Kalista ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Kalista ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Kalista i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Kalista ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Kalista ARAM build w patchu 26.20 to Huragan Runaana, Ostrze Gniewu Guinsoo i Ostrze Zniszczonego Króla, z runą Zabójcze Tempo i czarami Oczyszczenie i Błysk: wygrywa 50,0% z 8 gier. Większość graczy bohatera Kalista zaczyna od: Kilof, Sztylet i Sztylet i maksuje umiejętności w kolejności E > Q > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 52), Kalista wygrywa 73,1%.

Kalista: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Huragan Runaana + Ostrze Gniewu Guinsoo + Ostrze Zniszczonego Króla15,4%50,0%8
Huragan Runaana + Ostrze Zniszczonego Króla + Ostatni Przystanek7,7%75,0%4
Kosa Statikka + Ostrze Gniewu Guinsoo + Ostatni Przystanek7,7%50,0%4
Kalista: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Ostrze Zniszczonego Króla80,8%69,0%42
Huragan Runaana61,5%68,8%32
Ostrze Gniewu Guinsoo50,0%73,1%26
Ostatni Przystanek40,4%61,9%21
Kosa Statikka32,7%88,2%17
Koniec Rozumu30,8%75,0%16
Jak'Sho Zmienny23,1%75,0%12
Kolekcjoner11,5%83,3%6
Kalista: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Nagolenniki Berserkera78,8%70,7%41
Nagolenniki Pasibrzucha7,7%100,0%4
Obuwie Merkurego3,8%100,0%2
Kalista: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Kilof + Sztylet + Sztylet23,1%75,0%12
Sztylet + Nagolenniki Berserkera21,2%63,6%11
Buty + Długi Miecz + Wygięty Łuk9,6%20,0%5
Kalista: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
E > Q > W82,7%74,4%43
Q > E > W15,4%75,0%8
Kalista: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Zabójcze Tempo75,0%74,4%39
Nawałnica Mieczy13,5%71,4%7
Do Ataku7,7%50,0%4
Kalista: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Zabójcze Tempo · Triumf · Legenda: Żwawość · Ostateczny Cios · Smak Krwi · Łowca Skarbów42,3%90,9%22
Kalista: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Oczyszczenie + Błysk42,3%77,3%22
Błysk + Bariera21,2%90,9%11

Więcej o bohaterze Kalista: Kalista build · Kalista counter · Skórki bohatera Kalista

Kalista: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Kalista: +10% zadawanych obrażeń i -10% otrzymywanych obrażeń. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Kalista: zmiany balansu ARAM
ZmianaWartość
Zadawane obrażenia+10%
Otrzymywane obrażenia-10%

Kalista w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Kalista ma w ARAM-ie tier S+ w patchu 26.20: miejsce 1 z 170 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Kalista: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Kalista budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Kalista: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Ostrze Zniszczonego Króla81%8%
Huragan Runaana62%3%
Koniec Rozumu31%11%
Kalista: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Kosa Statikka33%93%
Ostrze Gniewu Guinsoo50%92%
Ostatni Przystanek40%71%
Jak'Sho Zmienny23%35%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Kalista

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Kalista zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Kalista ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Kalista w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Kalista ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Kalista w ARAM-ie: +10% zadawanych obrażeń i -10% otrzymywanych obrażeń. Działają tylko na Howling Abyss.

Kalista w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Kalista z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Kalista będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Kalista w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Kalista kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.