ADC tier list voor patch 26.20

41 ADC's gerangschikt op basis van 15.099 Emerald+ games. Elke ADC gerangschikt op basis van ranked Solo/Duo-games van Emerald-, Diamond- en Master+-spelers in alle regio's, met de win rate, pick rate, ban rate en games achter elke tier.

De filters, de zoekfunctie en het sorteren werken met JavaScript; de volledige lijst in de gids hieronder werkt ook zonder.

Bijgewerkt: 14 oktober 2026 · Door LOLValue-team

ADC's in patch 26.20, de beste eerst

De beste ADC's in patch 26.20 zijn Viktor (S+ tier, 55,5% win rate over 519 games), Tristana (S, 52,4%) en Jinx (S, 52,1%), op basis van 15.099 ranked Solo/Duo-games in Emerald en hoger, bijgewerkt op 14 oktober 2026. 41 champions hebben genoeg games in de rol ADC voor een tier; de lijst hieronder toont ze allemaal, de beste eerst, en elke naam linkt naar de build van de champion.

Alle champions met een tier in deze rol, de beste eerst
#ChampionTierWin ratePick rateBan rateGames
1ViktorS+55,5%3,4%14,7%519
2TristanaS52,4%10,9%9,9%1.645
3JinxS52,1%15,5%6,9%2.343
4KalistaS53,2%4,5%1,8%678
5YasuoA52,4%2,9%26,0%433
6ZeriA52,5%5,2%1,1%788
7ZiggsA54,8%1,9%0,8%281
8KatarinaA54,6%1,0%14,9%152
9SyndraA54,1%1,5%8,1%222
10CaitlynA49,6%13,1%17,8%1.976
11XayahA51,3%5,6%0,7%853
12DravenA49,9%5,2%17,9%785
13LuxA53,6%1,3%2,6%196
14VladimirA54,7%0,8%7,3%117
15JhinB50,2%17,4%1,7%2.621
16SwainB53,3%1,4%1,6%214
17NilahB53,8%1,0%2,1%156
18TwitchB50,3%5,0%6,5%753
19Kai'SaB49,7%19,0%3,3%2.863
20ApheliosB50,0%8,3%3,6%1.249
21Kog'MawB51,6%2,1%0,7%322
22XerathB51,1%1,2%5,8%188
23VeigarB51,5%1,3%0,8%196
24BrandB54,1%0,5%1,4%74
25SivirB49,5%4,1%2,0%622
26AsheB49,3%5,2%1,1%779
27Miss FortuneC49,2%3,9%0,3%594
28KarthusC49,2%0,8%1,3%128
29YunaraC47,9%10,1%6,2%1.524
30Aurelion SolC49,0%1,0%0,8%153
31CorkiC48,4%2,1%0,3%312
32MelC46,6%1,0%9,7%148
33VarusC47,6%2,3%0,8%340
34Vel'KozC46,7%0,8%1,3%120
35LucianD47,2%8,6%2,3%1.293
36SamiraD46,6%3,4%4,1%509
37HweiD45,9%1,4%2,4%207
38SmolderD46,3%4,5%1,5%680
39VayneD45,7%3,3%3,7%492
40CassiopeiaD40,0%0,3%1,2%50
41EzrealD45,9%10,7%3,6%1.617

ADC's in S tier

S+ en S tier ADC's in patch 26.20: Viktor, Tristana, Jinx en Kalista. Ze vormen op score de top 13% van de rol, en hun win rate is zo hoog dat het 95%-interval eromheen boven het gemiddelde van de rol min een half procentpunt blijft.

S+ en S tier ADC's in patch 26.20
ChampionTierWin ratePick rateBan rateGames
ViktorS+55,5%3,4%14,7%519
TristanaS52,4%10,9%9,9%1.645
JinxS52,1%15,5%6,9%2.343
KalistaS53,2%4,5%1,8%678

ADC's met de meeste bans

Draven is de meest gebande ADC in patch 26.20, met een ban in 17,9% van de Emerald+ games. De ban rate telt elke game waarin de champion een ban kreeg, welke rol zijn spelers ook gekozen zouden hebben, dus in deze lijst staan alleen champions die in minstens de helft van hun games als ADC's gespeeld worden.

Meest gebande ADC's in patch 26.20
ChampionBan rateTier
Draven17,9%A
Caitlyn17,8%A
Tristana9,9%S
Jinx6,9%S
Twitch6,5%B

ADC: zo komen de tiers tot stand

De tiers komen uit games, niet uit meningen. Een champion krijgt een tier in de rol ADC wanneer hij minstens 50 games in de rol heeft en daar minstens 10% van zijn games speelt. Zijn win rate (naar het gemiddelde van de rol getrokken als hij weinig games heeft), zijn pick rate en zijn ban rate geven een score; de plaats van die score tussen de andere ADC's geeft de tier, van S+ (top 3%) tot D (onderste 15%).

Elke rij toont zijn games en een betrouwbaarheidsmarkering: hoog als de win rate tot op 1,5 procentpunt bekend is, gemiddeld tot op 3 procentpunt. De volledige methode en de andere rollen staan op de LoL tier list.

Veelgestelde vragen

Wie is nu de beste ADC?

Viktor is de beste ADC in patch 26.20: S+ tier met een win rate van 55,5% en een pick rate van 3,4% over 519 ranked Emerald+ games. Daarna volgen Tristana en Jinx.

Welke ADC's zijn S tier?

In patch 26.20: Viktor, Tristana, Jinx en Kalista.

Hoe wordt de ADC tier list berekend?

Uit ranked Solo/Duo-games: de win rate van elke ADC (naar het gemiddelde van de rol getrokken bij weinig games), de pick rate en de ban rate geven een score, en de plaats tussen de andere ADC's geeft de tier.

Uit welke rank komt de data?

Ranked Solo/Duo-games van Emerald-, Diamond-, Master-, Grandmaster- en Challenger-spelers uit alle regio's. Met de filters zie je alleen Diamond+ of Master+ games.

Hoe vaak wordt de lijst bijgewerkt?

Elke 30 minuten. Een nieuwe patch vervangt de oude zodra hij 15.000 games heeft, ongeveer 10 uur nadat hij live gaat.

LoL tier list voor elke rol · LoL champion builds · Alle LoL champions · LoL free champion rotation

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. De tiers zijn berekend uit ranked Solo/Duo-games die via de Riot Games API zijn gelezen; het zijn gemiddelden over veel games, geen advies voor één match.