Corki ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Corki ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Corki i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Corki ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Corki ARAM build w patchu 26.20 to Ostrze Nieskończoności, Moc Trójcy i Kolekcjoner, z runą Nawałnica Mieczy i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 55,6% z 9 gier. Większość graczy bohatera Corki zaczyna od: Blask i Łza Bogini i maksuje umiejętności w kolejności Q > E > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 58), Corki wygrywa 53,4%.

Corki: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Ostrze Nieskończoności + Moc Trójcy + Kolekcjoner15,5%55,6%9
Ostrze Nieskończoności + Złodziej Esencji + Kolekcjoner10,3%66,7%6
Ostrze Nieskończoności + Pozdrowienia Lorda Dominika + Kolekcjoner10,3%66,7%6
Corki: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Kolekcjoner75,9%52,3%44
Ostrze Nieskończoności62,1%58,3%36
Moc Trójcy51,7%50,0%30
Pozdrowienia Lorda Dominika36,2%57,1%21
Złodziej Esencji22,4%69,2%13
Ognista Armata13,8%50,0%8
Krwiopijec12,1%28,6%7
Nieśmiertelny Łuklerz5,2%33,3%3
Corki: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Obuwie Merkurego24,1%57,1%14
Nagolenniki Berserkera20,7%50,0%12
Ioniańskie Buty Jasności Umysłu19,0%54,5%11
Corki: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Blask + Łza Bogini50,0%51,7%29
Łza Bogini + Ząbkowany Sztylet15,5%44,4%9
Długi Miecz + Blask6,9%50,0%4
Corki: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
Q > E > W77,6%55,6%45
E > Q > W13,8%50,0%8
Corki: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Nawałnica Mieczy31,0%55,6%18
Mroczne Żniwa29,3%64,7%17
Pierwsze Uderzenie17,2%40,0%10
Corki: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Nawałnica Mieczy · Smak Krwi · Makabryczne Pamiątki · Łowca Skarbów · Ostateczny Cios · Rozwój Myśli25,9%60,0%15
Corki: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Błysk + Naznaczenie43,1%64,0%25
Błysk + Duch19,0%45,5%11

Więcej o bohaterze Corki: Corki build · Corki counter · Skórki bohatera Corki

Corki: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Corki: -10% otrzymywanych obrażeń. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Corki: zmiany balansu ARAM
ZmianaWartość
Otrzymywane obrażenia-10%

Corki w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Corki ma w ARAM-ie tier A w patchu 26.20: miejsce 25 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Corki: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Corki budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Corki: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Kolekcjoner76%54%
Corki: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Złodziej Esencji22%53%
Hexoptyka C44poniżej 3%16%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Corki

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Corki zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Corki ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Corki w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Corki ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Corki w ARAM-ie: -10% otrzymywanych obrażeń. Działają tylko na Howling Abyss.

Corki w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Corki z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Corki będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Corki w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Corki kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.