Ryze ARAM build
Items, runes en skillvolgorde uit ARAM-games, patch 26.20. Wat spelers in ARAM op Ryze bouwen, gelezen uit echte games op de Howling Abyss: items, runes, spells, starting items en skillvolgorde, met de ARAM-balanswijzigingen van Ryze en hoe de build verschilt van Summoner's Rift.
De buildiconen werken met JavaScript; de tabellen in de gids hieronder werken ook zonder.
Bijgewerkt: 14 oktober 2026 · Door LOLValue-team
Beste Ryze ARAM build in 26.20
De meest gebouwde Ryze ARAM build in patch 26.20 is Actualizer, Rabadon's Deathcap en Rod of Ages, met Stormraider's Surge en Flash en Ghost: die build wint 50,0% van zijn 6 games. De meeste spelers van Ryze starten met Blasting Wand en Tear of the Goddess en maxen in de volgorde Q > E > W. Over alle 57 ARAM-games die we deze patch lazen, wint Ryze 50,9%.
| Items | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Actualizer + Rabadon's Deathcap + Rod of Ages | 10,5% | 50,0% | 6 |
| Actualizer + Frozen Heart + Rod of Ages | 8,8% | 80,0% | 5 |
| Frozen Heart + Cosmic Drive + Rod of Ages | 5,3% | 33,3% | 3 |
| Item | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Rod of Ages | 87,7% | 52,0% | 50 |
| Frozen Heart | 38,6% | 59,1% | 22 |
| Actualizer | 36,8% | 61,9% | 21 |
| Rabadon's Deathcap | 28,1% | 56,3% | 16 |
| Cosmic Drive | 21,1% | 41,7% | 12 |
| Void Staff | 17,5% | 40,0% | 10 |
| Force of Nature | 8,8% | 80,0% | 5 |
| Zhonya's Hourglass | 8,8% | 60,0% | 5 |
| Item | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Sorcerer's Shoes | 49,1% | 50,0% | 28 |
| Mercury's Treads | 33,3% | 47,4% | 19 |
| Ionian Boots of Lucidity | 7,0% | 25,0% | 4 |
| Items | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Blasting Wand + Tear of the Goddess | 68,4% | 53,8% | 39 |
| Catalyst of Aeons | 5,3% | 33,3% | 3 |
| Blasting Wand + Ruby Crystal + Tear of the Goddess | 3,5% | 50,0% | 2 |
| Maxvolgorde skills | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 87,7% | 52,0% | 50 |
| Q > W > E | 5,3% | 33,3% | 3 |
| Keystone | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Stormraider's Surge | 66,7% | 55,3% | 38 |
| Conqueror | 19,3% | 45,5% | 11 |
| Deathfire Touch | 3,5% | 50,0% | 2 |
| Runes | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Stormraider's Surge · Manaflow Band · Transcendence · Gathering Storm · Coup de Grace · Presence of Mind | 29,8% | 58,8% | 17 |
| Summoner spells | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Flash + Ghost | 70,2% | 60,0% | 40 |
| Flash + Mark | 15,8% | 44,4% | 9 |
Meer over Ryze: Ryze build · Ryze counters · Ryze skins
ARAM-balanswijzigingen van Ryze
ARAM-balanswijzigingen van Ryze: +5% toegebrachte damage en -5% ontvangen damage. Riot past sommige champions alleen voor ARAM aan, om ze in balans te brengen voor de enige lane van de mode; de wijzigingen gelden niet op Summoner's Rift.
| Wijziging | Waarde |
|---|---|
| Toegebrachte damage | +5% |
| Ontvangen damage | -5% |
Is Ryze goed in ARAM?
Ryze is B tier in ARAM in patch 26.20, plek 81 van de 168 champions met genoeg ARAM-games voor een tier. De ARAM tier list rangschikt champions op win rate, naar 50% getrokken als ze weinig games hebben, en een beetje op hoe vaak ze gekozen worden.
Ryze ARAM build vs Summoner's Rift
De items die spelers op Ryze in ARAM vaker en minder vaak bouwen dan in ranked games op Summoner's Rift (Master+), op basis van het aandeel games waarin elk item voltooid wordt. Alleen verschillen van 10 punten of meer staan erin.
| Item | Gebouwd in ARAM | Gebouwd op Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Frozen Heart | 39% | 3% |
| Cosmic Drive | 21% | 3% |
| Rabadon's Deathcap | 28% | 13% |
| Void Staff | 18% | 3% |
| Item | Gebouwd in ARAM | Gebouwd op Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Actualizer | 37% | 55% |
Waar de ARAM-data van Ryze vandaan komt
De build komt uit echte ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen. Van elke speler van Ryze bewaren we de final items, runes en summoner spells en, uit de tijdlijn van de game, de items die in de eerste 90 seconden gekocht zijn en de volgorde waarin de abilities geleveld werden; games korter dan 5 minuten tellen niet mee. Een build verschijnt vanaf 15 games. De volledige methode staat op de pagina LoL ARAM builds.
Veelgestelde vragen
Wat is de beste Ryze ARAM build?
De build bovenaan deze pagina: de items, runes en summoner spells die de meeste spelers van Ryze gebruiken in ARAM-games van patch 26.20, met de win rate en games van elke keuze.
Heeft Ryze ARAM-balanswijzigingen?
In ARAM heeft Ryze: +5% toegebrachte damage en -5% ontvangen damage. De wijzigingen gelden alleen op de Howling Abyss.
Is Ryze goed in ARAM?
De ARAM tier list vergelijkt Ryze met elke champion die deze patch genoeg ARAM-games heeft, op win rate en pick rate. De tier en de plek staan in de sectie hierboven zodra Ryze genoeg games heeft.
Waarmee start Ryze in ARAM?
De tabel met starting items hierboven toont wat spelers van Ryze in de eerste 90 seconden van hun ARAM-games kopen, zonder potions, met hoe vaak elke start gekocht wordt.
LoL ARAM builds voor elke champion · LoL champion builds · LoL counters · Alle LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. De builds zijn geteld uit ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen; de ARAM-balanswijzigingen komen uit lolstaticdata, gebouwd op de League of Legends Wiki.