Karthus ARAM Build
Przedmioty, runy i kolejność umiejętności z gier ARAM, patch 26.20. Karthus ARAM build: co gracze budują na tym bohaterze w ARAM-ie, odczytane z prawdziwych gier na Howling Abyss: przedmioty, runy, czary, przedmioty startowe i kolejność umiejętności, ze zmianami balansu ARAM bohatera Karthus i porównaniem z buildem na Summoner's Rift.
Ikony buildu wymagają JavaScriptu; tabele w poradniku poniżej działają bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Najlepszy Karthus ARAM build w patchu 26.20
Najczęściej budowany Karthus ARAM build w patchu 26.20 to Złowrogość, Płomień Cienia i Udręka Liandry'ego, z runą Mroczne Żniwa i czarami Błysk i Naznaczenie: wygrywa 25,0% z 8 gier. Większość graczy bohatera Karthus zaczyna od: Zaginiony Rozdział i maksuje umiejętności w kolejności Q > E > W. We wszystkich grach ARAM, które odczytaliśmy w tym patchu (łącznie 36), Karthus wygrywa 47,2%.
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Złowrogość + Płomień Cienia + Udręka Liandry'ego | 22,2% | 25,0% | 8 |
| Pochodnia Mrocznego Ognia + Złowrogość + Płomień Cienia | 5,6% | 100,0% | 2 |
| Pochodnia Mrocznego Ognia + Złowrogość + Udręka Liandry'ego | 5,6% | 50,0% | 2 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Płomień Cienia | 80,6% | 37,9% | 29 |
| Złowrogość | 72,2% | 50,0% | 26 |
| Udręka Liandry'ego | 66,7% | 45,8% | 24 |
| Zabójczy Kapelusz Rabadona | 41,7% | 33,3% | 15 |
| Pochodnia Mrocznego Ognia | 38,9% | 42,9% | 14 |
| Kostur Pustki | 30,6% | 45,5% | 11 |
| Przepływ Burzy | 11,1% | 50,0% | 4 |
| Klepsydra Zhonyi | 8,3% | 66,7% | 3 |
| Przedmiot | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Obuwie Maga | 69,4% | 36,0% | 25 |
| Ioniańskie Buty Jasności Umysłu | 2,8% | 100,0% | 1 |
| Przedmioty | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Zaginiony Rozdział | 63,9% | 43,5% | 23 |
| Nawiedzona Maska | 5,6% | 100,0% | 2 |
| Buty + Zaginiony Rozdział | 2,8% | 100,0% | 1 |
| Kolejność maksowania | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Q > E > W | 75,0% | 44,4% | 27 |
| E > Q > W | 11,1% | 100,0% | 4 |
| Runa kluczowa | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Mroczne Żniwa | 83,3% | 46,7% | 30 |
| Pierwsze Uderzenie | 8,3% | 33,3% | 3 |
| Ognisty Dotyk | 5,6% | 50,0% | 2 |
| Runy | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Mroczne Żniwa · Cios Poniżej Pasa · Makabryczne Pamiątki · Superłowca · Ostateczny Cios · Rozwój Myśli | 30,6% | 63,6% | 11 |
| Czary przywoływacza | % wyborów | % zwycięstw | Gry |
|---|---|---|---|
| Błysk + Naznaczenie | 72,2% | 46,2% | 26 |
| Wyczerpanie + Błysk | 8,3% | 100,0% | 3 |
Więcej o bohaterze Karthus: Karthus build · Karthus counter · Skórki bohatera Karthus
Karthus: zmiany balansu ARAM
Zmiany balansu ARAM bohatera Karthus: -7% zadawanych obrażeń i +5% otrzymywanych obrażeń. Riot dostraja niektórych bohaterów tylko pod ARAM, żeby zbalansować ich na jedynej linii tego trybu; te zmiany nie działają na Summoner's Rift.
| Zmiana | Wartość |
|---|---|
| Zadawane obrażenia | -7% |
| Otrzymywane obrażenia | +5% |
Karthus w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
Karthus ma w ARAM-ie tier C w patchu 26.20: miejsce 125 z 168 bohaterów z wystarczającą liczbą gier ARAM na tier. ARAM tier list szereguje bohaterów według współczynnika zwycięstw, przyciąganego do 50%, gdy bohater ma mało gier, i w niewielkim stopniu według tego, jak często są wybierani.
Karthus: build ARAM a Summoner's Rift
Przedmioty, które gracze bohatera Karthus budują w ARAM-ie częściej i rzadziej niż w rankingowych grach na Summoner's Rift (Mistrz+), według odsetka gier, w których dany przedmiot został ukończony. Pokazujemy tylko różnice wynoszące 10 punktów lub więcej.
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Złowrogość | 72% | 12% |
| Udręka Liandry'ego | 67% | 38% |
| Przedmiot | W ARAM-ie | Na Summoner's Rift |
|---|---|---|
| Pochodnia Mrocznego Ognia | 39% | 90% |
| Klepsydra Zhonyi | 8% | 38% |
Skąd pochodzą dane ARAM bohatera Karthus
Build pochodzi z prawdziwych gier ARAM odczytanych przez API Riot Games. Dla każdego gracza bohatera Karthus zapisujemy końcowe przedmioty, runy i czary przywoływacza, a z osi czasu gry przedmioty kupione w pierwszych 90 sekundach i kolejność, w jakiej rozwijane były umiejętności; gier krótszych niż 5 minut nie liczymy. Build pokazujemy od 15 gier. Pełna metoda jest opisana na stronie LoL ARAM builds.
Najczęstsze pytania
Jaki jest najlepszy Karthus ARAM build?
Build na górze tej strony: przedmioty, runy i czary przywoływacza, których używa większość graczy bohatera Karthus w grach ARAM z patcha 26.20, ze współczynnikiem zwycięstw i liczbą gier każdego wyboru.
Czy Karthus ma zmiany balansu w ARAM-ie?
Zmiany bohatera Karthus w ARAM-ie: -7% zadawanych obrażeń i +5% otrzymywanych obrażeń. Działają tylko na Howling Abyss.
Karthus w ARAM-ie: czy to dobry wybór?
ARAM tier list porównuje bohatera Karthus z każdym bohaterem, który ma w tym patchu wystarczająco dużo gier ARAM, według współczynnika zwycięstw i częstości wyboru. Tier i miejsce znajdziesz w sekcji powyżej, gdy Karthus będzie mieć wystarczająco dużo gier.
Od czego zaczyna Karthus w ARAM-ie?
Tabela przedmiotów startowych powyżej pokazuje, co gracze bohatera Karthus kupują w pierwszych 90 sekundach gier ARAM, bez mikstur, i jak często kupowany jest każdy start.
LoL ARAM builds dla każdego bohatera · Buildy bohaterów LoL · LoL counter · Wszystkie postacie LoL
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Buildy są liczone z gier ARAM odczytanych przez API Riot Games; zmiany balansu ARAM pochodzą z lolstaticdata, opartego na League of Legends Wiki.