Karthus ARAM build
Items, runes en skillvolgorde uit ARAM-games, patch 26.20. Wat spelers in ARAM op Karthus bouwen, gelezen uit echte games op de Howling Abyss: items, runes, spells, starting items en skillvolgorde, met de ARAM-balanswijzigingen van Karthus en hoe de build verschilt van Summoner's Rift.
De buildiconen werken met JavaScript; de tabellen in de gids hieronder werken ook zonder.
Bijgewerkt: 14 oktober 2026 · Door LOLValue-team
Beste Karthus ARAM build in 26.20
De meest gebouwde Karthus ARAM build in patch 26.20 is Malignance, Shadowflame en Liandry's Torment, met Dark Harvest en Flash en Mark: die build wint 25,0% van zijn 8 games. De meeste spelers van Karthus starten met Lost Chapter en maxen in de volgorde Q > E > W. Over alle 36 ARAM-games die we deze patch lazen, wint Karthus 47,2%.
| Items | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Malignance + Shadowflame + Liandry's Torment | 22,2% | 25,0% | 8 |
| Blackfire Torch + Malignance + Shadowflame | 5,6% | 100,0% | 2 |
| Blackfire Torch + Malignance + Liandry's Torment | 5,6% | 50,0% | 2 |
| Item | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Shadowflame | 80,6% | 37,9% | 29 |
| Malignance | 72,2% | 50,0% | 26 |
| Liandry's Torment | 66,7% | 45,8% | 24 |
| Rabadon's Deathcap | 41,7% | 33,3% | 15 |
| Blackfire Torch | 38,9% | 42,9% | 14 |
| Void Staff | 30,6% | 45,5% | 11 |
| Stormsurge | 11,1% | 50,0% | 4 |
| Zhonya's Hourglass | 8,3% | 66,7% | 3 |
| Item | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Sorcerer's Shoes | 69,4% | 36,0% | 25 |
| Ionian Boots of Lucidity | 2,8% | 100,0% | 1 |
| Items | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Lost Chapter | 63,9% | 43,5% | 23 |
| Haunting Guise | 5,6% | 100,0% | 2 |
| Boots + Lost Chapter | 2,8% | 100,0% | 1 |
| Maxvolgorde skills | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 75,0% | 44,4% | 27 |
| E > Q > W | 11,1% | 100,0% | 4 |
| Keystone | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Dark Harvest | 83,3% | 46,7% | 30 |
| First Strike | 8,3% | 33,3% | 3 |
| Deathfire Touch | 5,6% | 50,0% | 2 |
| Runes | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Dark Harvest · Cheap Shot · Grisly Mementos · Ultimate Hunter · Coup de Grace · Presence of Mind | 30,6% | 63,6% | 11 |
| Summoner spells | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Flash + Mark | 72,2% | 46,2% | 26 |
| Exhaust + Flash | 8,3% | 100,0% | 3 |
Meer over Karthus: Karthus build · Karthus counters · Karthus skins
ARAM-balanswijzigingen van Karthus
ARAM-balanswijzigingen van Karthus: -7% toegebrachte damage en +5% ontvangen damage. Riot past sommige champions alleen voor ARAM aan, om ze in balans te brengen voor de enige lane van de mode; de wijzigingen gelden niet op Summoner's Rift.
| Wijziging | Waarde |
|---|---|
| Toegebrachte damage | -7% |
| Ontvangen damage | +5% |
Is Karthus goed in ARAM?
Karthus is C tier in ARAM in patch 26.20, plek 133 van de 170 champions met genoeg ARAM-games voor een tier. De ARAM tier list rangschikt champions op win rate, naar 50% getrokken als ze weinig games hebben, en een beetje op hoe vaak ze gekozen worden.
Karthus ARAM build vs Summoner's Rift
De items die spelers op Karthus in ARAM vaker en minder vaak bouwen dan in ranked games op Summoner's Rift (Master+), op basis van het aandeel games waarin elk item voltooid wordt. Alleen verschillen van 10 punten of meer staan erin.
| Item | Gebouwd in ARAM | Gebouwd op Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Malignance | 72% | 12% |
| Liandry's Torment | 67% | 38% |
| Item | Gebouwd in ARAM | Gebouwd op Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Blackfire Torch | 39% | 90% |
| Zhonya's Hourglass | 8% | 38% |
Waar de ARAM-data van Karthus vandaan komt
De build komt uit echte ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen. Van elke speler van Karthus bewaren we de final items, runes en summoner spells en, uit de tijdlijn van de game, de items die in de eerste 90 seconden gekocht zijn en de volgorde waarin de abilities geleveld werden; games korter dan 5 minuten tellen niet mee. Een build verschijnt vanaf 15 games. De volledige methode staat op de pagina LoL ARAM builds.
Veelgestelde vragen
Wat is de beste Karthus ARAM build?
De build bovenaan deze pagina: de items, runes en summoner spells die de meeste spelers van Karthus gebruiken in ARAM-games van patch 26.20, met de win rate en games van elke keuze.
Heeft Karthus ARAM-balanswijzigingen?
In ARAM heeft Karthus: -7% toegebrachte damage en +5% ontvangen damage. De wijzigingen gelden alleen op de Howling Abyss.
Is Karthus goed in ARAM?
De ARAM tier list vergelijkt Karthus met elke champion die deze patch genoeg ARAM-games heeft, op win rate en pick rate. De tier en de plek staan in de sectie hierboven zodra Karthus genoeg games heeft.
Waarmee start Karthus in ARAM?
De tabel met starting items hierboven toont wat spelers van Karthus in de eerste 90 seconden van hun ARAM-games kopen, zonder potions, met hoe vaak elke start gekocht wordt.
LoL ARAM builds voor elke champion · LoL champion builds · LoL counters · Alle LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. De builds zijn geteld uit ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen; de ARAM-balanswijzigingen komen uit lolstaticdata, gebouwd op de League of Legends Wiki.