LoL tier list voor patch 26.20
14.682 ranked Emerald+ games, bijgewerkt op 14 oktober 2026. Deze LoL tier list toont de beste League of Legends champions in elke rol op dit moment, gerangschikt op basis van ranked Solo/Duo-games van Emerald-, Diamond- en Master+-spelers in alle regio's, met de steekproef achter elke tier.
De filters, de zoekfunctie en het sorteren werken met JavaScript; de tabellen in de gids hieronder werken ook zonder.
Bijgewerkt: 14 oktober 2026 · Door LOLValue-team
Beste champions in patch 26.20
Op basis van 14.682 ranked Solo/Duo-games in Emerald en hoger (bijgewerkt op 14 oktober 2026) is dit in patch 26.20 de sterkste keuze per rol: Teemo (Top), Zac (Jungle), Yasuo (Mid), Viktor (ADC) en Zilean (Support). 18 champions zijn S+ of S tier in de vijf rollen samen. De tabel toont de beste champion van elke rol met de cijfers achter zijn tier.
| Rol | Champion | Tier | Win rate | Pick rate | Games |
|---|---|---|---|---|---|
| Top | Teemo | S+ | 55,1% | 3,1% | 457 |
| Jungle | Zac | S+ | 59,0% | 2,7% | 395 |
| Mid | Yasuo | S+ | 52,7% | 9,2% | 1.348 |
| ADC | Viktor | S+ | 54,7% | 3,4% | 494 |
| Support | Zilean | S+ | 56,7% | 3,3% | 480 |
Top 5 champions in elke rol
Elke rol heeft een eigen lijst, want de tier van een champion zegt alleen iets naast de andere champions van dezelfde rol. De volledige lijsten: top tier list, jungle tier list, mid tier list, ADC tier list en support tier list.
| Champion | Tier | Win rate | Pick rate | Ban rate | Games |
|---|---|---|---|---|---|
| Teemo | S+ | 55,1% | 3,1% | 3,9% | 457 |
| Olaf | S | 55,2% | 2,9% | 4,1% | 424 |
| Ornn | S | 53,3% | 4,6% | 0,6% | 675 |
| Irelia | A | 52,1% | 4,5% | 11,9% | 656 |
| Fiora | A | 52,3% | 5,0% | 7,6% | 740 |
Volledige tier list van de toplaners
| Champion | Tier | Win rate | Pick rate | Ban rate | Games |
|---|---|---|---|---|---|
| Zac | S+ | 59,0% | 2,7% | 1,0% | 395 |
| Bel'Veth | S | 55,1% | 2,8% | 5,4% | 408 |
| Kindred | S | 54,2% | 2,9% | 3,2% | 430 |
| Qiyana | A | 51,2% | 8,3% | 22,1% | 1.224 |
| Wukong | A | 51,5% | 7,1% | 5,9% | 1.043 |
Volledige tier list van de junglers
| Champion | Tier | Win rate | Pick rate | Ban rate | Games |
|---|---|---|---|---|---|
| Yasuo | S+ | 52,7% | 9,2% | 26,0% | 1.348 |
| LeBlanc | S | 53,2% | 5,5% | 15,7% | 804 |
| Hwei | S | 54,4% | 3,9% | 2,4% | 575 |
| Zed | A | 51,8% | 8,4% | 24,6% | 1.232 |
| Locke | A | 50,8% | 7,7% | 32,7% | 1.128 |
Volledige tier list van de midlaners
| Champion | Tier | Win rate | Pick rate | Ban rate | Games |
|---|---|---|---|---|---|
| Viktor | S+ | 54,7% | 3,4% | 14,7% | 494 |
| Tristana | S | 52,3% | 10,9% | 9,9% | 1.605 |
| Jinx | S | 52,1% | 15,5% | 6,9% | 2.275 |
| Kalista | S | 53,3% | 4,5% | 1,8% | 664 |
| Yasuo | A | 52,5% | 2,9% | 26,0% | 419 |
Volledige tier list van de ADC's
| Champion | Tier | Win rate | Pick rate | Ban rate | Games |
|---|---|---|---|---|---|
| Zilean | S+ | 56,7% | 3,3% | 2,1% | 480 |
| Senna | S | 55,3% | 5,3% | 1,2% | 774 |
| Braum | S | 54,0% | 5,3% | 7,2% | 782 |
| Rell | S | 54,5% | 4,8% | 1,5% | 710 |
| Blitzcrank | S | 52,6% | 7,0% | 12,4% | 1.022 |
Winnaars en verliezers van patch 26.20
Patch 26.20 is de eerste patch in onze data, dus er zijn nog geen tierwijzigingen om te vergelijken. Vanaf de volgende patch staan hier de grootste stijgers en dalers.
Meest gebande champions
Locke is de meest gebande champion in patch 26.20, met een ban in 32,7% van de Emerald+ games. De ban rate is het aandeel games waarin minstens één speler een ban op de champion zette. Bans tellen een beetje mee in de score (15%): een champion waar spelers bang voor zijn, is meestal sterk, ook als zijn win rate dat verbergt.
| Champion | Ban rate |
|---|---|
| Locke | 32,7% |
| Pyke | 29,7% |
| Yasuo | 26,0% |
| Zed | 24,6% |
| Qiyana | 22,1% |
| Sylas | 19,4% |
| Draven | 17,9% |
| Caitlyn | 17,8% |
| Akali | 16,9% |
| Talon | 16,3% |
Champions met de hoogste win rate
Yasuo (Mid) heeft de hoogste win rate van de champions met genoeg games: 52,7%. Alleen rijen met gemiddelde of hoge betrouwbaarheid staan erin, zodat een champion die een handvol games won niet door geluk bovenaan de tabel komt.
| Champion | Rol | Win rate | Games |
|---|---|---|---|
| Yasuo | Mid | 52,7% | 1.348 |
| Tristana | ADC | 52,3% | 1.605 |
| Jinx | ADC | 52,1% | 2.275 |
| Zed | Mid | 51,8% | 1.232 |
| Janna | Support | 51,4% | 1.107 |
| Yone | Mid | 51,2% | 1.163 |
| Qiyana | Jungle | 51,2% | 1.224 |
| Malphite | Top | 50,8% | 1.120 |
| Locke | Mid | 50,8% | 1.128 |
| Thresh | Support | 50,6% | 2.336 |
Gratis deze week en sterk
De champions uit de free champion rotation van deze week die in een rol A tier of beter zijn: het proberen waard voordat je Blue Essence uitgeeft.
| Champion | Rol | Tier | Win rate |
|---|---|---|---|
| Fiora | Top | A | 52,3% |
| Vex | Mid | A | 53,8% |
| Thresh | Support | A | 50,6% |
| Ziggs | ADC | A | 54,2% |
| Syndra | ADC | A | 53,8% |
| Karthus | Jungle | A | 53,7% |
| Neeko | Mid | A | 60,6% |
| Mordekaiser | Top | A | 50,4% |
| Syndra | Mid | A | 50,2% |
| Neeko | Support | A | 53,6% |
Zo wordt deze tier list gemaakt
Elke tier komt uit games, niet uit meningen. Ons systeem leest ongeveer 25 ranked Solo/Duo-games per minuut, van Emerald-, Diamond-, Master-, Grandmaster- en Challenger-spelers uit alle regio's, en bewaart alleen de tellingen: games, wins en bans van elke champion op elke positie. Een game telt één keer mee, in de rank van de speler via wie hij gevonden is. Daarna worden de tiers per rol berekend:
- Een champion krijgt een plek in een rol als hij daar minstens 50 games heeft (0,2% van de games van de patch, minstens 50) en minstens 10% van zijn games in die rol speelt. Zeldzamere picks wachten onder "Nog niet genoeg games".
- Zijn win rate wordt naar het gemiddelde van de rol getrokken, alsof hij 300 extra gemiddelde games had gespeeld. 60% over 80 games wordt ongeveer 52%; 53% over 3.000 games blijft ongeveer 53%. Zo komen kleine steekproeven met geluk niet in S tier.
- De score telt de aangepaste win rate (65%), de pick rate op een logaritmische schaal (20%) en de ban rate (15%) op, elk vergeleken met de andere champions van de rol.
- Tiers volgens de plaats in de rol: S+ is de top 3%, S tot 13%, A tot 35%, B tot 65%, C tot 85% en D de rest. Voor S+ of S moet bovendien de ondergrens van het 95%-interval van de win rate boven het gemiddelde van de rol min een half procentpunt liggen; anders toont de lijst de champion als A.
De lijst schakelt over naar een nieuwe patch zodra die patch 15.000 Emerald+ games heeft, ongeveer 10 uur nadat hij live gaat; tot dan blijft de vorige patch staan, en dat staat er ook bij.
Hoeveel games achter elke tier zitten
Een win rate over weinig games schommelt sterk, dus elke rij toont zijn games en een betrouwbaarheidsmarkering. Over 400 games is een win rate van 50% maar tot op ongeveer 5 procentpunt naar boven of beneden bekend; over 4.300 games tot op 1,5 procentpunt. Hoge betrouwbaarheid betekent dat de win rate tot op 1,5 procentpunt bekend is, gemiddeld tot op 3 procentpunt, laag daarbuiten. Vroeg in een patch zijn de meeste rijen gemiddeld of laag; de markeringen worden steviger naarmate er games binnenkomen.
De data komt uit Emerald en hoger, waar de meeste spelers hun champions kennen en de resultaten meer zeggen over de champion dan over de speler. In lagere ranks houden dezelfde champions meestal hun plek, maar makkelijke champions doen het iets beter en moeilijke iets slechter.
Veelgestelde vragen
Wat is nu de beste champion in LoL?
In patch 26.20 is dit de beste keuze per rol: Teemo (Top), Zac (Jungle), Yasuo (Mid), Viktor (ADC) en Zilean (Support), op basis van 14.682 ranked Emerald+ games. De beste champion hangt af van de rol, dus bekijk de lijst van de rol die jij speelt.
Welke champions zijn S tier in patch 26.20?
18 champions zijn S+ of S tier in de vijf rollen samen. Elke rolpagina toont zijn S tier champions met hun win rate, pick rate en games.
Hoe wordt deze tier list berekend?
Uit ranked Solo/Duo-games: de win rate van elke champion in zijn rol (naar het gemiddelde van de rol getrokken bij weinig games), de pick rate en de ban rate geven een score, en de plaats van die score in de rol geeft de tier, van S+ (top 3%) tot D.
Uit welke rank en regio's komt de data?
Ranked Solo/Duo-games van Emerald-, Diamond-, Master-, Grandmaster- en Challenger-spelers uit alle regio's. Met de filters zie je alleen Diamond+ of Master+ games.
Hoe vaak wordt de tier list bijgewerkt?
Elke 30 minuten, op basis van ongeveer 25 nieuwe games per minuut. Een nieuwe patch vervangt de oude zodra hij 15.000 games heeft.
Waarom is een champion met een hoge win rate geen S tier?
Of hij heeft weinig games, waardoor zijn win rate naar het gemiddelde getrokken wordt, of spelers kiezen en bannen hem zelden. Een hoge win rate over een kleine steekproef is vaak geluk, en de betrouwbaarheidsmarkering laat zien hoe zeker het cijfer is.
Is een tier list voor elke rank hetzelfde?
Niet precies. Deze gebruikt Emerald+ games, waar de resultaten meer zeggen over de champion dan over de speler. In lagere ranks houden de meeste champions een vergelijkbare plek, maar makkelijke champions doen het iets beter en moeilijke iets slechter.
LoL champion builds · Alle LoL champions · LoL free champion rotation · LoL rank distribution
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. De tiers zijn berekend uit ranked Solo/Duo-games die via de Riot Games API zijn gelezen; het zijn gemiddelden over veel games, geen advies voor één match.