Ekko ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Ekko ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Ekko i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Ekko ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Ekko ARAM build w patchu 26.20 to Zmora Licza, Płomień Cienia i Echo Luden, z runą Mroczne Żniwa i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 40,0% z 5 gier. Większość graczy bohatera Ekko zaczyna od: Buty i Alternator Hextech i maksuje umiejętności w kolejności Q > E > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 44), Ekko wygrywa 56,8%.

Ekko: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Zmora Licza + Płomień Cienia + Echo Luden11,4%40,0%5
Zmierzch i Brzask + Hextechowy Pas Rakietowy + Klepsydra Zhonyi4,5%100,0%2
Hextechowy Pas Rakietowy + Klepsydra Zhonyi + Płomień Cienia4,5%100,0%2
Ekko: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Płomień Cienia63,6%57,1%28
Echo Luden52,3%52,2%23
Zmierzch i Brzask50,0%68,2%22
Zabójczy Kapelusz Rabadona45,5%65,0%20
Klepsydra Zhonyi36,4%56,3%16
Hextechowy Pas Rakietowy34,1%66,7%15
Zmora Licza34,1%40,0%15
Przepływ Burzy25,0%45,5%11
Ekko: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Obuwie Maga65,9%58,6%29
Obuwie Merkurego15,9%71,4%7
Pancerniaki2,3%100,0%1
Ekko: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Buty + Alternator Hextech34,1%66,7%15
Zaginiony Rozdział34,1%46,7%15
Buty + Rubinowy Kryształ + Alternator Hextech6,8%33,3%3
Ekko: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
Q > E > W77,3%61,8%34
E > Q > W13,6%33,3%6
Ekko: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Mroczne Żniwa75,0%57,6%33
Elektryzacja22,7%60,0%10
Uścisk Nieumarłego2,3%0,0%1
Ekko: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Mroczne Żniwa · Niespodziewane Uderzenie · Makabryczne Pamiątki · Superłowca · Nadchodząca Burza · Transcendencja31,8%42,9%14
Ekko: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Błysk + Naznaczenie86,4%57,9%38
Błysk + Podpalenie4,5%100,0%2

Więcej o bohaterze Ekko: Ekko build · Ekko counter · Skórki bohatera Ekko

Ekko: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Ekko: +10% zadawanych obrażeń i +20% nieustępliwości. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Ekko: zmiany balansu ARAM
ZmianaWartość
Zadawane obrażenia+10%
Nieustępliwość+20%

Ekko w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Ekko ma w ARAM-ie tier A w patchu 26.20: miejsce 51 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Ekko: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Ekko budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Ekko: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Echo Luden52%poniżej 2%
Płomień Cienia64%35%
Hextechowy Pas Rakietowy34%7%
Zmora Licza34%8%
Klepsydra Zhonyi36%11%
Ekko: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Zmierzch i Brzask50%85%
Przepływ Burzy25%56%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Ekko

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Ekko zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Ekko ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Ekko w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Ekko ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Ekko w ARAM-ie: +10% zadawanych obrażeń i +20% nieustępliwości. Działają tylko na Howling Abyss.

Ekko w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Ekko z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Ekko będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Ekko w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Ekko kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.