Amumu ARAM build
Items, runes en skillvolgorde uit ARAM-games, patch 26.20. Wat spelers in ARAM op Amumu bouwen, gelezen uit echte games op de Howling Abyss: items, runes, spells, starting items en skillvolgorde, met de ARAM-balanswijzigingen van Amumu en hoe de build verschilt van Summoner's Rift.
De buildiconen werken met JavaScript; de tabellen in de gids hieronder werken ook zonder.
Bijgewerkt: 14 oktober 2026 · Door LOLValue-team
Beste Amumu ARAM build in 26.20
De meest gebouwde Amumu ARAM build in patch 26.20 is Sunfire Aegis, Thornmail en Heartsteel, met Aftershock en Flash en Mark: die build wint 33,3% van zijn 3 games. De meeste spelers van Amumu starten met Tear of the Goddess en Bami's Cinder en maxen in de volgorde Q > E > W. Over alle 32 ARAM-games die we deze patch lazen, wint Amumu 50,0%.
| Items | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Sunfire Aegis + Thornmail + Heartsteel | 9,4% | 33,3% | 3 |
| Sunfire Aegis + Thornmail + Abyssal Mask | 6,3% | 0,0% | 2 |
| Archangel's Staff + Malignance + Hextech Rocketbelt | 3,1% | 100,0% | 1 |
| Item | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Thornmail | 43,8% | 57,1% | 14 |
| Sunfire Aegis | 43,8% | 35,7% | 14 |
| Heartsteel | 25,0% | 50,0% | 8 |
| Abyssal Mask | 21,9% | 57,1% | 7 |
| Malignance | 21,9% | 28,6% | 7 |
| Hollow Radiance | 18,8% | 50,0% | 6 |
| Kaenic Rookern | 15,6% | 80,0% | 5 |
| Liandry's Torment | 15,6% | 40,0% | 5 |
| Item | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Mercury's Treads | 71,9% | 43,5% | 23 |
| Plated Steelcaps | 18,8% | 66,7% | 6 |
| Ionian Boots of Lucidity | 3,1% | 100,0% | 1 |
| Items | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Tear of the Goddess + Bami's Cinder | 37,5% | 41,7% | 12 |
| Guardian's Horn + Tear of the Goddess | 9,4% | 66,7% | 3 |
| Lost Chapter | 9,4% | 33,3% | 3 |
| Maxvolgorde skills | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 43,8% | 42,9% | 14 |
| E > W > Q | 15,6% | 60,0% | 5 |
| Keystone | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Aftershock | 78,1% | 44,0% | 25 |
| Dark Harvest | 9,4% | 100,0% | 3 |
| Conqueror | 6,3% | 50,0% | 2 |
| Runes | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Aftershock · Font of Life · Conditioning · Overgrowth · Cheap Shot · Ultimate Hunter | 34,4% | 54,5% | 11 |
| Summoner spells | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Flash + Mark | 87,5% | 50,0% | 28 |
| Exhaust + Flash | 6,3% | 100,0% | 2 |
Meer over Amumu: Amumu build · Amumu counters · Amumu skins
ARAM-balanswijzigingen van Amumu
ARAM-balanswijzigingen van Amumu: geen balanswijzigingen. Riot past sommige champions alleen voor ARAM aan, om ze in balans te brengen voor de enige lane van de mode; de wijzigingen gelden niet op Summoner's Rift.
Amumu heeft geen ARAM-balanswijzigingen: de champion speelt in ARAM precies zoals op Summoner's Rift.
Is Amumu goed in ARAM?
Amumu is C tier in ARAM in patch 26.20, plek 119 van de 170 champions met genoeg ARAM-games voor een tier. De ARAM tier list rangschikt champions op win rate, naar 50% getrokken als ze weinig games hebben, en een beetje op hoe vaak ze gekozen worden.
Amumu ARAM build vs Summoner's Rift
De items die spelers op Amumu in ARAM vaker en minder vaak bouwen dan in ranked games op Summoner's Rift (Master+), op basis van het aandeel games waarin elk item voltooid wordt. Alleen verschillen van 10 punten of meer staan erin.
| Item | Gebouwd in ARAM | Gebouwd op Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Thornmail | 44% | 19% |
| Heartsteel | 25% | onder 2% |
| Malignance | 22% | onder 2% |
| Hollow Radiance | 19% | 7% |
| Warmog's Armor | 13% | onder 2% |
| Item | Gebouwd in ARAM | Gebouwd op Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Liandry's Torment | 16% | 72% |
| Sunfire Aegis | 44% | 67% |
Waar de ARAM-data van Amumu vandaan komt
De build komt uit echte ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen. Van elke speler van Amumu bewaren we de final items, runes en summoner spells en, uit de tijdlijn van de game, de items die in de eerste 90 seconden gekocht zijn en de volgorde waarin de abilities geleveld werden; games korter dan 5 minuten tellen niet mee. Een build verschijnt vanaf 15 games. De volledige methode staat op de pagina LoL ARAM builds.
Veelgestelde vragen
Wat is de beste Amumu ARAM build?
De build bovenaan deze pagina: de items, runes en summoner spells die de meeste spelers van Amumu gebruiken in ARAM-games van patch 26.20, met de win rate en games van elke keuze.
Heeft Amumu ARAM-balanswijzigingen?
In ARAM heeft Amumu: geen balanswijzigingen. De wijzigingen gelden alleen op de Howling Abyss.
Is Amumu goed in ARAM?
De ARAM tier list vergelijkt Amumu met elke champion die deze patch genoeg ARAM-games heeft, op win rate en pick rate. De tier en de plek staan in de sectie hierboven zodra Amumu genoeg games heeft.
Waarmee start Amumu in ARAM?
De tabel met starting items hierboven toont wat spelers van Amumu in de eerste 90 seconden van hun ARAM-games kopen, zonder potions, met hoe vaak elke start gekocht wordt.
LoL ARAM builds voor elke champion · LoL champion builds · LoL counters · Alle LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. De builds zijn geteld uit ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen; de ARAM-balanswijzigingen komen uit lolstaticdata, gebouwd op de League of Legends Wiki.