Gragas ARAM Build
Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Gragas ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Gragas i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.
Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Najlepszy Gragas ARAM build w patchu 26.20
Najczęściej budowany Gragas ARAM build w patchu 26.20 to Płomień Cienia, Przepływ Burzy i Echo Luden, z runą Mroczne Żniwa i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 50,0% z 6 gier. Większość graczy bohatera Gragas zaczyna od: Zaginiony Rozdział i maksuje umiejętności w kolejności Q > E > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 41), Gragas wygrywa 43,9%.
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Płomień Cienia + Przepływ Burzy + Echo Luden | 14,6% | 50,0% | 6 |
| Klepsydra Zhonyi + Kosmiczny Impuls + Echo Luden | 4,9% | 50,0% | 2 |
| Zabójczy Kapelusz Rabadona + Zmora Licza + Echo Luden | 4,9% | 50,0% | 2 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Echo Luden | 43,9% | 50,0% | 18 |
| Płomień Cienia | 36,6% | 40,0% | 15 |
| Przepływ Burzy | 31,7% | 38,5% | 13 |
| Różdżka Wieków | 26,8% | 63,6% | 11 |
| Zabójczy Kapelusz Rabadona | 24,4% | 50,0% | 10 |
| Oblicze Ducha | 24,4% | 40,0% | 10 |
| Zmora Licza | 19,5% | 50,0% | 8 |
| Kosmiczny Impuls | 17,1% | 42,9% | 7 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Obuwie Maga | 48,8% | 40,0% | 20 |
| Obuwie Merkurego | 19,5% | 75,0% | 8 |
| Pancerniaki | 9,8% | 50,0% | 4 |
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zaginiony Rozdział | 46,3% | 47,4% | 19 |
| Katalizator Eonów | 17,1% | 57,1% | 7 |
| Róg Strażnika + Łza Bogini | 4,9% | 50,0% | 2 |
| Kolejność maksowania | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 61,0% | 36,0% | 25 |
| Q > W > E | 22,0% | 66,7% | 9 |
| Runa kluczowa | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Mroczne Żniwa | 61,0% | 48,0% | 25 |
| Uścisk Nieumarłego | 29,3% | 33,3% | 12 |
| Elektryzacja | 4,9% | 0,0% | 2 |
| Runy | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Mroczne Żniwa · Niespodziewane Uderzenie · Makabryczne Pamiątki · Superłowca · Opaska Przepływu Many · Transcendencja | 22,0% | 77,8% | 9 |
| Czary przywoływacza | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Naznaczenie | 92,7% | 44,7% | 38 |
| Błysk + Podpalenie | 4,9% | 0,0% | 2 |
Więcej o bohaterze Gragas: Gragas build · Gragas counter · Skórki bohatera Gragas
Gragas: zmiany balansu ARAM
Zmiany balansu ARAM bohatera Gragas: -5% otrzymywanych obrażeń. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.
| Zmiana | Wartość |
|---|---|
| Otrzymywane obrażenia | -5% |
Gragas w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
Gragas ma w ARAM-ie tier B w patchu 26.20: miejsce 75 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.
Gragas: build ARAM a Summoner's Rift
Przedmioty, które gracze bohatera Gragas budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Echo Luden | 44% | 7% |
| Przepływ Burzy | 32% | 12% |
| Oblicze Ducha | 24% | poniżej 7% |
| Zabójczy Kapelusz Rabadona | 24% | 13% |
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Zmora Licza | 20% | 52% |
| Hextechowy Pas Rakietowy | poniżej 10% | 23% |
Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Gragas
Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Gragas zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.
Najczęstsze pytania
Jaki jest najlepszy Gragas ARAM build?
Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Gragas w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.
Czy Gragas ma zmiany balansu w ARAM-ie?
Zmiany bohatera Gragas w ARAM-ie: -5% otrzymywanych obrażeń. Działają tylko na Howling Abyss.
Gragas w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
ARAM tier list porównuje bohatera Gragas z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Gragas będzie mieć wystarczająco dużo gier.
Od czego zaczyna Gragas w ARAM-ie?
Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Gragas kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.
LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.