Dr. Mundo ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Dr. Mundo ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Dr. Mundo i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Dr. Mundo ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Dr. Mundo ARAM build w patchu 26.20 to Oblicze Ducha, Plemienna Zbroja i Stalowe Serce, z runą Uścisk Nieumarłego i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 50,0% z 8 gier. Większość graczy bohatera Dr. Mundo zaczyna od: Pas Giganta i Rubinowy Kryształ i maksuje umiejętności w kolejności Q > E > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 30), Dr. Mundo wygrywa 53,3%.

Dr. Mundo: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Oblicze Ducha + Plemienna Zbroja + Stalowe Serce26,7%50,0%8
Kolczasta Kolczuga + Plemienna Zbroja + Stalowe Serce13,3%0,0%4
Oblicze Ducha + Kolczasta Kolczuga + Stalowe Serce6,7%100,0%2
Dr. Mundo: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Stalowe Serce86,7%53,8%26
Plemienna Zbroja73,3%50,0%22
Oblicze Ducha56,7%58,8%17
Kolczasta Kolczuga46,7%50,0%14
Nieskończona Rozpacz20,0%66,7%6
Omen Randuina13,3%100,0%4
Kolosalna Hydra10,0%66,7%3
Krwawa Kolczuga Władcy10,0%66,7%3
Dr. Mundo: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Obuwie Merkurego50,0%66,7%15
Pancerniaki23,3%42,9%7
Buty Prędkości13,3%50,0%4
Dr. Mundo: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Pas Giganta + Rubinowy Kryształ76,7%56,5%23
Rubinowy Kryształ + Róg Strażnika10,0%33,3%3
Pas Giganta + Rubinowy Kryształ + Rubinowy Kryształ3,3%100,0%1
Dr. Mundo: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
Q > E > W76,7%56,5%23
E > Q > W10,0%66,7%3
Dr. Mundo: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Uścisk Nieumarłego80,0%54,2%24
Zdobywca16,7%60,0%5
Mroczne Żniwa3,3%0,0%1
Dr. Mundo: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Uścisk Nieumarłego · Demolka · Szkolenie Sprawnościowe · Przerost · Legenda: Przyspieszenie · Triumf40,0%41,7%12
Dr. Mundo: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Błysk + Naznaczenie86,7%57,7%26
Błysk + Duch6,7%0,0%2

Więcej o bohaterze Dr. Mundo: Dr. Mundo build · Dr. Mundo counter · Skórki bohatera Dr. Mundo

Dr. Mundo: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Dr. Mundo: -10% zadawanych obrażeń, +5% otrzymywanych obrażeń i -10% leczenia. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Dr. Mundo: zmiany balansu ARAM
ZmianaWartość
Zadawane obrażenia-10%
Otrzymywane obrażenia+5%
Leczenie-10%

Dr. Mundo w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Dr. Mundo ma w ARAM-ie tier B w patchu 26.20: miejsce 84 z 170 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Dr. Mundo: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Dr. Mundo budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Dr. Mundo: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Kolczasta Kolczuga47%12%
Oblicze Ducha57%28%
Nieskończona Rozpacz20%3%
Dr. Mundo: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Plemienna Zbroja73%87%
Kolosalna Hydra10%21%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Dr. Mundo

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Dr. Mundo zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Dr. Mundo ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Dr. Mundo w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Dr. Mundo ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Dr. Mundo w ARAM-ie: -10% zadawanych obrażeń, +5% otrzymywanych obrażeń i -10% leczenia. Działają tylko na Howling Abyss.

Dr. Mundo w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Dr. Mundo z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Dr. Mundo będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Dr. Mundo w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Dr. Mundo kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.