Bard ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Bard ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Bard i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Bard ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Bard ARAM build w patchu 26.20 to Ognista Armata, Zmora Licza i Echo Luden, z runą Elektryzacja i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 50,0% z 4 gier. Większość graczy bohatera Bard zaczyna od: Zaginiony Rozdział i maksuje umiejętności w kolejności Q > W > E. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 34), Bard wygrywa 32,4%.

Bard: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Ognista Armata + Zmora Licza + Echo Luden11,8%50,0%4
Zabójczy Kapelusz Rabadona + Zmora Licza + Echo Luden5,9%50,0%2
Kosa Statikka + Ognista Armata + Ostrze Zniszczonego Króla2,9%100,0%1
Bard: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Echo Luden50,0%35,3%17
Ognista Armata41,2%35,7%14
Kosa Statikka38,2%23,1%13
Zmora Licza35,3%41,7%12
Ząb Nashora32,4%45,5%11
Ostrze Zniszczonego Króla20,6%28,6%7
Ostrze Gniewu Guinsoo20,6%28,6%7
Pogromca Krakenów17,6%0,0%6
Bard: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Obuwie Maga38,2%53,8%13
Nagolenniki Berserkera17,6%16,7%6
Obuwie Merkurego14,7%40,0%5
Bard: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Zaginiony Rozdział47,1%37,5%16
Sztylet + Sztylet + Eteryczny Duszek8,8%33,3%3
Pas Giganta + Rubinowy Kryształ5,9%0,0%2
Bard: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
Q > W > E91,2%29,0%31
W > Q > E5,9%100,0%2
Bard: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Elektryzacja44,1%26,7%15
Mroczne Żniwa32,4%45,5%11
Do Ataku11,8%25,0%4
Bard: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Elektryzacja · Smak Krwi · Makabryczne Pamiątki · Łowca Skarbów · Ostateczny Cios · Triumf32,4%18,2%11
Bard: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Błysk + Naznaczenie29,4%40,0%10
Błysk + Uzdrowienie23,5%12,5%8

Więcej o bohaterze Bard: Bard build · Bard counter · Skórki bohatera Bard

Bard: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Bard: +15% zadawanych obrażeń, -15% otrzymywanych obrażeń i +20% leczenia. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Bard: zmiany balansu ARAM
ZmianaWartość
Zadawane obrażenia+15%
Otrzymywane obrażenia-15%
Leczenie+20%

Bard w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Bard ma w ARAM-ie tier D w patchu 26.20: miejsce 160 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Bard: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Bard budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Bard: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Echo Luden50%poniżej 2%
Ognista Armata41%poniżej 2%
Kosa Statikka38%poniżej 2%
Zmora Licza35%poniżej 2%
Ząb Nashora32%poniżej 2%
Bard: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Naszyjnik Żelaznych Solariponiżej 12%59%
Pancerz Umrzykaponiżej 12%58%
Dudy Bandleponiżej 12%24%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Bard

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Bard zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Bard ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Bard w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Bard ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Bard w ARAM-ie: +15% zadawanych obrażeń, -15% otrzymywanych obrażeń i +20% leczenia. Działają tylko na Howling Abyss.

Bard w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Bard z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Bard będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Bard w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Bard kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.