Zac ARAM build
Items, runes en skillvolgorde uit ARAM-games, patch 26.20. Wat spelers in ARAM op Zac bouwen, gelezen uit echte games op de Howling Abyss: items, runes, spells, starting items en skillvolgorde, met de ARAM-balanswijzigingen van Zac en hoe de build verschilt van Summoner's Rift.
De buildiconen werken met JavaScript; de tabellen in de gids hieronder werken ook zonder.
Bijgewerkt: 14 oktober 2026 · Door LOLValue-team
Beste Zac ARAM build in 26.20
De meest gebouwde Zac ARAM build in patch 26.20 is Spirit Visage, Thornmail en Heartsteel, met Aftershock en Flash en Mark: die build wint 66,7% van zijn 3 games. De meeste spelers van Zac starten met Giant's Belt en Ruby Crystal en maxen in de volgorde E > W > Q. Over alle 18 ARAM-games die we deze patch lazen, wint Zac 50,0%.
| Items | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Spirit Visage + Thornmail + Heartsteel | 16,7% | 66,7% | 3 |
| Unending Despair + Spirit Visage + Heartsteel | 16,7% | 33,3% | 3 |
| Thornmail + Randuin's Omen + Riftmaker | 5,6% | 100,0% | 1 |
| Item | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Thornmail | 66,7% | 58,3% | 12 |
| Spirit Visage | 66,7% | 50,0% | 12 |
| Heartsteel | 61,1% | 45,5% | 11 |
| Unending Despair | 33,3% | 66,7% | 6 |
| Randuin's Omen | 22,2% | 50,0% | 4 |
| Riftmaker | 16,7% | 100,0% | 3 |
| Hollow Radiance | 16,7% | 66,7% | 3 |
| Jak'Sho, The Protean | 11,1% | 50,0% | 2 |
| Item | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Mercury's Treads | 44,4% | 37,5% | 8 |
| Plated Steelcaps | 22,2% | 75,0% | 4 |
| Ionian Boots of Lucidity | 5,6% | 100,0% | 1 |
| Items | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Giant's Belt + Ruby Crystal | 38,9% | 57,1% | 7 |
| Haunting Guise | 11,1% | 100,0% | 2 |
| Ruby Crystal + Chain Vest | 5,6% | 100,0% | 1 |
| Maxvolgorde skills | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| E > W > Q | 44,4% | 50,0% | 8 |
| E > Q > W | 38,9% | 57,1% | 7 |
| Keystone | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Aftershock | 50,0% | 44,4% | 9 |
| Grasp of the Undying | 27,8% | 60,0% | 5 |
| Conqueror | 16,7% | 66,7% | 3 |
| Runes | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Aftershock · Font of Life · Conditioning · Revitalize · Legend: Haste · Triumph | 33,3% | 50,0% | 6 |
| Summoner spells | Pick rate | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Flash + Mark | 83,3% | 53,3% | 15 |
| Flash + Ghost | 5,6% | 100,0% | 1 |
Meer over Zac: Zac build · Zac counters · Zac skins
ARAM-balanswijzigingen van Zac
ARAM-balanswijzigingen van Zac: -4% ontvangen damage en +10% healing. Riot past sommige champions alleen voor ARAM aan, om ze in balans te brengen voor de enige lane van de mode; de wijzigingen gelden niet op Summoner's Rift.
| Wijziging | Waarde |
|---|---|
| Ontvangen damage | -4% |
| Healing | +10% |
Is Zac goed in ARAM?
Zac is C tier in ARAM in patch 26.20, plek 110 van de 168 champions met genoeg ARAM-games voor een tier. De ARAM tier list rangschikt champions op win rate, naar 50% getrokken als ze weinig games hebben, en een beetje op hoe vaak ze gekozen worden.
Zac ARAM build vs Summoner's Rift
De items die spelers op Zac in ARAM vaker en minder vaak bouwen dan in ranked games op Summoner's Rift (Master+), op basis van het aandeel games waarin elk item voltooid wordt. Alleen verschillen van 10 punten of meer staan erin.
| Item | Gebouwd in ARAM | Gebouwd op Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Heartsteel | 61% | onder 4% |
| Thornmail | 67% | 30% |
| Unending Despair | 33% | 6% |
| Riftmaker | 17% | onder 4% |
| Item | Gebouwd in ARAM | Gebouwd op Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Sunfire Aegis | 11% | 73% |
| Hextech Rocketbelt | onder 11% | 49% |
Waar de ARAM-data van Zac vandaan komt
De build komt uit echte ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen. Van elke speler van Zac bewaren we de final items, runes en summoner spells en, uit de tijdlijn van de game, de items die in de eerste 90 seconden gekocht zijn en de volgorde waarin de abilities geleveld werden; games korter dan 5 minuten tellen niet mee. Een build verschijnt vanaf 15 games. De volledige methode staat op de pagina LoL ARAM builds.
Veelgestelde vragen
Wat is de beste Zac ARAM build?
De build bovenaan deze pagina: de items, runes en summoner spells die de meeste spelers van Zac gebruiken in ARAM-games van patch 26.20, met de win rate en games van elke keuze.
Heeft Zac ARAM-balanswijzigingen?
In ARAM heeft Zac: -4% ontvangen damage en +10% healing. De wijzigingen gelden alleen op de Howling Abyss.
Is Zac goed in ARAM?
De ARAM tier list vergelijkt Zac met elke champion die deze patch genoeg ARAM-games heeft, op win rate en pick rate. De tier en de plek staan in de sectie hierboven zodra Zac genoeg games heeft.
Waarmee start Zac in ARAM?
De tabel met starting items hierboven toont wat spelers van Zac in de eerste 90 seconden van hun ARAM-games kopen, zonder potions, met hoe vaak elke start gekocht wordt.
LoL ARAM builds voor elke champion · LoL champion builds · LoL counters · Alle LoL champions
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. De builds zijn geteld uit ARAM-games die via de Riot Games API zijn gelezen; de ARAM-balanswijzigingen komen uit lolstaticdata, gebouwd op de League of Legends Wiki.