Alistar ARAM build
Items, runes en skillvolgorde uit ARAM-games, patch 26.20. Wat spelers in ARAM op Alistar bouwen, gelezen uit echte games op de Howling Abyss: items, runes, spells, starting items en skillvolgorde, met de ARAM-balanswijzigingen van Alistar en hoe de build verschilt van Summoner's Rift.
De buildiconen werken met JavaScript; de tabellen in de gids hieronder werken ook zonder.
Bijgewerkt: 14 oktober 2026 · Door LOLValue-team
Beste Alistar ARAM build in 26.20
De meest gebouwde Alistar ARAM build in patch 26.20 is Thornmail, Warmog's Armor en Heartsteel, met Aftershock en Flash en Mark: die build wint 50,0% van zijn 2 games. De meeste spelers van Alistar starten met Giant's Belt en Tear of the Goddess en maxen in de volgorde Q > W > E. Over alle 36 ARAM-games die we deze patch lazen, wint Alistar 47,2%.
| Items | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Thornmail + Warmog's Armor + Heartsteel | 5,6% | 50,0% | 2 |
| Unending Despair + Thornmail + Heartsteel | 5,6% | 50,0% | 2 |
| Sunfire Aegis + Thornmail + Heartsteel | 2,8% | 100,0% | 1 |
| Item | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Heartsteel | 61,1% | 54,5% | 22 |
| Thornmail | 41,7% | 53,3% | 15 |
| Unending Despair | 36,1% | 46,2% | 13 |
| Warmog's Armor | 22,2% | 62,5% | 8 |
| Jak'Sho, The Protean | 22,2% | 37,5% | 8 |
| Spirit Visage | 16,7% | 50,0% | 6 |
| Kaenic Rookern | 13,9% | 40,0% | 5 |
| Knight's Vow | 5,6% | 100,0% | 2 |
| Item | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Mercury's Treads | 66,7% | 54,2% | 24 |
| Plated Steelcaps | 16,7% | 33,3% | 6 |
| Boots of Swiftness | 2,8% | 100,0% | 1 |
| Items | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Giant's Belt + Tear of the Goddess | 33,3% | 50,0% | 12 |
| Giant's Belt + Ruby Crystal | 25,0% | 66,7% | 9 |
| Guardian's Horn + Tear of the Goddess | 16,7% | 16,7% | 6 |
| Maxvolgorde skills | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | 63,9% | 52,2% | 23 |
| W > Q > E | 22,2% | 37,5% | 8 |
| Keystone | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Aftershock | 69,4% | 48,0% | 25 |
| Grasp of the Undying | 19,4% | 57,1% | 7 |
| Glacial Augment | 2,8% | 100,0% | 1 |
| Runes | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Aftershock · Font of Life · Bone Plating · Overgrowth · Legend: Haste · Triumph | 30,6% | 54,5% | 11 |
| Summoner spells | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Flash + Mark | 77,8% | 53,6% | 28 |
| Ghost + Mark | 5,6% | 50,0% | 2 |
Meer over Alistar: Alistar build · Alistar counters · Alistar skins
ARAM-balanswijzigingen van Alistar
ARAM-balanswijzigingen van Alistar: -5% toegebrachte damage, +5% ontvangen damage en -20% healing. Riot past sommige champions alleen voor ARAM aan, om ze in balans te brengen voor de enige lane van de mode; de wijzigingen gelden niet op Summoner's Rift.
| Wijziging | Waarde |
|---|---|
| Toegebrachte damage | -5% |
| Ontvangen damage | +5% |
| Healing | -20% |
Is Alistar goed in ARAM?
Alistar is B tier in ARAM in patch 26.20, plek 80 van de 168 champions met genoeg ARAM-games voor een tier. De ARAM tier list rangschikt champions op win rate, naar 50% getrokken als ze weinig games hebben, en een beetje op hoe vaak ze gekozen worden.
Alistar ARAM build vs Summoner's Rift
De items die spelers op Alistar in ARAM vaker en minder vaak bouwen dan in ranked games op Summoner's Rift (Master+), op basis van het aandeel games waarin elk item voltooid wordt. Alleen verschillen van 10 punten of meer staan erin.
| Item | Gebouwd in ARAM | Gebouwd op Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Heartsteel | 61% | onder 1% |
| Thornmail | 42% | 3% |
| Unending Despair | 36% | onder 1% |
| Warmog's Armor | 22% | onder 1% |
| Jak'Sho, The Protean | 22% | onder 1% |
| Item | Gebouwd in ARAM | Gebouwd op Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Zeke's Convergence | onder 6% | 63% |
| Locket of the Iron Solari | onder 6% | 59% |
| Knight's Vow | 6% | 38% |
Waar de ARAM-data van Alistar vandaan komt
De build komt uit echte ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen. Van elke speler van Alistar bewaren we de final items, runes en summoner spells en, uit de tijdlijn van de game, de items die in de eerste 90 seconden gekocht zijn en de volgorde waarin de abilities geleveld werden; games korter dan 5 minuten tellen niet mee. Een build verschijnt vanaf 15 games. De volledige methode staat op de pagina LoL ARAM builds.
Veelgestelde vragen
Wat is de beste Alistar ARAM build?
De build bovenaan deze pagina: de items, runes en summoner spells die de meeste spelers van Alistar gebruiken in ARAM-games van patch 26.20, met de win rate en games van elke keuze.
Heeft Alistar ARAM-balanswijzigingen?
In ARAM heeft Alistar: -5% toegebrachte damage, +5% ontvangen damage en -20% healing. De wijzigingen gelden alleen op de Howling Abyss.
Is Alistar goed in ARAM?
De ARAM tier list vergelijkt Alistar met elke champion die deze patch genoeg ARAM-games heeft, op win rate en pick rate. De tier en de plek staan in de sectie hierboven zodra Alistar genoeg games heeft.
Waarmee start Alistar in ARAM?
De tabel met starting items hierboven toont wat spelers van Alistar in de eerste 90 seconden van hun ARAM-games kopen, zonder potions, met hoe vaak elke start gekocht wordt.
LoL ARAM builds voor elke champion · LoL champion builds · LoL counters · Alle LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. De builds zijn geteld uit ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen; de ARAM-balanswijzigingen komen uit lolstaticdata, gebouwd op de League of Legends Wiki.