Rakan ARAM build
Items, runes en skillvolgorde uit ARAM-games, patch 26.20. Wat spelers in ARAM op Rakan bouwen, gelezen uit echte games op de Howling Abyss: items, runes, spells, starting items en skillvolgorde, met de ARAM-balanswijzigingen van Rakan en hoe de build verschilt van Summoner's Rift.
De buildiconen werken met JavaScript; de tabellen in de gids hieronder werken ook zonder.
Bijgewerkt: 14 oktober 2026 · Door LOLValue-team
Beste Rakan ARAM build in 26.20
De meest gebouwde Rakan ARAM build in patch 26.20 is Zeke's Convergence, Thornmail en Heartsteel, met Guardian en Flash en Mark: die build wint 100,0% van zijn 1 games. De meeste spelers van Rakan starten met Giant's Belt en Tear of the Goddess en maxen in de volgorde W > E > Q. Over alle 27 ARAM-games die we deze patch lazen, wint Rakan 44,4%.
| Items | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Zeke's Convergence + Thornmail + Heartsteel | 3,7% | 100,0% | 1 |
| Zeke's Convergence + Heartsteel + Locket of the Iron Solari | 3,7% | 100,0% | 1 |
| Shurelya's Battlesong + Warmog's Armor + Force of Nature | 3,7% | 100,0% | 1 |
| Item | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Heartsteel | 44,4% | 33,3% | 12 |
| Zeke's Convergence | 33,3% | 55,6% | 9 |
| Locket of the Iron Solari | 29,6% | 75,0% | 8 |
| Thornmail | 25,9% | 42,9% | 7 |
| Shurelya's Battlesong | 18,5% | 60,0% | 5 |
| Warmog's Armor | 18,5% | 20,0% | 5 |
| Spirit Visage | 11,1% | 66,7% | 3 |
| Unending Despair | 11,1% | 33,3% | 3 |
| Item | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Mercury's Treads | 55,6% | 53,3% | 15 |
| Ionian Boots of Lucidity | 18,5% | 40,0% | 5 |
| Plated Steelcaps | 11,1% | 33,3% | 3 |
| Items | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Giant's Belt + Tear of the Goddess | 40,7% | 54,5% | 11 |
| Guardian's Horn + Tear of the Goddess | 11,1% | 33,3% | 3 |
| Lost Chapter | 7,4% | 50,0% | 2 |
| Maxvolgorde skills | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| W > E > Q | 63,0% | 41,2% | 17 |
| W > Q > E | 33,3% | 44,4% | 9 |
| Keystone | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Guardian | 70,4% | 36,8% | 19 |
| Aftershock | 18,5% | 60,0% | 5 |
| Conqueror | 3,7% | 100,0% | 1 |
| Runes | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Guardian · Font of Life · Bone Plating · Unflinching · Grisly Mementos · Ultimate Hunter | 29,6% | 62,5% | 8 |
| Summoner spells | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Flash + Mark | 81,5% | 40,9% | 22 |
| Flash + Barrier | 3,7% | 100,0% | 1 |
Meer over Rakan: Rakan build · Rakan counters · Rakan skins
ARAM-balanswijzigingen van Rakan
ARAM-balanswijzigingen van Rakan: -5% ontvangen damage en +10 ability haste. Riot past sommige champions alleen voor ARAM aan, om ze in balans te brengen voor de enige lane van de mode; de wijzigingen gelden niet op Summoner's Rift.
| Wijziging | Waarde |
|---|---|
| Ontvangen damage | -5% |
| Ability haste | +10 |
Is Rakan goed in ARAM?
Rakan is C tier in ARAM in patch 26.20, plek 121 van de 170 champions met genoeg ARAM-games voor een tier. De ARAM tier list rangschikt champions op win rate, naar 50% getrokken als ze weinig games hebben, en een beetje op hoe vaak ze gekozen worden.
Rakan ARAM build vs Summoner's Rift
De items die spelers op Rakan in ARAM vaker en minder vaak bouwen dan in ranked games op Summoner's Rift (Master+), op basis van het aandeel games waarin elk item voltooid wordt. Alleen verschillen van 10 punten of meer staan erin.
| Item | Gebouwd in ARAM | Gebouwd op Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Heartsteel | 44% | onder 2% |
| Thornmail | 26% | onder 2% |
| Warmog's Armor | 19% | onder 2% |
| Item | Gebouwd in ARAM | Gebouwd op Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Zeke's Convergence | 33% | 65% |
| Locket of the Iron Solari | 30% | 59% |
| Knight's Vow | 7% | 33% |
Waar de ARAM-data van Rakan vandaan komt
De build komt uit echte ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen. Van elke speler van Rakan bewaren we de final items, runes en summoner spells en, uit de tijdlijn van de game, de items die in de eerste 90 seconden gekocht zijn en de volgorde waarin de abilities geleveld werden; games korter dan 5 minuten tellen niet mee. Een build verschijnt vanaf 15 games. De volledige methode staat op de pagina LoL ARAM builds.
Veelgestelde vragen
Wat is de beste Rakan ARAM build?
De build bovenaan deze pagina: de items, runes en summoner spells die de meeste spelers van Rakan gebruiken in ARAM-games van patch 26.20, met de win rate en games van elke keuze.
Heeft Rakan ARAM-balanswijzigingen?
In ARAM heeft Rakan: -5% ontvangen damage en +10 ability haste. De wijzigingen gelden alleen op de Howling Abyss.
Is Rakan goed in ARAM?
De ARAM tier list vergelijkt Rakan met elke champion die deze patch genoeg ARAM-games heeft, op win rate en pick rate. De tier en de plek staan in de sectie hierboven zodra Rakan genoeg games heeft.
Waarmee start Rakan in ARAM?
De tabel met starting items hierboven toont wat spelers van Rakan in de eerste 90 seconden van hun ARAM-games kopen, zonder potions, met hoe vaak elke start gekocht wordt.
LoL ARAM builds voor elke champion · LoL champion builds · LoL counters · Alle LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. De builds zijn geteld uit ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen; de ARAM-balanswijzigingen komen uit lolstaticdata, gebouwd op de League of Legends Wiki.