Ambessa ARAM build
Items, runes en skillvolgorde uit ARAM-games, patch 26.20. Wat spelers in ARAM op Ambessa bouwen, gelezen uit echte games op de Howling Abyss: items, runes, spells, starting items en skillvolgorde, met de ARAM-balanswijzigingen van Ambessa en hoe de build verschilt van Summoner's Rift.
De buildiconen werken met JavaScript; de tabellen in de gids hieronder werken ook zonder.
Bijgewerkt: 14 oktober 2026 · Door LOLValue-team
Beste Ambessa ARAM build in 26.20
De meest gebouwde Ambessa ARAM build in patch 26.20 is Spear of Shojin, Death's Dance en Eclipse, met Conqueror en Flash en Mark: die build wint 66,7% van zijn 3 games. De meeste spelers van Ambessa starten met Long Sword en Caulfield's Warhammer en maxen in de volgorde Q > E > W. Over alle 17 ARAM-games die we deze patch lazen, wint Ambessa 70,6%.
| Items | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Spear of Shojin + Death's Dance + Eclipse | 17,6% | 66,7% | 3 |
| Endless Hunger + Eclipse + Voltaic Cyclosword | 5,9% | 100,0% | 1 |
| Endless Hunger + Lord Dominik's Regards + Death's Dance | 5,9% | 100,0% | 1 |
| Item | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Death's Dance | 76,5% | 76,9% | 13 |
| Eclipse | 58,8% | 50,0% | 10 |
| Endless Hunger | 35,3% | 83,3% | 6 |
| Black Cleaver | 29,4% | 40,0% | 5 |
| Spear of Shojin | 23,5% | 75,0% | 4 |
| Voltaic Cyclosword | 17,6% | 100,0% | 3 |
| Sundered Sky | 17,6% | 100,0% | 3 |
| Sterak's Gage | 17,6% | 100,0% | 3 |
| Item | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Mercury's Treads | 58,8% | 90,0% | 10 |
| Plated Steelcaps | 23,5% | 25,0% | 4 |
| Ionian Boots of Lucidity | 5,9% | 0,0% | 1 |
| Items | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Long Sword + Caulfield's Warhammer | 64,7% | 72,7% | 11 |
| Boots + Guardian's Blade | 11,8% | 50,0% | 2 |
| The Brutalizer | 5,9% | 100,0% | 1 |
| Maxvolgorde skills | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 94,1% | 68,8% | 16 |
| Q > W > E | 5,9% | 100,0% | 1 |
| Keystone | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Conqueror | 94,1% | 68,8% | 16 |
| Lethal Tempo | 5,9% | 100,0% | 1 |
| Runes | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Conqueror · Triumph · Legend: Haste · Last Stand · Sudden Impact · Treasure Hunter | 47,1% | 87,5% | 8 |
| Summoner spells | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Flash + Mark | 94,1% | 75,0% | 16 |
| Flash + Ignite | 5,9% | 0,0% | 1 |
Meer over Ambessa: Ambessa build · Ambessa counters · Ambessa skins
ARAM-balanswijzigingen van Ambessa
ARAM-balanswijzigingen van Ambessa: +5% ontvangen damage. Riot past sommige champions alleen voor ARAM aan, om ze in balans te brengen voor de enige lane van de mode; de wijzigingen gelden niet op Summoner's Rift.
| Wijziging | Waarde |
|---|---|
| Ontvangen damage | +5% |
Is Ambessa goed in ARAM?
Ambessa is A tier in ARAM in patch 26.20, plek 35 van de 170 champions met genoeg ARAM-games voor een tier. De ARAM tier list rangschikt champions op win rate, naar 50% getrokken als ze weinig games hebben, en een beetje op hoe vaak ze gekozen worden.
Ambessa ARAM build vs Summoner's Rift
De items die spelers op Ambessa in ARAM vaker en minder vaak bouwen dan in ranked games op Summoner's Rift (Master+), op basis van het aandeel games waarin elk item voltooid wordt. Alleen verschillen van 10 punten of meer staan erin.
| Item | Gebouwd in ARAM | Gebouwd op Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Death's Dance | 76% | 40% |
| Endless Hunger | 35% | 13% |
| Sundered Sky | 18% | onder 3% |
| Sterak's Gage | 18% | onder 3% |
| Black Cleaver | 29% | 18% |
| Item | Gebouwd in ARAM | Gebouwd op Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Eclipse | 59% | 81% |
Waar de ARAM-data van Ambessa vandaan komt
De build komt uit echte ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen. Van elke speler van Ambessa bewaren we de final items, runes en summoner spells en, uit de tijdlijn van de game, de items die in de eerste 90 seconden gekocht zijn en de volgorde waarin de abilities geleveld werden; games korter dan 5 minuten tellen niet mee. Een build verschijnt vanaf 15 games. De volledige methode staat op de pagina LoL ARAM builds.
Veelgestelde vragen
Wat is de beste Ambessa ARAM build?
De build bovenaan deze pagina: de items, runes en summoner spells die de meeste spelers van Ambessa gebruiken in ARAM-games van patch 26.20, met de win rate en games van elke keuze.
Heeft Ambessa ARAM-balanswijzigingen?
In ARAM heeft Ambessa: +5% ontvangen damage. De wijzigingen gelden alleen op de Howling Abyss.
Is Ambessa goed in ARAM?
De ARAM tier list vergelijkt Ambessa met elke champion die deze patch genoeg ARAM-games heeft, op win rate en pick rate. De tier en de plek staan in de sectie hierboven zodra Ambessa genoeg games heeft.
Waarmee start Ambessa in ARAM?
De tabel met starting items hierboven toont wat spelers van Ambessa in de eerste 90 seconden van hun ARAM-games kopen, zonder potions, met hoe vaak elke start gekocht wordt.
LoL ARAM builds voor elke champion · LoL champion builds · LoL counters · Alle LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. De builds zijn geteld uit ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen; de ARAM-balanswijzigingen komen uit lolstaticdata, gebouwd op de League of Legends Wiki.