Gwen ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Gwen ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Gwen i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Gwen ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Gwen ARAM build w patchu 26.20 to Zmierzch i Brzask, Ząb Nashora i Szczelinotwórca, z runą Zdobywca i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 60,0% z 5 gier. Większość graczy bohatera Gwen zaczyna od: Nawiedzona Maska i maksuje umiejętności w kolejności Q > E > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 27), Gwen wygrywa 70,4%.

Gwen: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Zmierzch i Brzask + Ząb Nashora + Szczelinotwórca18,5%60,0%5
Zmierzch i Brzask + Szczelinotwórca + Płomień Cienia7,4%100,0%2
Ząb Nashora + Klepsydra Zhonyi + Szczelinotwórca3,7%100,0%1
Gwen: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Szczelinotwórca74,1%70,0%20
Zmierzch i Brzask70,4%68,4%19
Ząb Nashora59,3%68,8%16
Płomień Cienia29,6%87,5%8
Oblicze Ducha25,9%85,7%7
Zabójczy Kapelusz Rabadona18,5%100,0%5
Udręka Liandry'ego11,1%66,7%3
Kostur Pustki7,4%100,0%2
Gwen: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Obuwie Merkurego44,4%58,3%12
Obuwie Maga25,9%85,7%7
Nagolenniki Pasibrzucha11,1%100,0%3
Gwen: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Nawiedzona Maska44,4%66,7%12
Różdżka Zniszczenia + Rubinowy Kryształ11,1%33,3%3
Buty + Różdżka Zniszczenia + Sztylet7,4%100,0%2
Gwen: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
Q > E > W92,6%72,0%25
Q > W > E3,7%100,0%1
Gwen: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Zdobywca81,5%72,7%22
Przypływ Jeźdźca Fal7,4%50,0%2
Uścisk Nieumarłego3,7%100,0%1
Gwen: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Zdobywca · Triumf · Legenda: Żwawość · Ostateczny Cios · Smak Krwi · Łowca Skarbów29,6%62,5%8
Gwen: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Błysk + Naznaczenie48,1%69,2%13
Błysk + Duch33,3%88,9%9

Więcej o bohaterze Gwen: Gwen build · Gwen counter · Skórki bohatera Gwen

Gwen: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Gwen: +2% zadawanych obrażeń. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Gwen: zmiany balansu ARAM
ZmianaWartość
Zadawane obrażenia+2%

Gwen w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Gwen ma w ARAM-ie tier S w patchu 26.20: miejsce 19 z 170 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Gwen: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Gwen budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Gwen: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Szczelinotwórca74%43%
Ząb Nashora59%29%
Oblicze Ducha26%poniżej 2%
Gwen: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Płomień Cienia30%50%
Zabójczy Kapelusz Rabadona19%37%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Gwen

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Gwen zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Gwen ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Gwen w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Gwen ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Gwen w ARAM-ie: +2% zadawanych obrażeń. Działają tylko na Howling Abyss.

Gwen w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Gwen z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Gwen będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Gwen w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Gwen kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.