Garen ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Garen ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Garen i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Garen ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Garen ARAM build w patchu 26.20 to Widmowy Tancerz, Pancerz Umrzyka i Łamacz Falangi, z runą Zdobywca i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 40,0% z 5 gier. Większość graczy bohatera Garen zaczyna od: Buty i Pożeracz i maksuje umiejętności w kolejności E > Q > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 49), Garen wygrywa 51,0%.

Garen: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Widmowy Tancerz + Pancerz Umrzyka + Łamacz Falangi10,2%40,0%5
Ostrze Nieskończoności + Widmowy Tancerz + Łamacz Falangi8,2%50,0%4
Widmowy Tancerz + Siła Natury + Łamacz Falangi6,1%66,7%3
Garen: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Łamacz Falangi85,7%54,8%42
Widmowy Tancerz46,9%52,2%23
Pancerz Umrzyka30,6%26,7%15
Czarny Tasak24,5%50,0%12
Siła Natury24,5%41,7%12
Kolczasta Kolczuga22,4%54,5%11
Stalowe Serce20,4%50,0%10
Oblicze Ducha14,3%57,1%7
Garen: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Obuwie Merkurego53,1%46,2%26
Nagolenniki Berserkera28,6%64,3%14
Pancerniaki8,2%50,0%4
Garen: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Buty + Pożeracz34,7%47,1%17
Tiamat12,2%50,0%6
Pas Giganta + Rubinowy Kryształ12,2%50,0%6
Garen: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
E > Q > W65,3%53,1%32
Q > E > W20,4%50,0%10
Garen: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Zdobywca79,6%53,8%39
Uścisk Nieumarłego20,4%40,0%10
Garen: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Zdobywca · Triumf · Legenda: Przyspieszenie · Ostatni Bastion · Szkolenie Sprawnościowe · Przerost49,0%54,2%24
Garen: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Błysk + Naznaczenie87,8%55,8%43
Błysk + Duch8,2%25,0%4

Więcej o bohaterze Garen: Garen build · Garen counter · Skórki bohatera Garen

Garen: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Garen: -5% otrzymywanych obrażeń. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Garen: zmiany balansu ARAM
ZmianaWartość
Otrzymywane obrażenia-5%

Garen w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Garen ma w ARAM-ie tier A w patchu 26.20: miejsce 30 z 170 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Garen: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Garen budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Garen: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Czarny Tasak24%7%
Kolczasta Kolczuga22%poniżej 5%
Siła Natury24%8%
Stalowe Serce20%poniżej 5%
Pancerz Umrzyka31%16%
Garen: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Śmiertelne Przypomnienieponiżej 8%36%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Garen

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Garen zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Garen ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Garen w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Garen ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Garen w ARAM-ie: -5% otrzymywanych obrażeń. Działają tylko na Howling Abyss.

Garen w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Garen z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Garen będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Garen w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Garen kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.