Aphelios ARAM build

Items, runes en skillvolgorde uit ARAM-games, patch 26.20. Wat spelers in ARAM op Aphelios bouwen, gelezen uit echte games op de Howling Abyss: items, runes, spells, starting items en skillvolgorde, met de ARAM-balanswijzigingen van Aphelios en hoe de build verschilt van Summoner's Rift.

De buildiconen werken met JavaScript; de tabellen in de gids hieronder werken ook zonder.

Bijgewerkt: 14 oktober 2026 · Door LOLValue-team

Beste Aphelios ARAM build in 26.20

De meest gebouwde Aphelios ARAM build in patch 26.20 is Infinity Edge, Runaan's Hurricane en The Collector, met Lethal Tempo en Flash en Ghost: die build wint 66,7% van zijn 9 games. De meeste spelers van Aphelios starten met Boots en Serrated Dirk en maxen in de volgorde Q > W > E. Over alle 33 ARAM-games die we deze patch lazen, wint Aphelios 42,4%.

Meest gebouwde ARAM core items van Aphelios
ItemsPick rateWin rateGames
Infinity Edge + Runaan's Hurricane + The Collector27,3%66,7%9
Infinity Edge + Lord Dominik's Regards + The Collector12,1%25,0%4
Infinity Edge + Yun Tal Wildarrows + The Collector6,1%50,0%2
Meest gebouwde ARAM-items van Aphelios
ItemPick rateWin rateGames
Infinity Edge81,8%37,0%27
The Collector75,8%48,0%25
Runaan's Hurricane48,5%56,3%16
Lord Dominik's Regards48,5%25,0%16
Yun Tal Wildarrows24,2%50,0%8
Bloodthirster24,2%37,5%8
Immortal Shieldbow12,1%100,0%4
Blade of The Ruined King12,1%25,0%4
Meest gebouwde ARAM boots van Aphelios
ItemPick rateWin rateGames
Berserker's Greaves84,8%42,9%28
Gluttonous Greaves9,1%33,3%3
Boots of Swiftness3,0%0,0%1
Meest gekochte ARAM starting items van Aphelios
ItemsPick rateWin rateGames
Boots + Serrated Dirk51,5%47,1%17
B. F. Sword18,2%33,3%6
Long Sword + Pickaxe12,1%50,0%4
Maxvolgorde van de skills van Aphelios in ARAM
Maxvolgorde skillsPick rateWin rateGames
Q > W > E60,6%40,0%20
Q > E > W27,3%44,4%9
Meest gebruikte ARAM keystones van Aphelios
KeystonePick rateWin rateGames
Lethal Tempo51,5%47,1%17
Press the Attack33,3%45,5%11
Conqueror12,1%25,0%4
Meest gebruikte ARAM rune page van Aphelios
RunesPick rateWin rateGames
Lethal Tempo · Presence of Mind · Legend: Bloodline · Coup de Grace · Taste of Blood · Treasure Hunter36,4%50,0%12
Meest gebruikte ARAM summoner spells van Aphelios
Summoner spellsPick rateWin rateGames
Flash + Ghost75,8%48,0%25
Flash + Mark6,1%50,0%2

Meer over Aphelios: Aphelios build · Aphelios counters · Aphelios skins

ARAM-balanswijzigingen van Aphelios

ARAM-balanswijzigingen van Aphelios: geen balanswijzigingen. Riot past sommige champions alleen voor ARAM aan, om ze in balans te brengen voor de enige lane van de mode; de wijzigingen gelden niet op Summoner's Rift.

Aphelios heeft geen ARAM-balanswijzigingen: de champion speelt in ARAM precies zoals op Summoner's Rift.

Is Aphelios goed in ARAM?

Aphelios is C tier in ARAM in patch 26.20, plek 141 van de 170 champions met genoeg ARAM-games voor een tier. De ARAM tier list rangschikt champions op win rate, naar 50% getrokken als ze weinig games hebben, en een beetje op hoe vaak ze gekozen worden.

Aphelios ARAM build vs Summoner's Rift

De items die spelers op Aphelios in ARAM vaker en minder vaak bouwen dan in ranked games op Summoner's Rift (Master+), op basis van het aandeel games waarin elk item voltooid wordt. Alleen verschillen van 10 punten of meer staan erin.

Items die vaker gebouwd worden op Aphelios in ARAM
ItemGebouwd in ARAMGebouwd op Summoner's Rift
Runaan's Hurricane48%19%
The Collector76%50%
Yun Tal Wildarrows24%onder 10%
Bloodthirster24%onder 10%
Items die minder vaak gebouwd worden op Aphelios in ARAM
ItemGebouwd in ARAMGebouwd op Summoner's Rift
Stormrazoronder 9%30%
Hexoptics C449%27%

Waar de ARAM-data van Aphelios vandaan komt

De build komt uit echte ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen. Van elke speler van Aphelios bewaren we de final items, runes en summoner spells en, uit de tijdlijn van de game, de items die in de eerste 90 seconden gekocht zijn en de volgorde waarin de abilities geleveld werden; games korter dan 5 minuten tellen niet mee. Een build verschijnt vanaf 15 games. De volledige methode staat op de pagina LoL ARAM builds.

Veelgestelde vragen

Wat is de beste Aphelios ARAM build?

De build bovenaan deze pagina: de items, runes en summoner spells die de meeste spelers van Aphelios gebruiken in ARAM-games van patch 26.20, met de win rate en games van elke keuze.

Heeft Aphelios ARAM-balanswijzigingen?

In ARAM heeft Aphelios: geen balanswijzigingen. De wijzigingen gelden alleen op de Howling Abyss.

Is Aphelios goed in ARAM?

De ARAM tier list vergelijkt Aphelios met elke champion die deze patch genoeg ARAM-games heeft, op win rate en pick rate. De tier en de plek staan in de sectie hierboven zodra Aphelios genoeg games heeft.

Waarmee start Aphelios in ARAM?

De tabel met starting items hierboven toont wat spelers van Aphelios in de eerste 90 seconden van hun ARAM-games kopen, zonder potions, met hoe vaak elke start gekocht wordt.

LoL ARAM builds voor elke champion · LoL champion builds · LoL counters · Alle LoL champions

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. De builds zijn geteld uit ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen; de ARAM-balanswijzigingen komen uit lolstaticdata, gebouwd op de League of Legends Wiki.