Leona ARAM build

Items, runes en skillvolgorde uit ARAM-games, patch 26.20. Wat spelers in ARAM op Leona bouwen, gelezen uit echte games op de Howling Abyss: items, runes, spells, starting items en skillvolgorde, met de ARAM-balanswijzigingen van Leona en hoe de build verschilt van Summoner's Rift.

De buildiconen werken met JavaScript; de tabellen in de gids hieronder werken ook zonder.

Bijgewerkt: 14 oktober 2026 · Door LOLValue-team

Beste Leona ARAM build in 26.20

De meest gebouwde Leona ARAM build in patch 26.20 is Unending Despair, Thornmail en Heartsteel, met Aftershock en Flash en Mark: die build wint 50,0% van zijn 4 games. De meeste spelers van Leona starten met Giant's Belt en Ruby Crystal en maxen in de volgorde W > E > Q. Over alle 48 ARAM-games die we deze patch lazen, wint Leona 52,1%.

Meest gebouwde ARAM core items van Leona
ItemsPick rateWin rateGames
Unending Despair + Thornmail + Heartsteel8,3%50,0%4
Unending Despair + Spirit Visage + Heartsteel4,2%50,0%2
Unending Despair + Kaenic Rookern + Thornmail4,2%50,0%2
Meest gebouwde ARAM-items van Leona
ItemPick rateWin rateGames
Heartsteel70,8%55,9%34
Thornmail43,8%52,4%21
Unending Despair35,4%47,1%17
Kaenic Rookern22,9%54,5%11
Warmog's Armor22,9%45,5%11
Hollow Radiance10,4%60,0%5
Jak'Sho, The Protean10,4%40,0%5
Frozen Heart8,3%75,0%4
Meest gebouwde ARAM boots van Leona
ItemPick rateWin rateGames
Mercury's Treads62,5%56,7%30
Plated Steelcaps27,1%38,5%13
Ionian Boots of Lucidity2,1%100,0%1
Meest gekochte ARAM starting items van Leona
ItemsPick rateWin rateGames
Giant's Belt + Ruby Crystal39,6%47,4%19
Giant's Belt + Tear of the Goddess20,8%70,0%10
Guardian's Horn + Tear of the Goddess10,4%40,0%5
Maxvolgorde van de skills van Leona in ARAM
Maxvolgorde skillsPick rateWin rateGames
W > E > Q56,3%63,0%27
W > Q > E18,8%33,3%9
Meest gebruikte ARAM keystones van Leona
KeystonePick rateWin rateGames
Aftershock50,0%54,2%24
Grasp of the Undying45,8%50,0%22
Deathfire Touch2,1%100,0%1
Meest gebruikte ARAM rune page van Leona
RunesPick rateWin rateGames
Grasp of the Undying · Font of Life · Conditioning · Overgrowth · Legend: Haste · Triumph33,3%56,3%16
Meest gebruikte ARAM summoner spells van Leona
Summoner spellsPick rateWin rateGames
Flash + Mark72,9%51,4%35
Flash + Ignite10,4%20,0%5

Meer over Leona: Leona build · Leona counters · Leona skins

ARAM-balanswijzigingen van Leona

ARAM-balanswijzigingen van Leona: -5% toegebrachte damage en +5% ontvangen damage. Riot past sommige champions alleen voor ARAM aan, om ze in balans te brengen voor de enige lane van de mode; de wijzigingen gelden niet op Summoner's Rift.

ARAM-balanswijzigingen van Leona
WijzigingWaarde
Toegebrachte damage-5%
Ontvangen damage+5%

Is Leona goed in ARAM?

Leona is B tier in ARAM in patch 26.20, plek 61 van de 170 champions met genoeg ARAM-games voor een tier. De ARAM tier list rangschikt champions op win rate, naar 50% getrokken als ze weinig games hebben, en een beetje op hoe vaak ze gekozen worden.

Leona ARAM build vs Summoner's Rift

De items die spelers op Leona in ARAM vaker en minder vaak bouwen dan in ranked games op Summoner's Rift (Master+), op basis van het aandeel games waarin elk item voltooid wordt. Alleen verschillen van 10 punten of meer staan erin.

Items die vaker gebouwd worden op Leona in ARAM
ItemGebouwd in ARAMGebouwd op Summoner's Rift
Heartsteel71%onder 2%
Unending Despair35%onder 2%
Thornmail44%11%
Warmog's Armor23%onder 2%
Kaenic Rookern23%6%
Items die minder vaak gebouwd worden op Leona in ARAM
ItemGebouwd in ARAMGebouwd op Summoner's Rift
Locket of the Iron Solarionder 6%78%
Knight's Vowonder 6%44%
Bandlepipesonder 6%19%

Waar de ARAM-data van Leona vandaan komt

De build komt uit echte ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen. Van elke speler van Leona bewaren we de final items, runes en summoner spells en, uit de tijdlijn van de game, de items die in de eerste 90 seconden gekocht zijn en de volgorde waarin de abilities geleveld werden; games korter dan 5 minuten tellen niet mee. Een build verschijnt vanaf 15 games. De volledige methode staat op de pagina LoL ARAM builds.

Veelgestelde vragen

Wat is de beste Leona ARAM build?

De build bovenaan deze pagina: de items, runes en summoner spells die de meeste spelers van Leona gebruiken in ARAM-games van patch 26.20, met de win rate en games van elke keuze.

Heeft Leona ARAM-balanswijzigingen?

In ARAM heeft Leona: -5% toegebrachte damage en +5% ontvangen damage. De wijzigingen gelden alleen op de Howling Abyss.

Is Leona goed in ARAM?

De ARAM tier list vergelijkt Leona met elke champion die deze patch genoeg ARAM-games heeft, op win rate en pick rate. De tier en de plek staan in de sectie hierboven zodra Leona genoeg games heeft.

Waarmee start Leona in ARAM?

De tabel met starting items hierboven toont wat spelers van Leona in de eerste 90 seconden van hun ARAM-games kopen, zonder potions, met hoe vaak elke start gekocht wordt.

LoL ARAM builds voor elke champion · LoL champion builds · LoL counters · Alle LoL champions

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. De builds zijn geteld uit ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen; de ARAM-balanswijzigingen komen uit lolstaticdata, gebouwd op de League of Legends Wiki.