Aphelios ARAM build
Items, runes en skillvolgorde uit ARAM-games, patch 26.20. Wat spelers in ARAM op Aphelios bouwen, gelezen uit echte games op de Howling Abyss: items, runes, spells, starting items en skillvolgorde, met de ARAM-balanswijzigingen van Aphelios en hoe de build verschilt van Summoner's Rift.
De buildiconen werken met JavaScript; de tabellen in de gids hieronder werken ook zonder.
Bijgewerkt: 14 oktober 2026 · Door LOLValue-team
Beste Aphelios ARAM build in 26.20
De meest gebouwde Aphelios ARAM build in patch 26.20 is Infinity Edge, Runaan's Hurricane en The Collector, met Lethal Tempo en Flash en Ghost: die build wint 66,7% van zijn 9 games. De meeste spelers van Aphelios starten met Boots en Serrated Dirk en maxen in de volgorde Q > W > E. Over alle 33 ARAM-games die we deze patch lazen, wint Aphelios 42,4%.
| Items | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Infinity Edge + Runaan's Hurricane + The Collector | 27,3% | 66,7% | 9 |
| Infinity Edge + Lord Dominik's Regards + The Collector | 12,1% | 25,0% | 4 |
| Infinity Edge + Yun Tal Wildarrows + The Collector | 6,1% | 50,0% | 2 |
| Item | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Infinity Edge | 81,8% | 37,0% | 27 |
| The Collector | 75,8% | 48,0% | 25 |
| Runaan's Hurricane | 48,5% | 56,3% | 16 |
| Lord Dominik's Regards | 48,5% | 25,0% | 16 |
| Yun Tal Wildarrows | 24,2% | 50,0% | 8 |
| Bloodthirster | 24,2% | 37,5% | 8 |
| Immortal Shieldbow | 12,1% | 100,0% | 4 |
| Blade of The Ruined King | 12,1% | 25,0% | 4 |
| Item | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Berserker's Greaves | 84,8% | 42,9% | 28 |
| Gluttonous Greaves | 9,1% | 33,3% | 3 |
| Boots of Swiftness | 3,0% | 0,0% | 1 |
| Items | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Boots + Serrated Dirk | 51,5% | 47,1% | 17 |
| B. F. Sword | 18,2% | 33,3% | 6 |
| Long Sword + Pickaxe | 12,1% | 50,0% | 4 |
| Maxvolgorde skills | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | 60,6% | 40,0% | 20 |
| Q > E > W | 27,3% | 44,4% | 9 |
| Keystone | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Lethal Tempo | 51,5% | 47,1% | 17 |
| Press the Attack | 33,3% | 45,5% | 11 |
| Conqueror | 12,1% | 25,0% | 4 |
| Runes | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Lethal Tempo · Presence of Mind · Legend: Bloodline · Coup de Grace · Taste of Blood · Treasure Hunter | 36,4% | 50,0% | 12 |
| Summoner spells | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Flash + Ghost | 75,8% | 48,0% | 25 |
| Flash + Mark | 6,1% | 50,0% | 2 |
Meer over Aphelios: Aphelios build · Aphelios counters · Aphelios skins
ARAM-balanswijzigingen van Aphelios
ARAM-balanswijzigingen van Aphelios: geen balanswijzigingen. Riot past sommige champions alleen voor ARAM aan, om ze in balans te brengen voor de enige lane van de mode; de wijzigingen gelden niet op Summoner's Rift.
Aphelios heeft geen ARAM-balanswijzigingen: de champion speelt in ARAM precies zoals op Summoner's Rift.
Is Aphelios goed in ARAM?
Aphelios is C tier in ARAM in patch 26.20, plek 141 van de 170 champions met genoeg ARAM-games voor een tier. De ARAM tier list rangschikt champions op win rate, naar 50% getrokken als ze weinig games hebben, en een beetje op hoe vaak ze gekozen worden.
Aphelios ARAM build vs Summoner's Rift
De items die spelers op Aphelios in ARAM vaker en minder vaak bouwen dan in ranked games op Summoner's Rift (Master+), op basis van het aandeel games waarin elk item voltooid wordt. Alleen verschillen van 10 punten of meer staan erin.
| Item | Gebouwd in ARAM | Gebouwd op Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Runaan's Hurricane | 48% | 19% |
| The Collector | 76% | 50% |
| Yun Tal Wildarrows | 24% | onder 10% |
| Bloodthirster | 24% | onder 10% |
| Item | Gebouwd in ARAM | Gebouwd op Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Stormrazor | onder 9% | 30% |
| Hexoptics C44 | 9% | 27% |
Waar de ARAM-data van Aphelios vandaan komt
De build komt uit echte ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen. Van elke speler van Aphelios bewaren we de final items, runes en summoner spells en, uit de tijdlijn van de game, de items die in de eerste 90 seconden gekocht zijn en de volgorde waarin de abilities geleveld werden; games korter dan 5 minuten tellen niet mee. Een build verschijnt vanaf 15 games. De volledige methode staat op de pagina LoL ARAM builds.
Veelgestelde vragen
Wat is de beste Aphelios ARAM build?
De build bovenaan deze pagina: de items, runes en summoner spells die de meeste spelers van Aphelios gebruiken in ARAM-games van patch 26.20, met de win rate en games van elke keuze.
Heeft Aphelios ARAM-balanswijzigingen?
In ARAM heeft Aphelios: geen balanswijzigingen. De wijzigingen gelden alleen op de Howling Abyss.
Is Aphelios goed in ARAM?
De ARAM tier list vergelijkt Aphelios met elke champion die deze patch genoeg ARAM-games heeft, op win rate en pick rate. De tier en de plek staan in de sectie hierboven zodra Aphelios genoeg games heeft.
Waarmee start Aphelios in ARAM?
De tabel met starting items hierboven toont wat spelers van Aphelios in de eerste 90 seconden van hun ARAM-games kopen, zonder potions, met hoe vaak elke start gekocht wordt.
LoL ARAM builds voor elke champion · LoL champion builds · LoL counters · Alle LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. De builds zijn geteld uit ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen; de ARAM-balanswijzigingen komen uit lolstaticdata, gebouwd op de League of Legends Wiki.