Azir ARAM build

Items, runes en skillvolgorde uit ARAM-games, patch 26.20. Wat spelers in ARAM op Azir bouwen, gelezen uit echte games op de Howling Abyss: items, runes, spells, starting items en skillvolgorde, met de ARAM-balanswijzigingen van Azir en hoe de build verschilt van Summoner's Rift.

De buildiconen werken met JavaScript; de tabellen in de gids hieronder werken ook zonder.

Bijgewerkt: 14 oktober 2026 · Door LOLValue-team

Beste Azir ARAM build in 26.20

De meest gebouwde Azir ARAM build in patch 26.20 is Nashor's Tooth, Rylai's Crystal Scepter en Liandry's Torment, met Lethal Tempo en Flash en Mark: die build wint 50,0% van zijn 4 games. De meeste spelers van Azir starten met Lost Chapter en maxen in de volgorde W > Q > E. Over alle 37 ARAM-games die we deze patch lazen, wint Azir 62,2%.

Meest gebouwde ARAM core items van Azir
ItemsPick rateWin rateGames
Nashor's Tooth + Rylai's Crystal Scepter + Liandry's Torment10,8%50,0%4
Nashor's Tooth + Shadowflame + Liandry's Torment8,1%33,3%3
Blackfire Torch + Rabadon's Deathcap + Nashor's Tooth5,4%100,0%2
Meest gebouwde ARAM-items van Azir
ItemPick rateWin rateGames
Nashor's Tooth89,2%60,6%33
Shadowflame37,8%57,1%14
Liandry's Torment32,4%66,7%12
Rylai's Crystal Scepter32,4%50,0%12
Rabadon's Deathcap24,3%77,8%9
Blackfire Torch18,9%71,4%7
Zhonya's Hourglass18,9%71,4%7
Luden's Echo16,2%50,0%6
Meest gebouwde ARAM boots van Azir
ItemPick rateWin rateGames
Sorcerer's Shoes59,5%72,7%22
Berserker's Greaves18,9%28,6%7
Mercury's Treads8,1%66,7%3
Meest gekochte ARAM starting items van Azir
ItemsPick rateWin rateGames
Lost Chapter29,7%72,7%11
Boots + Recurve Bow + Amplifying Tome29,7%54,5%11
Blasting Wand + Amplifying Tome10,8%50,0%4
Maxvolgorde van de skills van Azir in ARAM
Maxvolgorde skillsPick rateWin rateGames
W > Q > E59,5%59,1%22
Q > W > E37,8%64,3%14
Meest gebruikte ARAM keystones van Azir
KeystonePick rateWin rateGames
Lethal Tempo64,9%62,5%24
Dark Harvest18,9%42,9%7
Conqueror10,8%75,0%4
Meest gebruikte ARAM rune page van Azir
RunesPick rateWin rateGames
Lethal Tempo · Presence of Mind · Legend: Alacrity · Coup de Grace · Manaflow Band · Transcendence59,5%63,6%22
Meest gebruikte ARAM summoner spells van Azir
Summoner spellsPick rateWin rateGames
Flash + Mark75,7%67,9%28
Exhaust + Flash10,8%25,0%4

Meer over Azir: Azir build · Azir counters · Azir skins

ARAM-balanswijzigingen van Azir

ARAM-balanswijzigingen van Azir: -5% ontvangen damage en +20 ability haste. Riot past sommige champions alleen voor ARAM aan, om ze in balans te brengen voor de enige lane van de mode; de wijzigingen gelden niet op Summoner's Rift.

ARAM-balanswijzigingen van Azir
WijzigingWaarde
Ontvangen damage-5%
Ability haste+20

Is Azir goed in ARAM?

Azir is S tier in ARAM in patch 26.20, plek 13 van de 168 champions met genoeg ARAM-games voor een tier. De ARAM tier list rangschikt champions op win rate, naar 50% getrokken als ze weinig games hebben, en een beetje op hoe vaak ze gekozen worden.

Azir ARAM build vs Summoner's Rift

De items die spelers op Azir in ARAM vaker en minder vaak bouwen dan in ranked games op Summoner's Rift (Master+), op basis van het aandeel games waarin elk item voltooid wordt. Alleen verschillen van 10 punten of meer staan erin.

Items die vaker gebouwd worden op Azir in ARAM
ItemGebouwd in ARAMGebouwd op Summoner's Rift
Rylai's Crystal Scepter32%onder 4%
Liandry's Torment32%7%
Blackfire Torch19%onder 4%
Luden's Echo16%4%
Items die minder vaak gebouwd worden op Azir in ARAM
ItemGebouwd in ARAMGebouwd op Summoner's Rift
Shadowflame38%71%
Rabadon's Deathcap24%36%

Waar de ARAM-data van Azir vandaan komt

De build komt uit echte ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen. Van elke speler van Azir bewaren we de final items, runes en summoner spells en, uit de tijdlijn van de game, de items die in de eerste 90 seconden gekocht zijn en de volgorde waarin de abilities geleveld werden; games korter dan 5 minuten tellen niet mee. Een build verschijnt vanaf 15 games. De volledige methode staat op de pagina LoL ARAM builds.

Veelgestelde vragen

Wat is de beste Azir ARAM build?

De build bovenaan deze pagina: de items, runes en summoner spells die de meeste spelers van Azir gebruiken in ARAM-games van patch 26.20, met de win rate en games van elke keuze.

Heeft Azir ARAM-balanswijzigingen?

In ARAM heeft Azir: -5% ontvangen damage en +20 ability haste. De wijzigingen gelden alleen op de Howling Abyss.

Is Azir goed in ARAM?

De ARAM tier list vergelijkt Azir met elke champion die deze patch genoeg ARAM-games heeft, op win rate en pick rate. De tier en de plek staan in de sectie hierboven zodra Azir genoeg games heeft.

Waarmee start Azir in ARAM?

De tabel met starting items hierboven toont wat spelers van Azir in de eerste 90 seconden van hun ARAM-games kopen, zonder potions, met hoe vaak elke start gekocht wordt.

LoL ARAM builds voor elke champion · LoL champion builds · LoL counters · Alle LoL champions

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. De builds zijn geteld uit ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen; de ARAM-balanswijzigingen komen uit lolstaticdata, gebouwd op de League of Legends Wiki.