Fizz ARAM build

Items, runes en skillvolgorde uit ARAM-games, patch 26.20. Wat spelers in ARAM op Fizz bouwen, gelezen uit echte games op de Howling Abyss: items, runes, spells, starting items en skillvolgorde, met de ARAM-balanswijzigingen van Fizz en hoe de build verschilt van Summoner's Rift.

De buildiconen werken met JavaScript; de tabellen in de gids hieronder werken ook zonder.

Bijgewerkt: 14 oktober 2026 · Door LOLValue-team

Beste Fizz ARAM build in 26.20

De meest gebouwde Fizz ARAM build in patch 26.20 is Lich Bane, Zhonya's Hourglass en Luden's Echo, met Electrocute en Flash en Mark: die build wint 66,7% van zijn 6 games. De meeste spelers van Fizz starten met Lost Chapter en maxen in de volgorde E > W > Q. Over alle 60 ARAM-games die we deze patch lazen, wint Fizz 45,0%.

Meest gebouwde ARAM core items van Fizz
ItemsPick rateWin rateGames
Lich Bane + Zhonya's Hourglass + Luden's Echo10,0%66,7%6
Lich Bane + Zhonya's Hourglass + Shadowflame8,3%20,0%5
Unending Despair + Heartsteel + Hollow Radiance6,7%50,0%4
Meest gebouwde ARAM-items van Fizz
ItemPick rateWin rateGames
Lich Bane55,0%45,5%33
Luden's Echo43,3%57,7%26
Shadowflame41,7%36,0%25
Zhonya's Hourglass40,0%41,7%24
Stormsurge31,7%42,1%19
Heartsteel30,0%50,0%18
Rabadon's Deathcap18,3%36,4%11
Unending Despair15,0%55,6%9
Meest gebouwde ARAM boots van Fizz
ItemPick rateWin rateGames
Sorcerer's Shoes56,7%44,1%34
Mercury's Treads11,7%57,1%7
Plated Steelcaps10,0%33,3%6
Meest gekochte ARAM starting items van Fizz
ItemsPick rateWin rateGames
Lost Chapter33,3%50,0%20
Amplifying Tome + Sheen18,3%9,1%11
Giant's Belt + Ruby Crystal11,7%42,9%7
Maxvolgorde van de skills van Fizz in ARAM
Maxvolgorde skillsPick rateWin rateGames
E > W > Q53,3%56,3%32
E > Q > W25,0%33,3%15
Meest gebruikte ARAM keystones van Fizz
KeystonePick rateWin rateGames
Electrocute40,0%45,8%24
Dark Harvest28,3%41,2%17
Grasp of the Undying25,0%46,7%15
Meest gebruikte ARAM rune page van Fizz
RunesPick rateWin rateGames
Electrocute · Sudden Impact · Grisly Mementos · Treasure Hunter · Coup de Grace · Presence of Mind30,0%33,3%18
Meest gebruikte ARAM summoner spells van Fizz
Summoner spellsPick rateWin rateGames
Flash + Mark80,0%43,8%48
Flash + Ignite10,0%66,7%6

Meer over Fizz: Fizz build · Fizz counters · Fizz skins

ARAM-balanswijzigingen van Fizz

ARAM-balanswijzigingen van Fizz: +5% toegebrachte damage, -5% ontvangen damage en +10% tenacity. Riot past sommige champions alleen voor ARAM aan, om ze in balans te brengen voor de enige lane van de mode; de wijzigingen gelden niet op Summoner's Rift.

ARAM-balanswijzigingen van Fizz
WijzigingWaarde
Toegebrachte damage+5%
Ontvangen damage-5%
Tenacity+10%

Is Fizz goed in ARAM?

Fizz is C tier in ARAM in patch 26.20, plek 140 van de 168 champions met genoeg ARAM-games voor een tier. De ARAM tier list rangschikt champions op win rate, naar 50% getrokken als ze weinig games hebben, en een beetje op hoe vaak ze gekozen worden.

Fizz ARAM build vs Summoner's Rift

De items die spelers op Fizz in ARAM vaker en minder vaak bouwen dan in ranked games op Summoner's Rift (Master+), op basis van het aandeel games waarin elk item voltooid wordt. Alleen verschillen van 10 punten of meer staan erin.

Items die vaker gebouwd worden op Fizz in ARAM
ItemGebouwd in ARAMGebouwd op Summoner's Rift
Luden's Echo43%7%
Heartsteel30%onder 3%
Stormsurge32%15%
Unending Despair15%onder 3%
Items die minder vaak gebouwd worden op Fizz in ARAM
ItemGebouwd in ARAMGebouwd op Summoner's Rift
Lich Bane55%85%
Zhonya's Hourglass40%67%
Rabadon's Deathcap18%28%

Waar de ARAM-data van Fizz vandaan komt

De build komt uit echte ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen. Van elke speler van Fizz bewaren we de final items, runes en summoner spells en, uit de tijdlijn van de game, de items die in de eerste 90 seconden gekocht zijn en de volgorde waarin de abilities geleveld werden; games korter dan 5 minuten tellen niet mee. Een build verschijnt vanaf 15 games. De volledige methode staat op de pagina LoL ARAM builds.

Veelgestelde vragen

Wat is de beste Fizz ARAM build?

De build bovenaan deze pagina: de items, runes en summoner spells die de meeste spelers van Fizz gebruiken in ARAM-games van patch 26.20, met de win rate en games van elke keuze.

Heeft Fizz ARAM-balanswijzigingen?

In ARAM heeft Fizz: +5% toegebrachte damage, -5% ontvangen damage en +10% tenacity. De wijzigingen gelden alleen op de Howling Abyss.

Is Fizz goed in ARAM?

De ARAM tier list vergelijkt Fizz met elke champion die deze patch genoeg ARAM-games heeft, op win rate en pick rate. De tier en de plek staan in de sectie hierboven zodra Fizz genoeg games heeft.

Waarmee start Fizz in ARAM?

De tabel met starting items hierboven toont wat spelers van Fizz in de eerste 90 seconden van hun ARAM-games kopen, zonder potions, met hoe vaak elke start gekocht wordt.

LoL ARAM builds voor elke champion · LoL champion builds · LoL counters · Alle LoL champions

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. De builds zijn geteld uit ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen; de ARAM-balanswijzigingen komen uit lolstaticdata, gebouwd op de League of Legends Wiki.