ARAM build · Yunara ARAM build · Yuumi ARAM build · Zaahen ARAM build · Zac ARAM build · Zed ARAM build · Zeri ARAM build · Ziggs ARAM build · Zilean ARAM build · Zoe ARAM build · Zyra ARAM build

ARAM-balanswijzigingen

131 champions hebben ARAM-balanswijzigingen: 69 daarvan gaan erop vooruit (meer toegebrachte of minder ontvangen damage) en 55 erop achteruit. Ze veranderen hoeveel damage een champion doet en ontvangt, en bij sommige ook de healing, shielding, tenacity, ability haste, attack speed of energy regeneration. Ze gelden alleen op de Howling Abyss.

Champions met de grootste ARAM buffs
ChampionARAM-wijzigingen
Bard+15% toegebrachte damage, -15% ontvangen damage, +20% healing
Qiyana+15% toegebrachte damage, -10% ontvangen damage, +20% tenacity, +20 ability haste
LeBlanc+10% toegebrachte damage, -10% ontvangen damage, +20 ability haste
Nunu & Willump+10% toegebrachte damage, -10% ontvangen damage, +10% healing, +20% shielding, +20% tenacity
Tryndamere+10% toegebrachte damage, -10% ontvangen damage, +20% healing
Evelynn+10% toegebrachte damage, -10% ontvangen damage, +20% tenacity
Nocturne+10% toegebrachte damage, -10% ontvangen damage, +20% healing
Kha'Zix+10% toegebrachte damage, -10% ontvangen damage, +20% healing, +20% tenacity
Quinn+10% toegebrachte damage, -10% ontvangen damage, +20% tenacity
Kindred+10% toegebrachte damage, -10% ontvangen damage
Champions met de grootste ARAM nerfs
ChampionARAM-wijzigingen
Ziggs-8% toegebrachte damage, +20% ontvangen damage
Maokai-15% toegebrachte damage, +10% ontvangen damage
Sion-10% toegebrachte damage, +10% ontvangen damage
Heimerdinger-10% toegebrachte damage, +10% ontvangen damage
Malzahar-10% toegebrachte damage, +10% ontvangen damage
Lux-10% toegebrachte damage, +10% ontvangen damage, -10% shielding
Swain-5% toegebrachte damage, +15% ontvangen damage, -20% healing
Seraphine+20% ontvangen damage, -20% healing, -20% shielding
Kog'Maw-8% toegebrachte damage, +10% ontvangen damage
Veigar-7% toegebrachte damage, +10% ontvangen damage

Waar de ARAM-data vandaan komt

De builds komen uit echte ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen. Ons systeem leest de hele dag ARAM-games van spelers uit alle regio's en bewaart van elke speler de final items, runes en summoner spells en, uit de tijdlijn van de game, de items die in de eerste 90 seconden gekocht zijn en de volgorde waarin de abilities geleveld werden. Remakes (games korter dan 5 minuten) tellen niet mee.

  • Core items: de eerste drie finished items, in willekeurige volgorde, die de meeste spelers van de champion voltooiden.
  • Starting items: wat in de eerste 90 seconden gekocht is, zonder potions.
  • Maxvolgorde van de skills: de volgorde waarin de drie basic abilities 5 punten haalden.
  • De build van een champion verschijnt vanaf 15 ARAM-games; de pick rates en win rates staan er met hun games bij.

De ARAM-balanswijzigingen komen uit lolstaticdata, gebouwd op de League of Legends Wiki, en worden opnieuw gelezen als de championdata wordt bijgewerkt.

Veelgestelde vragen

Wat is nu de beste champion in ARAM?

De top van de ARAM tier list hierboven: de champions met de beste win rate in ARAM-games van patch 26.20, naar 50% getrokken als ze weinig games hebben, met een klein gewicht voor hoe vaak ze gekozen worden.

Waar komen deze ARAM builds vandaan?

Uit echte ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen: de items, runes, spells, starting items en skillvolgorde die spelers gebruikten, geteld voor elke champion. Elke build toont zijn games.

Wat zijn ARAM-balanswijzigingen?

Wijzigingen die alleen in ARAM gelden, zoals meer of minder toegebrachte en ontvangen damage, healing, shielding of tenacity. 131 champions hebben ze; de ARAM-pagina van elke champion toont zijn eigen wijzigingen.

Is de ARAM build anders dan de normale build?

Vaak wel. Met constante fights in één lane en geen recall om te kopen bouwen spelers in ARAM anders. De pagina van elke champion toont de items die hij in ARAM vaker en minder vaak bouwt dan op Summoner's Rift.

Hoe vaak worden de ARAM builds bijgewerkt?

Nieuwe ARAM-games worden de hele dag gelezen; de build van een champion wordt elke drie uur opnieuw gelezen en de tier list elke 30 minuten.

LoL champion builds · LoL tier list · LoL counters · LoL champion randomizer

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. De builds zijn geteld uit ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen; de ARAM-balanswijzigingen komen uit lolstaticdata, gebouwd op de League of Legends Wiki.