Karma ARAM Build

Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Karma ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Karma i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.

Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Najlepszy Karma ARAM build w patchu 26.20

Najczęściej budowany Karma ARAM build w patchu 26.20 to Złowrogość, Płomień Cienia i Echo Luden, z runą Mroczne Żniwa i czarami Wyczerpanie i Błysk: wygrywa 33,3% z 9 gier. Większość graczy bohatera Karma zaczyna od: Zaginiony Rozdział i maksuje umiejętności w kolejności Q > E > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 69), Karma wygrywa 44,9%.

Karma: najczęściej budowany rdzeń w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Złowrogość + Płomień Cienia + Echo Luden13,0%33,3%9
Zabójczy Kapelusz Rabadona + Złowrogość + Udręka Liandry'ego5,8%25,0%4
Złowrogość + Przepływ Burzy + Echo Luden4,3%33,3%3
Karma: najczęściej budowane przedmioty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Złowrogość68,1%38,3%47
Echo Luden49,3%41,2%34
Płomień Cienia36,2%32,0%25
Przepływ Burzy29,0%35,0%20
Zabójczy Kapelusz Rabadona24,6%41,2%17
Udręka Liandry'ego24,6%35,3%17
Odnowienie Kamienia Księżycowego20,3%71,4%14
Kostur Pustki10,1%57,1%7
Karma: najczęściej budowane buty w ARAM-ie
Przedmiot% wyborów% zwycięstwGry
Obuwie Maga50,7%31,4%35
Ioniańskie Buty Jasności Umysłu30,4%61,9%21
Obuwie Merkurego2,9%0,0%2
Karma: najczęściej kupowane przedmioty startowe w ARAM-ie
Przedmioty% wyborów% zwycięstwGry
Zaginiony Rozdział79,7%40,0%55
Łza Bogini + Lustro ze Szkła Bandle4,3%100,0%3
Łza Bogini + Kula Strażnika2,9%50,0%2
Karma: kolejność maksowania umiejętności w ARAM-ie
Kolejność maksowania% wyborów% zwycięstwGry
Q > E > W79,7%38,2%55
E > Q > W13,0%88,9%9
Karma: najczęściej używane runy kluczowe w ARAM-ie
Runa kluczowa% wyborów% zwycięstwGry
Mroczne Żniwa52,2%44,4%36
Ezoteryczna Kometa33,3%39,1%23
Przywołanie Aery10,1%71,4%7
Karma: najczęściej używana strona z runami w ARAM-ie
Runy% wyborów% zwycięstwGry
Mroczne Żniwa · Cios Poniżej Pasa · Makabryczne Pamiątki · Superłowca · Ostateczny Cios · Rozwój Myśli39,1%44,4%27
Karma: najczęściej używane czary przywoływacza w ARAM-ie
Czary przywoływacza% wyborów% zwycięstwGry
Wyczerpanie + Błysk40,6%42,9%28
Błysk + Uzdrowienie11,6%50,0%8

Więcej o bohaterze Karma: Karma build · Karma counter · Skórki bohatera Karma

Karma: zmiany balansu ARAM

Zmiany balansu ARAM bohatera Karma: brak zmian balansu. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.

Karma nie ma zmian balansu ARAM: w ARAM-ie gra dokładnie tak samo jak na Summoner's Rift.

Karma w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

Karma ma w ARAM-ie tier C w patchu 26.20: miejsce 138 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.

Karma: build ARAM a Summoner's Rift

Przedmioty, które gracze bohatera Karma budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.

Karma: przedmioty budowane częściej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Złowrogość68%7%
Echo Luden49%poniżej 2%
Płomień Cienia36%poniżej 2%
Przepływ Burzy29%poniżej 2%
Zabójczy Kapelusz Rabadona25%poniżej 2%
Karma: przedmioty budowane rzadziej w ARAM-ie
PrzedmiotW ARAM-ieNa Summoner's Rift
Odnowienie Kamienia Księżycowego20%69%
Echa Heliiponiżej 7%54%
Błogosławieństwo Mikaelaponiżej 7%25%
Odkupienieponiżej 7%24%

Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Karma

Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Karma zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.

Najczęstsze pytania

Jaki jest najlepszy Karma ARAM build?

Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Karma w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.

Czy Karma ma zmiany balansu w ARAM-ie?

Zmiany bohatera Karma w ARAM-ie: brak zmian balansu. Działają tylko na Howling Abyss.

Karma w ARAM-ie: czy to dobry wybór?

ARAM tier list porównuje bohatera Karma z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Karma będzie mieć wystarczająco dużo gier.

Od czego zaczyna Karma w ARAM-ie?

Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Karma kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.

LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.