Anivia ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Anivia ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Anivia i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Anivia ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Anivia ARAM build w patchu 26.20 to Kryształowy Kostur Rylai, Złowrogość i Udręka Liandry'ego, z runą Mroczne Żniwa i czarami Błysk i 13: wygrywa 66,7% z 6 gier. Większość graczy bohatera Anivia zaczyna od: Różdżka Zniszczenia i Łza Bogini i maksuje umiejętności w kolejności E > Q > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 47), Anivia wygrywa 51,1%.

Anivia: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Kryształowy Kostur Rylai + Złowrogość + Udręka Liandry'ego12,8%66,7%6
Kryształowy Kostur Rylai + Udręka Liandry'ego + Różdżka Wieków8,5%50,0%4
Złowrogość + Udręka Liandry'ego + Różdżka Wieków8,5%25,0%4
Anivia: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Udręka Liandry'ego74,5%57,1%35
Złowrogość46,8%50,0%22
Różdżka Wieków46,8%40,9%22
Kryształowy Kostur Rylai25,5%66,7%12
Zabójczy Kapelusz Rabadona21,3%70,0%10
Kostur Pustki14,9%57,1%7
Klepsydra Zhonyi14,9%57,1%7
Płomień Cienia12,8%50,0%6
Anivia: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Obuwie Maga76,6%55,6%36
Pancerniaki4,3%50,0%2
Buty Prędkości2,1%100,0%1
Anivia: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Różdżka Zniszczenia + Łza Bogini59,6%53,6%28
Zaginiony Rozdział17,0%50,0%8
Katalizator Eonów6,4%0,0%3
Anivia: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
E > Q > W66,0%48,4%31
Q > E > W19,1%66,7%9
Anivia: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Mroczne Żniwa42,6%50,0%20
Ezoteryczna Kometa27,7%53,8%13
Elektryzacja19,1%66,7%9
Anivia: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Ezoteryczna Kometa · Opaska Przepływu Many · Transcendencja · Poparzenie · Ostateczny Cios · Rozwój Myśli25,5%58,3%12
Anivia: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Błysk + 1342,6%55,0%20
Błysk + Uzdrowienie12,8%50,0%6

Więcej o bohaterze Anivia: Anivia build · Anivia counter · Skórki bohatera Anivia

Anivia: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Anivia: +5% zadawanych obrażeń. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Anivia: zmiany balansu ARAM
ZmianaWartość
Zadawane obrażenia+5%

Anivia w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Anivia ma w ARAM-ie tier B w patchu 26.20: miejsce 69 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Anivia: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Anivia budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Anivia: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Udręka Liandry'ego74%34%
Kryształowy Kostur Rylai26%poniżej 1%
Zabójczy Kapelusz Rabadona21%6%
Płomień Cienia13%poniżej 1%
Kostur Pustki15%5%
Anivia: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Różdżka Wieków47%93%
Klepsydra Zhonyi15%40%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Anivia

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Anivia zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Anivia ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Anivia w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Anivia ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Anivia w ARAM-ie: +5% zadawanych obrażeń. Działają tylko na Howling Abyss.

Anivia w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Anivia z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Anivia będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Anivia w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Anivia kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.