Jax ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Jax ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Jax i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Jax ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Jax ARAM build w patchu 26.20 to Moc Trójcy, Taniec Śmierci i Rozdarte Niebo, z runą Zdobywca i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 75,0% z 4 gier. Większość graczy bohatera Jax zaczyna od: Buty i Pożeracz i maksuje umiejętności w kolejności W > Q > E. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 37), Jax wygrywa 43,2%.

Jax: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Moc Trójcy + Taniec Śmierci + Rozdarte Niebo10,8%75,0%4
Moc Trójcy + Koniec Rozumu + Rozdarte Niebo8,1%66,7%3
Kaeniczna Powłoka + Moc Trójcy + Stalowe Serce2,7%100,0%1
Jax: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Moc Trójcy73,0%44,4%27
Taniec Śmierci40,5%40,0%15
Koniec Rozumu37,8%42,9%14
Ostrze Zniszczonego Króla32,4%58,3%12
Rozdarte Niebo32,4%50,0%12
Stalowe Serce13,5%40,0%5
Zmierzch i Brzask10,8%25,0%4
Gruboskórność Steraka8,1%66,7%3
Jax: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Obuwie Merkurego54,1%45,0%20
Pancerniaki21,6%62,5%8
Obuwie Maga13,5%40,0%5
Jax: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Buty + Pożeracz24,3%33,3%9
Ogniolubny Topór10,8%50,0%4
Długi Miecz + Blask10,8%25,0%4
Jax: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
W > Q > E45,9%64,7%17
W > E > Q24,3%22,2%9
Jax: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Zdobywca78,4%44,8%29
Do Ataku8,1%33,3%3
Przypływ Jeźdźca Fal2,7%100,0%1
Jax: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Zdobywca · Triumf · Legenda: Przyspieszenie · Ostatni Bastion · Szkolenie Sprawnościowe · Niezachwiany40,5%33,3%15
Jax: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Błysk + Naznaczenie86,5%50,0%32
Błysk + Podpalenie5,4%0,0%2

Więcej o bohaterze Jax: Jax build · Jax counter · Skórki bohatera Jax

Jax: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Jax: +5% zadawanych obrażeń i -3% otrzymywanych obrażeń. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Jax: zmiany balansu ARAM
ZmianaWartość
Zadawane obrażenia+5%
Otrzymywane obrażenia-3%

Jax w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Jax ma w ARAM-ie tier B w patchu 26.20: miejsce 89 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Jax: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Jax budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Jax: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Koniec Rozumu38%poniżej 7%
Taniec Śmierci41%11%
Ostrze Zniszczonego Króla32%10%
Jax: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Klepsydra Zhonyiponiżej 8%23%
Zmierzch i Brzask11%21%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Jax

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Jax zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Jax ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Jax w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Jax ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Jax w ARAM-ie: +5% zadawanych obrażeń i -3% otrzymywanych obrażeń. Działają tylko na Howling Abyss.

Jax w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Jax z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Jax będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Jax w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Jax kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.