Elise ARAM Build
Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Elise ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Elise i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.
Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Najlepszy Elise ARAM build w patchu 26.20
Najczęściej budowany Elise ARAM build w patchu 26.20 to Płomień Cienia, Przepływ Burzy i Echo Luden, z runą Mroczne Żniwa i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 50,0% z 4 gier. Większość graczy bohatera Elise zaczyna od: Zaginiony Rozdział i maksuje umiejętności w kolejności W > Q > E. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 26), Elise wygrywa 61,5%.
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Płomień Cienia + Przepływ Burzy + Echo Luden | 15,4% | 50,0% | 4 |
| Zabójczy Kapelusz Rabadona + Płomień Cienia + Echo Luden | 7,7% | 0,0% | 2 |
| Klepsydra Zhonyi + Płomień Cienia + Udręka Liandry'ego | 3,8% | 100,0% | 1 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Echo Luden | 80,8% | 61,9% | 21 |
| Płomień Cienia | 61,5% | 56,3% | 16 |
| Przepływ Burzy | 42,3% | 54,5% | 11 |
| Zabójczy Kapelusz Rabadona | 42,3% | 45,5% | 11 |
| Kostur Pustki | 23,1% | 33,3% | 6 |
| Pochodnia Mrocznego Ognia | 19,2% | 60,0% | 5 |
| Udręka Liandry'ego | 15,4% | 50,0% | 4 |
| Klepsydra Zhonyi | 11,5% | 100,0% | 3 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Obuwie Maga | 80,8% | 57,1% | 21 |
| Obuwie Merkurego | 11,5% | 100,0% | 3 |
| Nagolenniki Pasibrzucha | 3,8% | 0,0% | 1 |
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zaginiony Rozdział | 73,1% | 57,9% | 19 |
| Wzmacniająca Księga + Zaginiony Rozdział | 7,7% | 50,0% | 2 |
| Buty + Alternator Hextech | 7,7% | 50,0% | 2 |
| Kolejność maksowania | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| W > Q > E | 57,7% | 66,7% | 15 |
| Q > W > E | 19,2% | 40,0% | 5 |
| Runa kluczowa | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Mroczne Żniwa | 73,1% | 57,9% | 19 |
| Ezoteryczna Kometa | 19,2% | 80,0% | 5 |
| Zdobywca | 3,8% | 100,0% | 1 |
| Runy | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Mroczne Żniwa · Cios Poniżej Pasa · Makabryczne Pamiątki · Łowca Skarbów · Ostateczny Cios · Rozwój Myśli | 26,9% | 57,1% | 7 |
| Czary przywoływacza | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Naznaczenie | 57,7% | 46,7% | 15 |
| Błysk + Podpalenie | 15,4% | 75,0% | 4 |
Więcej o bohaterze Elise: Elise build · Elise counter · Skórki bohatera Elise
Elise: zmiany balansu ARAM
Zmiany balansu ARAM bohatera Elise: +5% zadawanych obrażeń, -10% otrzymywanych obrażeń i +10% nieustępliwości. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.
| Zmiana | Wartość |
|---|---|
| Zadawane obrażenia | +5% |
| Otrzymywane obrażenia | -10% |
| Nieustępliwość | +10% |
Elise w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
Elise ma w ARAM-ie tier S w patchu 26.20: miejsce 12 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.
Elise: build ARAM a Summoner's Rift
Przedmioty, które gracze bohatera Elise budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Echo Luden | 81% | poniżej 1% |
| Zabójczy Kapelusz Rabadona | 42% | 23% |
| Pochodnia Mrocznego Ognia | 19% | poniżej 1% |
| Przepływ Burzy | 42% | 24% |
| Udręka Liandry'ego | 15% | 3% |
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Zmora Licza | 8% | 81% |
| Płomień Cienia | 62% | 76% |
| Klepsydra Zhonyi | 12% | 25% |
Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Elise
Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Elise zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.
Najczęstsze pytania
Jaki jest najlepszy Elise ARAM build?
Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Elise w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.
Czy Elise ma zmiany balansu w ARAM-ie?
Zmiany bohatera Elise w ARAM-ie: +5% zadawanych obrażeń, -10% otrzymywanych obrażeń i +10% nieustępliwości. Działają tylko na Howling Abyss.
Elise w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
ARAM tier list porównuje bohatera Elise z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Elise będzie mieć wystarczająco dużo gier.
Od czego zaczyna Elise w ARAM-ie?
Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Elise kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.
LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.