Bard ARAM Build
Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Bard ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Bard i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.
Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Najlepszy Bard ARAM build w patchu 26.20
Najczęściej budowany Bard ARAM build w patchu 26.20 to Ognista Armata, Zmora Licza i Echo Luden, z runą Elektryzacja i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 50,0% z 4 gier. Większość graczy bohatera Bard zaczyna od: Zaginiony Rozdział i maksuje umiejętności w kolejności Q > W > E. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 34), Bard wygrywa 32,4%.
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Ognista Armata + Zmora Licza + Echo Luden | 11,8% | 50,0% | 4 |
| Zabójczy Kapelusz Rabadona + Zmora Licza + Echo Luden | 5,9% | 50,0% | 2 |
| Kosa Statikka + Ognista Armata + Ostrze Zniszczonego Króla | 2,9% | 100,0% | 1 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Echo Luden | 50,0% | 35,3% | 17 |
| Ognista Armata | 41,2% | 35,7% | 14 |
| Kosa Statikka | 38,2% | 23,1% | 13 |
| Zmora Licza | 35,3% | 41,7% | 12 |
| Ząb Nashora | 32,4% | 45,5% | 11 |
| Ostrze Zniszczonego Króla | 20,6% | 28,6% | 7 |
| Ostrze Gniewu Guinsoo | 20,6% | 28,6% | 7 |
| Pogromca Krakenów | 17,6% | 0,0% | 6 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Obuwie Maga | 38,2% | 53,8% | 13 |
| Nagolenniki Berserkera | 17,6% | 16,7% | 6 |
| Obuwie Merkurego | 14,7% | 40,0% | 5 |
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zaginiony Rozdział | 47,1% | 37,5% | 16 |
| Sztylet + Sztylet + Eteryczny Duszek | 8,8% | 33,3% | 3 |
| Pas Giganta + Rubinowy Kryształ | 5,9% | 0,0% | 2 |
| Kolejność maksowania | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | 91,2% | 29,0% | 31 |
| W > Q > E | 5,9% | 100,0% | 2 |
| Runa kluczowa | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Elektryzacja | 44,1% | 26,7% | 15 |
| Mroczne Żniwa | 32,4% | 45,5% | 11 |
| Do Ataku | 11,8% | 25,0% | 4 |
| Runy | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Elektryzacja · Smak Krwi · Makabryczne Pamiątki · Łowca Skarbów · Ostateczny Cios · Triumf | 32,4% | 18,2% | 11 |
| Czary przywoływacza | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Naznaczenie | 29,4% | 40,0% | 10 |
| Błysk + Uzdrowienie | 23,5% | 12,5% | 8 |
Więcej o bohaterze Bard: Bard build · Bard counter · Skórki bohatera Bard
Bard: zmiany balansu ARAM
Zmiany balansu ARAM bohatera Bard: +15% zadawanych obrażeń, -15% otrzymywanych obrażeń i +20% leczenia. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.
| Zmiana | Wartość |
|---|---|
| Zadawane obrażenia | +15% |
| Otrzymywane obrażenia | -15% |
| Leczenie | +20% |
Bard w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
Bard ma w ARAM-ie tier D w patchu 26.20: miejsce 160 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.
Bard: build ARAM a Summoner's Rift
Przedmioty, które gracze bohatera Bard budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Echo Luden | 50% | poniżej 2% |
| Ognista Armata | 41% | poniżej 2% |
| Kosa Statikka | 38% | poniżej 2% |
| Zmora Licza | 35% | poniżej 2% |
| Ząb Nashora | 32% | poniżej 2% |
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Naszyjnik Żelaznych Solari | poniżej 12% | 59% |
| Pancerz Umrzyka | poniżej 12% | 58% |
| Dudy Bandle | poniżej 12% | 24% |
Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Bard
Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Bard zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.
Najczęstsze pytania
Jaki jest najlepszy Bard ARAM build?
Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Bard w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.
Czy Bard ma zmiany balansu w ARAM-ie?
Zmiany bohatera Bard w ARAM-ie: +15% zadawanych obrażeń, -15% otrzymywanych obrażeń i +20% leczenia. Działają tylko na Howling Abyss.
Bard w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
ARAM tier list porównuje bohatera Bard z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Bard będzie mieć wystarczająco dużo gier.
Od czego zaczyna Bard w ARAM-ie?
Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Bard kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.
LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.