Aurelion Sol ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Aurelion Sol ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Aurelion Sol i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Aurelion Sol ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Aurelion Sol ARAM build w patchu 26.20 to Pochodnia Mrocznego Ognia, Kryształowy Kostur Rylai i Udręka Liandry'ego, z runą Mroczne Żniwa i czarami Błysk i Duch: wygrywa 50,0% z 6 gier. Większość graczy bohatera Aurelion Sol zaczyna od: Zaginiony Rozdział i maksuje umiejętności w kolejności Q > E > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 42), Aurelion Sol wygrywa 52,4%.

Aurelion Sol: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Pochodnia Mrocznego Ognia + Kryształowy Kostur Rylai + Udręka Liandry'ego14,3%50,0%6
Kryształowy Kostur Rylai + Udręka Liandry'ego + Różdżka Wieków11,9%40,0%5
Pochodnia Mrocznego Ognia + Kryształowy Kostur Rylai + Płomień Cienia9,5%75,0%4
Aurelion Sol: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Kryształowy Kostur Rylai88,1%51,4%37
Udręka Liandry'ego69,0%48,3%29
Pochodnia Mrocznego Ognia47,6%60,0%20
Płomień Cienia38,1%68,8%16
Różdżka Wieków33,3%35,7%14
Zabójczy Kapelusz Rabadona31,0%69,2%13
Klątwa Krwawego Listu28,6%50,0%12
Złowrogość19,0%50,0%8
Aurelion Sol: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Obuwie Maga57,1%54,2%24
Ioniańskie Buty Jasności Umysłu7,1%0,0%3
Pancerniaki4,8%50,0%2
Aurelion Sol: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Zaginiony Rozdział47,6%50,0%20
Różdżka Zniszczenia + Łza Bogini16,7%42,9%7
Katalizator Eonów11,9%40,0%5
Aurelion Sol: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
Q > E > W78,6%48,5%33
E > Q > W11,9%40,0%5
Aurelion Sol: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Mroczne Żniwa57,1%54,2%24
Ognisty Dotyk21,4%55,6%9
Pierwsze Uderzenie16,7%42,9%7
Aurelion Sol: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Mroczne Żniwa · Cios Poniżej Pasa · Makabryczne Pamiątki · Superłowca · Całkowite Skupienie · Nadchodząca Burza28,6%50,0%12
Aurelion Sol: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Błysk + Duch45,2%47,4%19
Błysk + Uzdrowienie14,3%66,7%6

Więcej o bohaterze Aurelion Sol: Aurelion Sol build · Aurelion Sol counter · Skórki bohatera Aurelion Sol

Aurelion Sol: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Aurelion Sol: brak zmian balansu. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Aurelion Sol nie ma zmian balansu ARAM: w ARAM-ie gra dokładnie tak samo jak na Summoner's Rift.

Aurelion Sol w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Aurelion Sol ma w ARAM-ie tier B w patchu 26.20: miejsce 76 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Aurelion Sol: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Aurelion Sol budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Aurelion Sol: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Różdżka Wieków33%7%
Płomień Cienia38%13%
Klątwa Krwawego Listu29%7%
Zabójczy Kapelusz Rabadona31%10%
Pochodnia Mrocznego Ognia48%32%
Aurelion Sol: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Klepsydra Zhonyi7%23%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Aurelion Sol

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Aurelion Sol zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Aurelion Sol ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Aurelion Sol w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Aurelion Sol ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Aurelion Sol w ARAM-ie: brak zmian balansu. Działają tylko na Howling Abyss.

Aurelion Sol w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Aurelion Sol z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Aurelion Sol będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Aurelion Sol w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Aurelion Sol kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.