Braum ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Braum ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Braum i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Braum ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Braum ARAM build w patchu 26.20 to Kolczasta Kolczuga, Stalowe Serce i Naszyjnik Żelaznych Solari, z runą Opiekun i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 100,0% z 2 gier. Większość graczy bohatera Braum zaczyna od: Pas Giganta i Łza Bogini i maksuje umiejętności w kolejności Q > E > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 37), Braum wygrywa 59,5%.

Braum: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Kolczasta Kolczuga + Stalowe Serce + Naszyjnik Żelaznych Solari5,4%100,0%2
Nieskończona Rozpacz + Kaeniczna Powłoka + Stalowe Serce5,4%100,0%2
Kolczasta Kolczuga + Plemienna Zbroja + Stalowe Serce5,4%100,0%2
Braum: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Stalowe Serce64,9%50,0%24
Plemienna Zbroja43,2%62,5%16
Kolczasta Kolczuga37,8%57,1%14
Kaeniczna Powłoka27,0%70,0%10
Naszyjnik Żelaznych Solari24,3%77,8%9
Przysięga Rycerska16,2%66,7%6
Nieskończona Rozpacz13,5%80,0%5
Mroźne Serce10,8%75,0%4
Braum: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Obuwie Merkurego59,5%68,2%22
Pancerniaki32,4%41,7%12
Braum: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Pas Giganta + Łza Bogini35,1%69,2%13
Pas Giganta + Rubinowy Kryształ29,7%36,4%11
Róg Strażnika + Łza Bogini13,5%60,0%5
Braum: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
Q > E > W64,9%58,3%24
E > Q > W16,2%83,3%6
Braum: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Opiekun64,9%62,5%24
Uścisk Nieumarłego27,0%60,0%10
Zwinne Nogi2,7%100,0%1
Braum: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Opiekun · Przypływ Życia · Szkolenie Sprawnościowe · Przerost · Legenda: Przyspieszenie · Triumf37,8%57,1%14
Braum: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Błysk + Naznaczenie81,1%60,0%30
Błysk + Duch5,4%100,0%2

Więcej o bohaterze Braum: Braum build · Braum counter · Skórki bohatera Braum

Braum: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Braum: brak zmian balansu. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Braum nie ma zmian balansu ARAM: w ARAM-ie gra dokładnie tak samo jak na Summoner's Rift.

Braum w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Braum ma w ARAM-ie tier A w patchu 26.20: miejsce 28 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Braum: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Braum budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Braum: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Stalowe Serce65%poniżej 2%
Plemienna Zbroja43%poniżej 2%
Kolczasta Kolczuga38%6%
Kaeniczna Powłoka27%3%
Nieskończona Rozpacz14%poniżej 2%
Braum: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Naszyjnik Żelaznych Solari24%80%
Przysięga Rycerska16%56%
Dudy Bandleponiżej 8%32%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Braum

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Braum zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Braum ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Braum w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Braum ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Braum w ARAM-ie: brak zmian balansu. Działają tylko na Howling Abyss.

Braum w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Braum z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Braum będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Braum w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Braum kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.