Ashe ARAM Build
Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Ashe ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Ashe i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.
Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Najlepszy Ashe ARAM build w patchu 26.20
Najczęściej budowany Ashe ARAM build w patchu 26.20 to Nieokiełznane Strzały Yun Tal, Huragan Runaana i Ostrze Zniszczonego Króla, z runą Zabójcze Tempo i czarami Błysk i Duch: wygrywa 66,7% z 9 gier. Większość graczy bohatera Ashe zaczyna od: K. W. Miecz i maksuje umiejętności w kolejności W > Q > E. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 88), Ashe wygrywa 48,9%.
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Nieokiełznane Strzały Yun Tal + Huragan Runaana + Ostrze Zniszczonego Króla | 10,2% | 66,7% | 9 |
| Ostrze Nieskończoności + Nieokiełznane Strzały Yun Tal + Huragan Runaana | 9,1% | 62,5% | 8 |
| Złowrogość + Imperialny Mandat + Aksjomatyczny Łuk | 5,7% | 60,0% | 5 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Huragan Runaana | 50,0% | 50,0% | 44 |
| Ostrze Zniszczonego Króla | 42,0% | 54,1% | 37 |
| Nieokiełznane Strzały Yun Tal | 38,6% | 52,9% | 34 |
| Ostrze Nieskończoności | 28,4% | 44,0% | 25 |
| Złowrogość | 25,0% | 54,5% | 22 |
| Imperialny Mandat | 18,2% | 50,0% | 16 |
| Pozdrowienia Lorda Dominika | 17,0% | 53,3% | 15 |
| Pogromca Krakenów | 17,0% | 46,7% | 15 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Nagolenniki Berserkera | 60,2% | 47,2% | 53 |
| Ioniańskie Buty Jasności Umysłu | 20,5% | 61,1% | 18 |
| Obuwie Merkurego | 4,5% | 25,0% | 4 |
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| K. W. Miecz | 29,5% | 38,5% | 26 |
| Zaginiony Rozdział | 21,6% | 57,9% | 19 |
| Sztylet + Nagolenniki Berserkera | 12,5% | 63,6% | 11 |
| Kolejność maksowania | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| W > Q > E | 63,6% | 48,2% | 56 |
| Q > W > E | 33,0% | 51,7% | 29 |
| Runa kluczowa | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zabójcze Tempo | 67,0% | 52,5% | 59 |
| Ezoteryczna Kometa | 20,5% | 61,1% | 18 |
| Do Ataku | 10,2% | 11,1% | 9 |
| Runy | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zabójcze Tempo · Rozwój Myśli · Legenda: Rodowód · Ostateczny Cios · Prędkość Zbliżeniowa · Dostawa Ciastek | 40,9% | 58,3% | 36 |
| Czary przywoływacza | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Duch | 64,8% | 50,9% | 57 |
| Błysk + Naznaczenie | 9,1% | 37,5% | 8 |
Więcej o bohaterze Ashe: Ashe build · Ashe counter · Skórki bohatera Ashe
Ashe: zmiany balansu ARAM
Zmiany balansu ARAM bohatera Ashe: +5% zadawanych obrażeń. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.
| Zmiana | Wartość |
|---|---|
| Zadawane obrażenia | +5% |
Ashe w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
Ashe ma w ARAM-ie tier B w patchu 26.20: miejsce 101 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.
Ashe: build ARAM a Summoner's Rift
Przedmioty, które gracze bohatera Ashe budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Ostrze Zniszczonego Króla | 42% | poniżej 4% |
| Huragan Runaana | 50% | 21% |
| Nieokiełznane Strzały Yun Tal | 39% | 14% |
| Złowrogość | 25% | poniżej 4% |
| Imperialny Mandat | 18% | poniżej 4% |
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Widmowy Tancerz | poniżej 10% | 66% |
| Hexoptyka C44 | poniżej 10% | 65% |
| Ostrze Nieskończoności | 28% | 40% |
| Śmiertelne Przypomnienie | poniżej 10% | 21% |
Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Ashe
Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Ashe zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.
Najczęstsze pytania
Jaki jest najlepszy Ashe ARAM build?
Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Ashe w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.
Czy Ashe ma zmiany balansu w ARAM-ie?
Zmiany bohatera Ashe w ARAM-ie: +5% zadawanych obrażeń. Działają tylko na Howling Abyss.
Ashe w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
ARAM tier list porównuje bohatera Ashe z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Ashe będzie mieć wystarczająco dużo gier.
Od czego zaczyna Ashe w ARAM-ie?
Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Ashe kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.
LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.