Draven ARAM Build
Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Draven ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Draven i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.
Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Najlepszy Draven ARAM build w patchu 26.20
Najczęściej budowany Draven ARAM build w patchu 26.20 to Ostrze Nieskończoności, Krwiopijec i Kolekcjoner, z runą Mroczne Żniwa i czarami Błysk i Duch: wygrywa 50,0% z 8 gier. Większość graczy bohatera Draven zaczyna od: Buty i Ząbkowany Sztylet i maksuje umiejętności w kolejności Q > W > E. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 49), Draven wygrywa 42,9%.
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Ostrze Nieskończoności + Krwiopijec + Kolekcjoner | 16,3% | 50,0% | 8 |
| Ostrze Nieskończoności + Pozdrowienia Lorda Dominika + Kolekcjoner | 14,3% | 42,9% | 7 |
| Pozdrowienia Lorda Dominika + Krwiopijec + Kolekcjoner | 8,2% | 50,0% | 4 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Kolekcjoner | 79,6% | 41,0% | 39 |
| Krwiopijec | 65,3% | 46,9% | 32 |
| Ostrze Nieskończoności | 61,2% | 43,3% | 30 |
| Pozdrowienia Lorda Dominika | 57,1% | 46,4% | 28 |
| Ognista Armata | 34,7% | 47,1% | 17 |
| Złodziej Esencji | 16,3% | 37,5% | 8 |
| Ostrze Zniszczonego Króla | 6,1% | 66,7% | 3 |
| Nieokiełznane Strzały Yun Tal | 6,1% | 0,0% | 3 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Nagolenniki Berserkera | 57,1% | 42,9% | 28 |
| Nagolenniki Pasibrzucha | 12,2% | 50,0% | 6 |
| Obuwie Merkurego | 12,2% | 50,0% | 6 |
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Buty + Ząbkowany Sztylet | 49,0% | 45,8% | 24 |
| K. W. Miecz | 18,4% | 33,3% | 9 |
| Ząbkowany Sztylet | 6,1% | 0,0% | 3 |
| Kolejność maksowania | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Q > W > E | 81,6% | 37,5% | 40 |
| Q > E > W | 18,4% | 66,7% | 9 |
| Runa kluczowa | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Mroczne Żniwa | 40,8% | 45,0% | 20 |
| Do Ataku | 26,5% | 38,5% | 13 |
| Nawałnica Mieczy | 22,4% | 45,5% | 11 |
| Runy | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Mroczne Żniwa · Smak Krwi · Makabryczne Pamiątki · Łowca Skarbów · Ostateczny Cios · Triumf | 34,7% | 47,1% | 17 |
| Czary przywoływacza | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Duch | 40,8% | 40,0% | 20 |
| Błysk + Bariera | 20,4% | 50,0% | 10 |
Więcej o bohaterze Draven: Draven build · Draven counter · Skórki bohatera Draven
Draven: zmiany balansu ARAM
Zmiany balansu ARAM bohatera Draven: +5% zadawanych obrażeń i -5% otrzymywanych obrażeń. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.
| Zmiana | Wartość |
|---|---|
| Zadawane obrażenia | +5% |
| Otrzymywane obrażenia | -5% |
Draven w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
Draven ma w ARAM-ie tier B w patchu 26.20: miejsce 106 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.
Draven: build ARAM a Summoner's Rift
Przedmioty, które gracze bohatera Draven budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Krwiopijec | 65% | 30% |
| Kolekcjoner | 80% | 44% |
| Ognista Armata | 35% | 5% |
| Złodziej Esencji | 16% | 5% |
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Pycha | poniżej 4% | 55% |
| Hexoptyka C44 | poniżej 4% | 47% |
Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Draven
Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Draven zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.
Najczęstsze pytania
Jaki jest najlepszy Draven ARAM build?
Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Draven w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.
Czy Draven ma zmiany balansu w ARAM-ie?
Zmiany bohatera Draven w ARAM-ie: +5% zadawanych obrażeń i -5% otrzymywanych obrażeń. Działają tylko na Howling Abyss.
Draven w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
ARAM tier list porównuje bohatera Draven z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Draven będzie mieć wystarczająco dużo gier.
Od czego zaczyna Draven w ARAM-ie?
Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Draven kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.
LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.