Darius ARAM build
Items, runes en skillvolgorde uit ARAM-games, patch 26.20. Wat spelers in ARAM op Darius bouwen, gelezen uit echte games op de Howling Abyss: items, runes, spells, starting items en skillvolgorde, met de ARAM-balanswijzigingen van Darius en hoe de build verschilt van Summoner's Rift.
De buildiconen werken met JavaScript; de tabellen in de gids hieronder werken ook zonder.
Bijgewerkt: 14 oktober 2026 · Door LOLValue-team
Beste Darius ARAM build in 26.20
De meest gebouwde Darius ARAM build in patch 26.20 is Sterak's Gage, Death's Dance en Sundered Sky, met Conqueror en Flash en Ghost: die build wint 100,0% van zijn 2 games. De meeste spelers van Darius starten met Boots en Phage en maxen in de volgorde Q > E > W. Over alle 50 ARAM-games die we deze patch lazen, wint Darius 44,0%.
| Items | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Sterak's Gage + Death's Dance + Sundered Sky | 4,0% | 100,0% | 2 |
| Trinity Force + Dead Man's Plate + Death's Dance | 4,0% | 100,0% | 2 |
| Spirit Visage + Force of Nature + Stridebreaker | 4,0% | 50,0% | 2 |
| Item | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Dead Man's Plate | 42,0% | 47,6% | 21 |
| Death's Dance | 36,0% | 38,9% | 18 |
| Stridebreaker | 36,0% | 38,9% | 18 |
| Sterak's Gage | 34,0% | 58,8% | 17 |
| Sundered Sky | 30,0% | 60,0% | 15 |
| Trinity Force | 30,0% | 40,0% | 15 |
| Force of Nature | 28,0% | 71,4% | 14 |
| Spirit Visage | 20,0% | 40,0% | 10 |
| Item | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Mercury's Treads | 60,0% | 53,3% | 30 |
| Plated Steelcaps | 26,0% | 38,5% | 13 |
| Boots of Swiftness | 10,0% | 20,0% | 5 |
| Items | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Boots + Phage | 38,0% | 31,6% | 19 |
| Tunneler + Glowing Mote | 10,0% | 60,0% | 5 |
| Giant's Belt + Ruby Crystal | 6,0% | 33,3% | 3 |
| Maxvolgorde skills | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 54,0% | 51,9% | 27 |
| Q > W > E | 38,0% | 36,8% | 19 |
| Keystone | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Conqueror | 82,0% | 43,9% | 41 |
| Grasp of the Undying | 12,0% | 50,0% | 6 |
| Stormraider's Surge | 2,0% | 100,0% | 1 |
| Runes | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Conqueror · Triumph · Legend: Haste · Last Stand · Taste of Blood · Treasure Hunter | 36,0% | 38,9% | 18 |
| Summoner spells | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Flash + Ghost | 56,0% | 35,7% | 28 |
| Flash + Mark | 38,0% | 57,9% | 19 |
Meer over Darius: Darius build · Darius counters · Darius skins
ARAM-balanswijzigingen van Darius
ARAM-balanswijzigingen van Darius: +5% toegebrachte damage. Riot past sommige champions alleen voor ARAM aan, om ze in balans te brengen voor de enige lane van de mode; de wijzigingen gelden niet op Summoner's Rift.
| Wijziging | Waarde |
|---|---|
| Toegebrachte damage | +5% |
Is Darius goed in ARAM?
Darius is B tier in ARAM in patch 26.20, plek 100 van de 168 champions met genoeg ARAM-games voor een tier. De ARAM tier list rangschikt champions op win rate, naar 50% getrokken als ze weinig games hebben, en een beetje op hoe vaak ze gekozen worden.
Darius ARAM build vs Summoner's Rift
De items die spelers op Darius in ARAM vaker en minder vaak bouwen dan in ranked games op Summoner's Rift (Master+), op basis van het aandeel games waarin elk item voltooid wordt. Alleen verschillen van 10 punten of meer staan erin.
| Item | Gebouwd in ARAM | Gebouwd op Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Sundered Sky | 30% | onder 6% |
| Trinity Force | 30% | 11% |
| Spirit Visage | 20% | onder 6% |
| Death's Dance | 36% | 25% |
| Item | Gebouwd in ARAM | Gebouwd op Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Youmuu's Ghostblade | onder 14% | 54% |
Waar de ARAM-data van Darius vandaan komt
De build komt uit echte ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen. Van elke speler van Darius bewaren we de final items, runes en summoner spells en, uit de tijdlijn van de game, de items die in de eerste 90 seconden gekocht zijn en de volgorde waarin de abilities geleveld werden; games korter dan 5 minuten tellen niet mee. Een build verschijnt vanaf 15 games. De volledige methode staat op de pagina LoL ARAM builds.
Veelgestelde vragen
Wat is de beste Darius ARAM build?
De build bovenaan deze pagina: de items, runes en summoner spells die de meeste spelers van Darius gebruiken in ARAM-games van patch 26.20, met de win rate en games van elke keuze.
Heeft Darius ARAM-balanswijzigingen?
In ARAM heeft Darius: +5% toegebrachte damage. De wijzigingen gelden alleen op de Howling Abyss.
Is Darius goed in ARAM?
De ARAM tier list vergelijkt Darius met elke champion die deze patch genoeg ARAM-games heeft, op win rate en pick rate. De tier en de plek staan in de sectie hierboven zodra Darius genoeg games heeft.
Waarmee start Darius in ARAM?
De tabel met starting items hierboven toont wat spelers van Darius in de eerste 90 seconden van hun ARAM-games kopen, zonder potions, met hoe vaak elke start gekocht wordt.
LoL ARAM builds voor elke champion · LoL champion builds · LoL counters · Alle LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. De builds zijn geteld uit ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen; de ARAM-balanswijzigingen komen uit lolstaticdata, gebouwd op de League of Legends Wiki.