LoL tier list voor patch 26.20

14.682 ranked Emerald+ games, bijgewerkt op 14 oktober 2026. Deze LoL tier list toont de beste League of Legends champions in elke rol op dit moment, gerangschikt op basis van ranked Solo/Duo-games van Emerald-, Diamond- en Master+-spelers in alle regio's, met de steekproef achter elke tier.

De filters, de zoekfunctie en het sorteren werken met JavaScript; de tabellen in de gids hieronder werken ook zonder.

Bijgewerkt: 14 oktober 2026 · Door LOLValue-team

Beste champions in patch 26.20

Op basis van 14.682 ranked Solo/Duo-games in Emerald en hoger (bijgewerkt op 14 oktober 2026) is dit in patch 26.20 de sterkste keuze per rol: Teemo (Top), Zac (Jungle), Yasuo (Mid), Viktor (ADC) en Zilean (Support). 18 champions zijn S+ of S tier in de vijf rollen samen. De tabel toont de beste champion van elke rol met de cijfers achter zijn tier.

Beste champion per rol, patch 26.20
RolChampionTierWin ratePick rateGames
TopTeemoS+55,1%3,1%457
JungleZacS+59,0%2,7%395
MidYasuoS+52,7%9,2%1.348
ADCViktorS+54,7%3,4%494
SupportZileanS+56,7%3,3%480

Top 5 champions in elke rol

Elke rol heeft een eigen lijst, want de tier van een champion zegt alleen iets naast de andere champions van dezelfde rol. De volledige lijsten: top tier list, jungle tier list, mid tier list, ADC tier list en support tier list.

De 5 beste toplaners in patch 26.20
ChampionTierWin ratePick rateBan rateGames
TeemoS+55,1%3,1%3,9%457
OlafS55,2%2,9%4,1%424
OrnnS53,3%4,6%0,6%675
IreliaA52,1%4,5%11,9%656
FioraA52,3%5,0%7,6%740

Volledige tier list van de toplaners

De 5 beste junglers in patch 26.20
ChampionTierWin ratePick rateBan rateGames
ZacS+59,0%2,7%1,0%395
Bel'VethS55,1%2,8%5,4%408
KindredS54,2%2,9%3,2%430
QiyanaA51,2%8,3%22,1%1.224
WukongA51,5%7,1%5,9%1.043

Volledige tier list van de junglers

De 5 beste midlaners in patch 26.20
ChampionTierWin ratePick rateBan rateGames
YasuoS+52,7%9,2%26,0%1.348
LeBlancS53,2%5,5%15,7%804
HweiS54,4%3,9%2,4%575
ZedA51,8%8,4%24,6%1.232
LockeA50,8%7,7%32,7%1.128

Volledige tier list van de midlaners

De 5 beste ADC's in patch 26.20
ChampionTierWin ratePick rateBan rateGames
ViktorS+54,7%3,4%14,7%494
TristanaS52,3%10,9%9,9%1.605
JinxS52,1%15,5%6,9%2.275
KalistaS53,3%4,5%1,8%664
YasuoA52,5%2,9%26,0%419

Volledige tier list van de ADC's

De 5 beste supports in patch 26.20
ChampionTierWin ratePick rateBan rateGames
ZileanS+56,7%3,3%2,1%480
SennaS55,3%5,3%1,2%774
BraumS54,0%5,3%7,2%782
RellS54,5%4,8%1,5%710
BlitzcrankS52,6%7,0%12,4%1.022

Volledige tier list van de supports

Winnaars en verliezers van patch 26.20

Patch 26.20 is de eerste patch in onze data, dus er zijn nog geen tierwijzigingen om te vergelijken. Vanaf de volgende patch staan hier de grootste stijgers en dalers.

Meest gebande champions

Locke is de meest gebande champion in patch 26.20, met een ban in 32,7% van de Emerald+ games. De ban rate is het aandeel games waarin minstens één speler een ban op de champion zette. Bans tellen een beetje mee in de score (15%): een champion waar spelers bang voor zijn, is meestal sterk, ook als zijn win rate dat verbergt.

Meest gebande champions in patch 26.20
ChampionBan rate
Locke32,7%
Pyke29,7%
Yasuo26,0%
Zed24,6%
Qiyana22,1%
Sylas19,4%
Draven17,9%
Caitlyn17,8%
Akali16,9%
Talon16,3%

Champions met de hoogste win rate

Yasuo (Mid) heeft de hoogste win rate van de champions met genoeg games: 52,7%. Alleen rijen met gemiddelde of hoge betrouwbaarheid staan erin, zodat een champion die een handvol games won niet door geluk bovenaan de tabel komt.

Hoogste win rates in patch 26.20 (gemiddelde of hoge betrouwbaarheid)
ChampionRolWin rateGames
YasuoMid52,7%1.348
TristanaADC52,3%1.605
JinxADC52,1%2.275
ZedMid51,8%1.232
JannaSupport51,4%1.107
YoneMid51,2%1.163
QiyanaJungle51,2%1.224
MalphiteTop50,8%1.120
LockeMid50,8%1.128
ThreshSupport50,6%2.336

Gratis deze week en sterk

De champions uit de free champion rotation van deze week die in een rol A tier of beter zijn: het proberen waard voordat je Blue Essence uitgeeft.

Gratis deze week en A tier of beter
ChampionRolTierWin rate
FioraTopA52,3%
VexMidA53,8%
ThreshSupportA50,6%
ZiggsADCA54,2%
SyndraADCA53,8%
KarthusJungleA53,7%
NeekoMidA60,6%
MordekaiserTopA50,4%
SyndraMidA50,2%
NeekoSupportA53,6%

Zo wordt deze tier list gemaakt

Elke tier komt uit games, niet uit meningen. Ons systeem leest ongeveer 25 ranked Solo/Duo-games per minuut, van Emerald-, Diamond-, Master-, Grandmaster- en Challenger-spelers uit alle regio's, en bewaart alleen de tellingen: games, wins en bans van elke champion op elke positie. Een game telt één keer mee, in de rank van de speler via wie hij gevonden is. Daarna worden de tiers per rol berekend:

  1. Een champion krijgt een plek in een rol als hij daar minstens 50 games heeft (0,2% van de games van de patch, minstens 50) en minstens 10% van zijn games in die rol speelt. Zeldzamere picks wachten onder "Nog niet genoeg games".
  2. Zijn win rate wordt naar het gemiddelde van de rol getrokken, alsof hij 300 extra gemiddelde games had gespeeld. 60% over 80 games wordt ongeveer 52%; 53% over 3.000 games blijft ongeveer 53%. Zo komen kleine steekproeven met geluk niet in S tier.
  3. De score telt de aangepaste win rate (65%), de pick rate op een logaritmische schaal (20%) en de ban rate (15%) op, elk vergeleken met de andere champions van de rol.
  4. Tiers volgens de plaats in de rol: S+ is de top 3%, S tot 13%, A tot 35%, B tot 65%, C tot 85% en D de rest. Voor S+ of S moet bovendien de ondergrens van het 95%-interval van de win rate boven het gemiddelde van de rol min een half procentpunt liggen; anders toont de lijst de champion als A.

De lijst schakelt over naar een nieuwe patch zodra die patch 15.000 Emerald+ games heeft, ongeveer 10 uur nadat hij live gaat; tot dan blijft de vorige patch staan, en dat staat er ook bij.

Hoeveel games achter elke tier zitten

Een win rate over weinig games schommelt sterk, dus elke rij toont zijn games en een betrouwbaarheidsmarkering. Over 400 games is een win rate van 50% maar tot op ongeveer 5 procentpunt naar boven of beneden bekend; over 4.300 games tot op 1,5 procentpunt. Hoge betrouwbaarheid betekent dat de win rate tot op 1,5 procentpunt bekend is, gemiddeld tot op 3 procentpunt, laag daarbuiten. Vroeg in een patch zijn de meeste rijen gemiddeld of laag; de markeringen worden steviger naarmate er games binnenkomen.

De data komt uit Emerald en hoger, waar de meeste spelers hun champions kennen en de resultaten meer zeggen over de champion dan over de speler. In lagere ranks houden dezelfde champions meestal hun plek, maar makkelijke champions doen het iets beter en moeilijke iets slechter.

Veelgestelde vragen

Wat is nu de beste champion in LoL?

In patch 26.20 is dit de beste keuze per rol: Teemo (Top), Zac (Jungle), Yasuo (Mid), Viktor (ADC) en Zilean (Support), op basis van 14.682 ranked Emerald+ games. De beste champion hangt af van de rol, dus bekijk de lijst van de rol die jij speelt.

Welke champions zijn S tier in patch 26.20?

18 champions zijn S+ of S tier in de vijf rollen samen. Elke rolpagina toont zijn S tier champions met hun win rate, pick rate en games.

Hoe wordt deze tier list berekend?

Uit ranked Solo/Duo-games: de win rate van elke champion in zijn rol (naar het gemiddelde van de rol getrokken bij weinig games), de pick rate en de ban rate geven een score, en de plaats van die score in de rol geeft de tier, van S+ (top 3%) tot D.

Uit welke rank en regio's komt de data?

Ranked Solo/Duo-games van Emerald-, Diamond-, Master-, Grandmaster- en Challenger-spelers uit alle regio's. Met de filters zie je alleen Diamond+ of Master+ games.

Hoe vaak wordt de tier list bijgewerkt?

Elke 30 minuten, op basis van ongeveer 25 nieuwe games per minuut. Een nieuwe patch vervangt de oude zodra hij 15.000 games heeft.

Waarom is een champion met een hoge win rate geen S tier?

Of hij heeft weinig games, waardoor zijn win rate naar het gemiddelde getrokken wordt, of spelers kiezen en bannen hem zelden. Een hoge win rate over een kleine steekproef is vaak geluk, en de betrouwbaarheidsmarkering laat zien hoe zeker het cijfer is.

Is een tier list voor elke rank hetzelfde?

Niet precies. Deze gebruikt Emerald+ games, waar de resultaten meer zeggen over de champion dan over de speler. In lagere ranks houden de meeste champions een vergelijkbare plek, maar makkelijke champions doen het iets beter en moeilijke iets slechter.

LoL champion builds · Alle LoL champions · LoL free champion rotation · LoL rank distribution

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. De tiers zijn berekend uit ranked Solo/Duo-games die via de Riot Games API zijn gelezen; het zijn gemiddelden over veel games, geen advies voor één match.